Bog je ljubav - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Buddhala

Bog je ljubav

Oceni ovaj blog
Spoznao sam boga, napokon ga prihvatio, napokon se pomirio sa njime. Oduvijek sam nekako znao, oduvijek vjerovao, oduvijek osjećao u sebi ali sam ga odbacivao, bježao od njega. Koračao sam kroz život stazom uma, stazom ega i jastva, pokušavao sam pobiti boga znanjem. Pokušavao sam ga izmjeriti, dokazati, želio sam činjenice, želio sam sigurnost. Staza uma i znanja otvrdnula je moje srce, oznanstvenila ga, umotala u brojke i analizu, pretvorila ga u kamen. Dugo sam odbijao boga i bježao od njega iz straha. Umotavao sam ga u razne celofane, nikada ga nisam u potpunosti negirao, ali pokušavao sam mu dati smisleno obličje, ono koje mogu izmjeriti i dokazati. Puno me puta bog ranio i povrijedio, kako sam mislio, pa kako sam ga onda mogao voljeti ? Kako sam mogao voljeti boga koji ne voli mene ? Ali cijeli je život sazrijevanje, shvaćanje i osvještavanje. Cijeli je život prihvaćanje samoga sebe i učenje. Pa što ako sam cijeli život bio u zabludi ? Zar je to važno ? Zar je išta važnije, išta sigurnije od promjene ? I nije važno kako nazivamo boga, nije važno u kakav ga ukrasni papir umotamo, on je tu. Nije to starac sa bijelom bradom, nije to Jahve, Mojsije, Alah, nije to ni Karma ni Ahura Mazda ni Mitra, sve su to samo imena koja je čovjek nadjenuo po svom nahođenju. Ljudi su pokvarili boga izmislivši u njegovo ime zakone i pravila, ljudi su pokvarili boga uokvirivši ga po svojim mjerilima, po svojim očekivanjima. Nama ne upravlja netko tamo gore, netko tko lebdi iznad oblaka i sve vidi i sve zna. Nama upravljaju nevidljive sile koje postoje, koje su u nama i svuda oko nas, koje čekaju svoj trenutak da se ispolje u nama. Te sile pokreću ovaj svijet, brinu za nas. Te sile svi osjećamo unutar sebe, te sile, ili ta sila je ono iz čega smo nastali, ta sila je ono što tražimo i ono što želimo, za čime čeznemo, ono jedino vrijedno i važno, to je ljubav. Bog je ljubav.

Pošalji "Bog je ljubav" na Facebook Pošalji "Bog je ljubav" na Google Pošalji "Bog je ljubav" na My Yahoo! Pošalji "Bog je ljubav" na Live Pošalji "Bog je ljubav" na MySpace Pošalji "Bog je ljubav" na Twitter Pošalji "Bog je ljubav" na Digg Pošalji "Bog je ljubav" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano