MOZGALIČICE

how to print screen on pc
(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)​

MOZGALIČICE
zapisi misli u vremenu

1. Najvažnije pravilo marketinga:

Ne možeš samo da sediš kao princeza za tim žućkastim prelepim drvenim stolom ručne izrade, s tom raspuštenom zlatnom kosom, obučena u garderobu krem boje koja se savršeno slaže sa sa ručno rađenim drvenim enterijerom i čekaš da ti dođu kupci, da bi ti tada bila vedra, nasmejana, ljubazna, edukovana o prozvodima koje prodaješ. A bre, ni dživdžani ne dolaze na prazno, nego na mrvke.

2. Moraš prvo dživdžana da namamiš....da baciš mrkve bre.

3. Dživžan je napolju, a ne u radnji. Dakle, tvoja lepota mora da izađe napolje, među džidžane, jer je iluzija očekivati da dživdžan na prazno uđe unura.

4. Na zlovolju i negativnost nepoznatih ljudi koje sretneš UVEK odgovori ljubaznošću. To što je neko neljubazan, nevaspitan, ne znači da i ti treba da budeš takva. Naprotiv, NE SMEŠ da dozvoliš da tuđa nekultura pojede tvoju kulturu, da tuđe zlovolja pojede tvoju dobru volju, da se tuđe namrčeno lice, koje samo traži žrtvu, nahrani tvojim osmehom. Pusti ih neka gladuju u svojoj nekulturi, ne najeli se nikad.

5. Moraš imati dva-tri proizvoda koji se dobro prodaju i na kojima ćeš namerno spustiti cenu i imati manju zaradu. Oni će prodavati druge proizvode na kojima imaš veću zaradu. Zarada na duge staze je u obrtu, a ne najednokratnoj zaradi.

6. Nikada ne potcenjuj svoju robu, ne prodaj je budzašto, jer ona je tvoj kapital. Prodavac nikada nije propao dok ima robu u rafovima, kao što ni seljak nikada ne propada dok ima zemlju.

7. Moraš uvek znati sve o onome što prodaješ. Znanje prodaje jer steći znanje znači trud. Kupac to zna, kupac hoće da priča.....ti moraš znati da razgovaraš jer razgovor prodaje.

8. Padaće ti nada, pa će ustajati, tako ćeš postajati sve bolji čovek, biće teško, preteško i tako ćeš postajati jača.....biće divno i beznadežno i tako ćeš osetiti svoju slabost i jačinu.....biće veselo i tućno jer samo smo ljudi....biće ludo i svakakvo, ali u toj ludosti tvoja glava se mora uvek setiti da sve lepote koštaju i da sve ima svoju cenu, samo je pitanje da li ćemo rešiti da je platimo.

9. I naravno, imaš prava na greške, ali nemaš prava da ih ponavljaš jer si pametno pile, samo si mlado i uplašeno od svih sutra koja te svojom neizvesnošći čekaju. Zagrli sutra i biće sve lekše :heart:.


PS Za svu uplašenu pilad

PSPS Laka vam noć blogeri.....umorih se od ovolikog mozganja :lol:
 
Dobro jutro Ljiljo, čini mi se malo preteška tema za ovako lepo jutro 31. januara. Ja razmišljam o tome kako će za mesec-dva doći proleće, sunce, plac, duge šetnje sa Lakijem, bašta, novonikle biljkice - divota jedna! U mojim godinama svaki dan je premija, tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da se radujem svakom novom danu - (sad ga i ja susrah!)
Pozdrav:deda:
 
mile39;bt299640:
Dobro jutro Ljiljo, čini mi se malo preteška tema za ovako lepo jutro 31. januara. Ja razmišljam o tome kako će za mesec-dva doći proleće, sunce, plac, duge šetnje sa Lakijem, bašta, novonikle biljkice - divota jedna! U mojim godinama svaki dan je premija, tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da se radujem svakom novom danu - (sad ga i ja susrah!)
Pozdrav:deda:

Dobro veče Mile. Uvek se obradujem kada Vas vidim ovde. A i Vi znate kada da se pojavite...kada je meni potrebno.
Pa tema je životna, izgovorena i dokazana u realnom životu, pa je samo izletela iz mene (nedostaje mi pisanje i zapisivanje svega i svačega), a da je lepo jutro bilo jutros, jeste vala. I svi jedva čekamo da se zdravo prodiše i zeleno udahne.
Izmazite Lakija i uživajte u svakom zagrljaju dana :)
 
...nahrani ih,
ne nahranili se nikad...
...znas ti ljikane da lomljave i socijalne i moralne
u originalu naslikas
ali tako utjesno
da akteri bi pomisli
da nesto dobro rade...
Znas dobro ono staro pravilo naucno-istrazivacko
kad je priroda u pitanju,-....posmatraj i ne mijesaj se..."
Zna ljilja
i svaka njena posalica je istgnuta iz_Zbilja...:zag:
 
faraonn;bt299663:
...nahrani ih,
ne nahranili se nikad...
...znas ti ljikane da lomljave i socijalne i moralne
u originalu naslikas
ali tako utjesno
da akteri bi pomisli
da nesto dobro rade...
Znas dobro ono staro pravilo naucno-istrazivacko
kad je priroda u pitanju,-....posmatraj i ne mijesaj se..."
Zna ljilja
i svaka njena posalica je istgnuta iz_Zbilja...:zag:

Pisanje je kao slikanje....slikaš ono što vidiš, spolja ili unutar sebe, slikaš ono što osećaš, slikaš slike van sebe i u sebi. Zato knjigica i ima naslov Sva moja platna.
Istina je da ne moraš ni da izmišljaš već samo da pogledaš oko sebe život i obavezno prirodu, jer tamo su svi odgovori, vrlo jednostavni. Ljudi samo nepotrebno komplikuju vođeni svojim egom i umišljenom superiornošću.
Ali Ti sve ovo već dobro znaš :)
Hvala prijatelju :zag:
 
Zakasneli;bt299671:
Tetka, dobar priručnik, ja ga bukvalno svatio :)
I onako mislim da batalim šiber u po cijene :dosadno:
i da se oprobam u trgovini........ dok se jednoga dana
ipak ne skrasim kovačiji:andjeo:

Tetkino, i treba bukvalno da ga sVatiš jer je bukvalno i napisan :lol:
Msm dživdžan je dživdžan a trgovac je trgovac...i tako to :lol:
Pa ako si rešio to za trgovinu, samo pametno radi i jedan savet.....moraš biti originalan, uporan, raditi kao mazga, imati para da dotiraš, živaca i otvori ono čega nema tamo gde ga nema. Inače će te pojesti običnost konkurencije koja je već sve ono što ti tek treba da prođeš odavno prošla. Teško je biti djak među tolikim profesorima.
 
Di se seti ove pametne pesme :lol: :hvala:
Viš sinko da si sVatio poJentu.......Duša je najvažnija, ali tek sa uključenim mozgom postaje originalnost koju vide svi ostali.
Oću da kažem, da od Duše koja sedi sama samcita niko nema vajde.
 

Back
Top