Umjesto Zadušnica

Posvećeno Ocu


Ranije dok je stari bio živ, sve je bilo mnogo drugčije , a opet isto.Probam sada da prizovem u sjećanje ,i pred oči i lik i obrazac na koji bi riješio nešto u porodici,problem neki,samo ne ide.Njega više tu nema , pripitao sam ga prije petnaestak godina ,nešto vezano za ,za otkuda sad da znam zašto.Vjerovatno nije bilo toliko ni važno , a odgovor sam i sam možda izmislio, ko će to više moći da razdvoji ,istinu od onoga što nije.Bez obzira na porodicu i moju i rodbinu,on mi je bio sve , u onome smislu da sam strepio od njegovoga suda , procjene.Toliko praktičnosti ,jednostavnosti i da se vratim odgovoru ,sada puno vremena kasnije odgovor,je preda mnom isti kao tada.
Mjerim slova , riječi ,mijenjam način razmišljanja a on opet svjež kao tad.
Slušao sam ponekog , ko uvijek zna bolje.Nije to ta vrsta razmišljanja.
Rođen je bio dvadesetih ,a opet dvadesetoga vijeka ,a dvadesetak se primicalo sa ondašnjim velikim ratom.Nijedna stvar tima generacijama nije išla na ruku.Baš nijedna , a oni su isto voljeli,budili se sa velikim očekivanjima,boljelo je i njih ponešto.Igračke skoro da nijesu imali ,posle su pažnju i ljubav i želju za igrom projektovali na nas,teško da ih je bilo šta u životu zapalo lako a opet su to lagano,dijelili oko sebe.Danas sam uhvatim sebe da ,svoje najmilije u trenutku doživim ružno,naravno bude me sramota.
Ljubitelji poezije , muževni čvrsti ,nježne majke ,britka jezika i oštre misli,a žene nasmijane ,lijepe , drage.Neđe se nešto dogodilo, u nama svima,neka......... ne umijem to ja tumačiti , samo gledam a to što vidim ,straši me.Orezujući mladar voćke toliko,posvećen onome što čini razgovarao je sa pupoljcima,radovao se svakome novome listiću.Radovao se životu,gostima djeci,.Radovao se neizmjerno suncu , kiši ma svemu.Plač bebe je prvi mamio kod njega osmjeh.
Govorili su saborci njegovi da je bio neko na koga se osloniti može,da ne ostavlja bojištu druga,da razumno i bez strasti grabi naprijed,bez treptaja.............drugačijeg ga nijesam mogao ni zamisliti.......
Bile su zadušnice,nijesam bio da upalim svijeću, ali i zato ćemo lako ,nas dvojica ....uvijek smo ..........Pogledajte prilog 429420
 
Poslednja izmena:
Sveća bi gorela i izgorela....Ovu sliku si poslao u nebo, neka se zna!! Prelepa slika oca, ljubavi...a,bogami, divna slika i sina...eto kako ćete "lako, vas dvojica"..."uvijek ste"...Obožavam sinove kao što si ti i hvala na uživanju!!!

:vzagrljaj::heart2:
 

Back
Top