I ja ti tu kao ono uzmem neku knjigu kao ...

Sajam kniga u beogradu... Reklo bi se dozivljava pravu expanziju... Valjda narod vishe cita kako idemo ka tom evropskom sistemu vrednosti. Shvatili smo da bi moralo neshto pride da se i procita da ne bi ispao glup u drushtvu. A mozda narod i sve vishe voli da cita knjige ... hmmmmm.... Naravno ovo sve do sada receno su same notorne budalastine ... Dans bas bejah na sajmu. ccc... Gomila, rulja. Knjige se gledaju obashka i usput. Glavni su po meni razlozi za toliku posecenost neki nama neshvatljivi trendovi. Ustvari... Mi smo od citanja uspeli da napravimo trend.. Velika glupost i greshka... Citanje nije niti bi ikada trebalo biti trend... Rezultat ... Rezultat su gomile i gomile sve bizarnijih i primitivnijih knjiga i isto takvih pisaca... Sto naravno dovodi do sve bizarnije i primitivnije rulje po ovakvim dogadjajima. Nikada ih vishe nije bilo.. Zasto...? Zato sto se pisanje na taj nacin trenda pretvorilo u neshto izopaceno poput nashe muzicke scene gde je sve sto ti je potrebno novac za reklamu... Iz toga proizilaze mnogi nama "poznati pisci" i jet-set ove nashe ucmale Srbije. Oni su na taj nacin krajnje drsko odsekli prave i vredne pisce od svojih citalaca. I sto je najsmesnije upravo su oni najveci pljuvaci novokomponovanih "muzickih zvezda" iako bi se moglo reci da su iz istog jajeta izasli... Bilo kako bilo ... nama samo ostaje da se guramo po prepunim halama i gnjuramo po gomili papira nebi li nashli neshto iole vredno...


p.s. Trebali su onu nagradu... "Put u Torino na sajam knjiga" ... da pretvore u par kompleta Hesea, Nichea, Andrica ... Tako se na neupadljiv i suptilan nacin pomalo obrazuje nacija u citackom smislu...
 
Ja sam odustao od tog rituala da svake godine zapucam iz NS na Sajam, ima vec neko vreme.
I tu se ne bih slozhio sa tobom da smo "od chitanja napravili trend". Bar da jesmo... Napravio se trend od odlaska na Sajam.
Najbitnije je da se obori rekord posete...

Isidora B. za godinu dana izbaci 2-3 nove knjige... Prevede se gomila naslova jeftine ezoterije... Narodni kuvari nikad bolje nisu ishli... Izdavach koji nije odshtampao SVOJU "Blago cara Radovana" - taj nije izdavach :lol:
 
Na Sajam kniga vise ni ne idem... Pretvorilo se, brate, u kafic ili diskoteku. Razika je, samo, u tome sto se ne cuje neki techno ili hause, vec neka klasicnija melodija. Ali, sustina je u istome - idem tamo, ne da bih video ili kupio neku knjizicu ili da se upoznam sa piscima, vec da budem vidjen i da mogu da se hvalim da sam bio prisutan na "dogadjaju godine".
Gledam ja knjige, ali gledam i da li me gledaju....
 
mislim da cu ove godine i ja propustiti sajam jer nisam stigla tokom nedelje a za vikend mi se ne ide kad pomislim na guzvu.
kad i sta budem htela da uzmem pozajmicu ili cu kupiti u knjizari.
a sto se tice glupih knjiga,tu si potpuno upravu - zali boze vremena za sve knjige koje sam procitala a koje bi bolje sluzile za potpalu - knjige bez ikakve poente,emocije i uopste bez ikakve vrednosti.koliko sam samo puta zavrsila knjigu sa ovim :neutral: izrazom lica...i to su bile mahom te nove knjige,doduse ne seksi isidore bjelice ali ko zna kojih autora,koji ne vrede nista.
 
Ja bio, video i kupio par stvari koje su mi potrebne...
Ja ne znam kako se svi odmah zalepite za te lose knjige... Ja na njih jednostavno ne obracam paznju... uvek ih je bilo i bice...
Sajam je dobar zato sto su cene dosta manje... I mogu da kupim vise knjiga za iste pare. :D

P.S. Ja kada sam bio nisam cuo klasiku nego Drum'n'Bass :D
 
Da biblioteke i citaonice... Tu se sve vidi... A sto se tice cena na sajmu naravno da su niske ... Jedini razlog zbog koga idemo na takve buvlje pijace knjiga jesu cene. Zapravo kako kome... Meni su cene jedini razlog... Naravno vishe volim da udjem u neku lepu knjizaru i na miru da uzivam u razgledanju da bi sebe na kraju nagradio kojom lepom knjigom... Ali u ovom blogu sam se osvrnuo na situaciju nastalu usled delovanja gomile ... Uzrok... Rulja bez mozga skrnavi pisanu rec uvodjenjem u kojekakve trendove... Posledice... Sve vishe loshih i bezveznih knjiga... Kao i Autora... Vrlo slicno turbo-folk-u... Tu je masa primitivnih ljudskih izroda koja skrnavi sve shto je u vezi s muzikom... Tu su ljudi koji sve upijaju poput sunjdjera... Tu smo mi koji sve to trpimo... A takvih je stvari sve vishe i vishe...
 
Ja juche bila...ja jesam majstor za snalazhenje u guzhvi,ali ne u Hali jedan gde je 300 stepeni...a ja ko na Juzhni pol da sam poshla...I stavrno mi je odvratno shto se ljudi bukvalno laktaju i bodu :shock:,razumem da je guzhva,vrucjina i da su nervozni,ali kad me jedna baba atko munula da mi je izbila levi bubreg izgubila sam svo razumevanje :?
Shto se kvaliteta knjiga tiche,za moj ukus-mlako...a io koliko vidim,vecjinu ljudi mojih godina najvishe zanimaju serijali o Kupoholicharki i Angus,tange,i ostala s*anja...da sam to htela da chitam,mogla sam se sita usrecjiti...a nigde nisam nashla Bodlerove Veshtachke rajeve :|
 
izlažem na sajmu grafike, te sam uvek i na sajmu knjiga, do sledeće godine kada razdvajaju ta dva sajma - hvala bogu.
odlazim do keca, jer mi je hladno da idem okolo do 14stice.
tamo idem do ingliš buka gde potrošim kamaru para na knjige za decu, kovčežiće i albumčiće za slike, neobične slikonice, kao i loode bojanke sa stikerima.
oksfordovi rečnici po 300 kinti, jer su malo oštećeni!
ondak, svratim malo do rusa, indijaca..amera....
da vidim čeg aima u belom svetu.
slabo kupujem knjige, to i tako kupujem redovno, ne pale me minimalni popusti.
samo dečije knjige kupujem. to mi je na sajmu preglednije.
inače....treba ukinuti ekskurzije koje vode gomilu sirote dece na onih 3300C u kecu gde jadni nemaju pojma ni zašto ni kako ni zbog čega su tu...
a dođu sa nekom sićom, koju potroše još kod prve pljeskavice:(
bedak.
jadni klinci. padali su u nesvest ovih dana,
obučeni ko medvedi šokirani od vrućine...
 

Back
Top