DEKINA PESMA

how to print screen on pc
(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)​


DEKINA PESMA


Čudo je to......ljubav

Sva moja kabasta nezgrapnost nestane
I ruke mi nekako nežne kao Duša postanu,
a Duša mirna, vesela, sretna
A opet.....kao struna pecaroška zategnuta.
Po licu reke vremena tragove ostavile
Pa njima sada bore smejalice plove,
onako....slobodno, nesputano, punim jedrima.
I nekako sam prav, zategnut...snaga mi neka nadošla
Umor i bol, briga i stres u vremena pobegoše prošla.
U oko mi vesela milina došla
I igra se, igra, izmišlja, domišlja, zamišlja,
Kleči, čuči, trči, savija se kao mlada grana :bob:
Ni jedna misao tamna kao crna vrana
U mozak što već dugo postoji kljun svoj zabola nije.
Pa mi Duša tu milunu milo zagrlila
Kao sestre što se vole kad se grle
I u susret jedna drugoj žure.
Pogledam se u ogledalo,
ma sam sebi izgledam lepši....i mlađi
kudikamo mlađi :zcool:
i onda mi na sekund bude jasno
što se ono moje ženče za mene udade,
i što u mene položi sve svoje mlade nade,
doduše, pre milion godina :lol:
Ma tren je trajalo to saznanje,
a da je prijalo, vala jeste
od ovog malečkog ljubavnog stvorenja
posete tog saznanja su baš česte :smeker:
Iščile iz pameti ta spoznaja na prvi zov jedne od ljubavi
"Dekooooo, deeeeekooooooo diiii siiiiii
ade idemo napoeee!"​
:zskace:

Posvećeno Dekama koje znam i njihovim muškim a nežnim dušama koje vole svoju unučad

PS Nije teško zaviriti u mušku dušu.....isto a različito od ženske z:)

PSPS Laka vam noć blogeri.....vreme je da se spije, jer dan svu snagu ima nameru da popije....što će reći da je ispičutura :lol:
 
Doktor Zo;bt299391:

:kafa:
:manikir:
:zcepanje:
:hvala:

Pre neki dan, ručaju Maca i Stefan (čuvali su se njih dvojica), i par neposlušnih zrna pilava što su se u klinč uhvatila sa komadićem šargarepe, iz detinjeg tanjira odleteše pravo na stolnjak.
"Ubiće nas nana" kroz smeh kaže Maca, skupljajući salvetom ona zrna
"Ubice te Iana (Ljiljana)"
"Samo mene, a tebe neće?" :lol:
"Nece mene nana ubije, tebe oce" sav ozbiljan konstatuje Svitac zahvatajući opet vršnu kašiku dok je Deka u pripravnosti :zcepanje:
 
Pre neki dan otvorim Fb i odjednom ispred mene poznato lice, a oko njega lica nepoznate djece....i gledam i sve mi nije jasno odkud ispred mene slika mog davno preminulog djeda...i obuzme me neko veoma prijatno osjećanje, kao da sjećanja kuckaju i pitaju mogu li da uđu...sve nekako dobije drugu, nježniju dimenziju, ispunjenu mirisima, davno izgubljenim glasovima...a onda pogledam ponovo i vidim koliko griješim. Sestrična je objavila sliku svog djeda, rođenog brata od mog djeda...slični kao jaje jajetu. Možda sam u prvi mah i bila pomalo razočarana ali onaj osjećaj djetinjstva je ostao...a ovom pjesmom samo si ga produbila i probudila još neka lijepa sjećanja. Hvala ti draga Ljiljo :zag: :hvala:
 
Ellena01;bt299394:
Pre neki dan otvorim Fb i odjednom ispred mene poznato lice, a oko njega lica nepoznate djece....i gledam i sve mi nije jasno odkud ispred mene slika mog davno preminulog djeda...i obuzme me neko veoma prijatno osjećanje, kao da sjećanja kuckaju i pitaju mogu li da uđu...sve nekako dobije drugu, nježniju dimenziju, ispunjenu mirisima, davno izgubljenim glasovima...a onda pogledam ponovo i vidim koliko griješim. Sestrična je objavila sliku svog djeda, rođenog brata od mog djeda...slični kao jaje jajetu. Možda sam u prvi mah i bila pomalo razočarana ali onaj osjećaj djetinjstva je ostao...a ovom pjesmom samo si ga produbila i probudila još neka lijepa sjećanja. Hvala ti draga Ljiljo :zag: :hvala:

Dobro jutro :kafa:......dupla :lol:
Dodeljene nam ljude ne možemo birati. Možemo samo očekivari sreću da trag koji, svojim postojanjem i činjenjem ili nečinjenjem u našem vremenu, ostavljaju bude lep, mio, blagorodan. Naravno, kao mlade osobe, to nas uči da i sami takve tragove ostavljamo hodajući kroz tuđa i naša vremena. Po tragovima svojim se ljudi poštuju, vole, pamte.
Deka i baka su figure čija dela, detinja glava pamti. Zašto? Zato što je vreme koje sa njima provedemo, zapravo susret različitih, a istih generacija. Klinci su dovoljno mali da budu veliki, a mi smo dovoljno veliki da budemo odgovarajuće mali, te se lepo razumemo i slažemo. Sa roditeljima je već druga priča. I njijova mala-velika, i naša velika-mala generacija, sa ovom srednjom, roditeljskom ima sukob generacija :lol:
Hvala Ellena :zag:
 
...zna moja Prijateljica
da nadje o cemu ce
kako ce
i gdje da baci 'kamicak' budjenja
da se osmjehnemo
bez razloga trazenja
da se vratimo Tamo
ne za odgovore
nego da opet pocnemo
da cujemo odjeke vec okovanih u nama misli
namjera
i da ne zalimo sto vrijeme melje
kad ovako sitno prosijano prosije
ovako,- kako Ljikan v e z e ...:hvala:
 
faraonn;bt299500:
...zna moja Prijateljica
da nadje o cemu ce
kako ce
i gdje da baci 'kamicak' budjenja
da se osmjehnemo
bez razloga trazenja
da se vratimo Tamo
ne za odgovore
nego da opet pocnemo
da cujemo odjeke vec okovanih u nama misli
namjera
i da ne zalimo sto vrijeme melje
kad ovako sitno prosijano prosije
ovako,- kako Ljikan v e z e ...:hvala:

E, baš to......početak odjeka...i jeste odjek nas negdašnjih a sadašnjih
hvala na dvno iskazanom razumevanju napisanog
:zag:
 
*pustinjakinja;bt299946:
I Tebe :heart: Nedostaje mi često blog i društvo koje je tu.

I meni nedostaje ovaj mir i lepa emocija koja stvara a ne razara. Naravno, to nikako ne znači da je lako. Naprotiv. Lepotu je mnogo teže stvoriti i održati nego ružnoću.
Nedostaje mi pisanje...baš mi nedostaje. Nedostaju mi moje samoće, razmišljanje, momenti bljeska intuicije. Ovo je vreme kada moram da trčim brzo zbog ljubavi (a zar ne trčimo baš zbog nje uvek brzo?), a dah mi je kratak :lol:...i ne stignem da lepotu krajolika kojim trčim zapišem.
Vidimo se :zag:
 

Back
Top