Svaka čast za vlast!

Radim u jednoj javnoj kući kao autoelektričar, ne ne popravljam vibratore i druga "pomagala ". Radim u JKP a i to je javna kuća, u oba smisla. I iz "pouzdanih" izvora dobijem informaciju da će nam pred izbore biti isplaćeno po 25 000. Pošto pre nam prvi i drugi deo plate bili isti a sada prvi nešto veći od drugog. Pa kao umesto klečanja na kukuruzu vlast rešila da nas časti sa po 25 000. Iako u to ću da poverujem kada te novcr stavim u džep, rekao bih nešto. Ovo će doneti koji glas na izborima ovima što vladaju, uvek ima slepih. Eno pred pršle izbore vlast isplatila peMziju par dana ranije i na to povukla glasove (proverena informacija). Šta pokušavam da kažem, želim reći da ovom narodu daj samo "hleba i igara" i jebi do mile volje. Bitno je da sevne neka sisa i guza pa nema veze što se prodaju izvori pitke (izuzetno kvalitetne) vode. Još ako u nekoj od mašina za masovno zaglupljivanje naroda (veliki brat, farma, zvezde granda, pinkove padalice ili neko slično sranje) dakle ako se još nazire i ***** na nekom snimku to je (što bi mladi kazali) "Vrh brate!".I ko će onda pored tih sisojki, guzičara i pičokara da razmišlja npr. o tome što oni koje je trebalo gasom poništiti još pri ulasku u Srbiju, dakle ko će da razmišlja o tome što migranti upadaju u kuće u pograničnim oblastima. Ko će pored tolikih sisa da razmišlja o tome što svakim danom u Srbiji ima sve manje ljudi koji su odavde. Ko će pored toliko "divnih" guza da misli što samo što nije uvedena akciza i na disanje. Ko će da pored tako lepo ocrtanih pica misli o tome što zarade sve manje. Eto, na primer to.
 
Ovo su moderna vremena pa su moderna i iskušenja a ona i služe tome da vidimo kakvi smo a ne da uvek nekog drugog krivimo za zlo koje nas snašlo,a majstori smo za to...al takvi smo mi,bili i ostali a kad će se i dal će se opametimo...ne znamo :confused:
 
" u Srbiji ima sve manje ljudi koji su odavde "


......ovo je suština našeg problema.....posle prvog svetskog rata , kad su karađorđevići ubili Kraljevinu Srbiju , zemlju pobednicu , te tako ostvarili austrougarske ratne ciljeve , uništenje srpske države - nakon toga ta ista politička bagra , prisajedinila je državne teritorije neprijateljskim i sa njima formirala državu , u čijoj upravi su bili sve jučerašnji oficirski neprijateljski kadar....stvar je išla dotle , da je po varoškim upravama dovedena uprava sa neprijateljskih teritorija - kadrovsko jačanje....otimana su imanja i deljena naseljenicima sa bivših neprijateljskih teritorija......
....ove seobe nisu srbsku zemlju mimoišle ni u jednom ratnom sukobu....čak ni u poslednjim građanskim ratovima.....
.....suština je da je stanovništvo skitačko - lutajuće......sa njim ne mogu se graditi visoko moralne zajednice......duhovne , pa i moralne vrednosti svakog lutajućeg čoveka su na niskim ljudskim vrednostima.....NE GRADI SE DOMAĆINSKA KUĆA SA SINOVIMA SKITNICAMA.....
....naše većinsko stanovništvo ne može da kaže da ceo jedan vek živi na ognjištima predaka , te da pritom živi u jednoj te istoj državi......današnji stanovnik ove države , u starosnom dobu od pedeset godina , bez da se pomerio , promenio je pet država.....polagao pet zakletvi vernosti ispod pet zastava sa pet himni......ni sam nezna šta je radio i kolki je verolomnik , a da nije ni trepnuo....njegove moralne vrednosti iz tog ugla ne treba preispitivati....za svo to vreme , nije ima u državnoj upravi u većinskom broju , ljude koji na ovim teritorijama žive bar dva tri veka u jednom mestu....sve patriotski dođoš !
....i togod dominiraju skiti / lutajući ljudi u bilo kojoj državi - dogod se više pažnje poklanja njima i daje prednost njima i njihovoj deci ( recimo , svojevremeno dođoš sa ratom zahvaćenog područja mogao je samo da kaže da je taj i taj u toj i toj kvalifikaciji , i još ako ima dva svedoka , ima prednost kod zapošljvanja , napredovanja , rešavanja stabenog problema i tako to . a dete njegovo samo kaže uspeh i bez prijemnog upisuje fakultet , dobije studenski smešatj i besplatnu klopu ) , dotle će ništavilo carovati i biće birani skorojevići i ništaci !
...a vlas ima karakter onih koji je biraju....pa ako su većinski birači dođoši nisko moralnih svojstava , takva će i vlast biti !
 
Atlas;bt300421:
Ovo su moderna vremena pa su moderna i iskušenja a ona i služe tome da vidimo kakvi smo a ne da uvek nekog drugog krivimo za zlo koje nas snašlo,a majstori smo za to...al takvi smo mi,bili i ostali a kad će se i dal će se opametimo...ne znamo :confused:
A sa druge strane se igramo "Crvenih tepiha"...i glamura ... Beluči, i neviđen par Mićalovićka i Ćetković....u zemlji propale filmske industrije se održava "ah, taj FEST"...na dnu ima mesta za sve
 
P.S. .....nešto mi pade napamet da dodam - što je suština naše propasti .......
....naime , sve zemlje sveta imaju dođoše , ili kako je ovde rečeno , onih koji nisu odatle - pridošlice , lutajući stanovnici trbuhom za kruhom......i to nije naša posebnost , mislim , prilih stanovnika iz drugih zemalja....no tamo u tim zemljama od pamtiveka ima reda i poretka , naročito za pridošlice / dođoše.....oni su u tim zemljama vredni , radni , strpljivi , štedljivi i naravno po pravima u svemu iza su domicilnog stanovništva - nekako bivaju u društveno ekonomskom , a naročito u političko kulturnom zapećku......imaju svoje mesto na zapećku države po pravima i privilegijama......zahvaljujući tom stanovništvu , te države su ubrzale svoj razvoj a sa njim i prosperitet ne samo domorodaca , već i dođoša....tipična država ovog tipa je Amerika , koju su izgradili dođoši.....
....u nas , aš kosmopilitizam i njegov internacionalizam - srbizam , dođoše stavlja ispred starosedeoca - u svim situacijama.....
....tako na primer , veće šanse u svemu ima belopalančanin u leskovcu , nego sam leskovčanin - a da ne govorim akve su velike šanse zeničanina ili sarajlije u odnosu na leskovčanina u Leskovcu ili Beogradu.....migracija stanovništva , zbog toga je velika......na taj način u svim sverama oni koji rukovode gradskim pa i državnim poslovima , manipulišu ljudima , kako sa dođošima tako i sa starosedeocima i što je užasno , srozavaju duhovne vrednosti , jer su ljudi u seobi / tranziciji spremni na sve , na svaki minimum i prljav posao , naročito na prljave duhovne radnje....kačevendizam !
 
....kao što rekoh , negde gore , svi smo skorašnji na ovim prostorima , a većina je unutar teritorije skitala , menjala mesto boravka kako se to kaže.....gotovo svak je negde dođoš , skorašnji......pa se ponašamo kao skorojevići....snižavamo ljudske norme , spremni smo da radimo najprljavije poslove - otkuda po državi toliko masovnih grobnica i zašto o tome ćutimo....skorojevići iznikli iz crvene buržoazije , koji su sad tranzicioni kapitalisti , imaju svoju krivicu.....no u osnovi smo mi problem....mi skitači , pečalbari , izbeglice u sopstvenoj državi - mi koji pristajemo na ništavilo vlasti ovdašnje......to je suštinski problem......nedostatak dostojanstva , poštenja , časti i ljudskosti....neki kažu da je to duhovnost na primitivnom nivou , ti nedostaci - okreni obrni , tek to je veliki naš hendikep !
 

Back
Top