BORAVIŠTE NEIZRECIVOG

- Možeš li mi pokazati boravište onog ko je sve stvorio? - upita učitelj.
Istog trena zabole me ruka između dlana i lakta. Bolelo je iznutra, bolelo je u dubini.
- Ne budi mlakonja! Dopusti bol i seti se, seti se dečače!
I pored jakog bola, nisam mogao a da se ne upitam odakle on zna šta ja osećam. "Dečače"?

Uspomene počeše da naviru: setih se malog, uvek musavog komšije Jovice, koji je svuda sa sobom vukao svoju još manju sestricu. Majka im je umrla prerano i verovatno je to bio uzrok tolike privrženosti. Mrzeli smo ga zbog toga. Bili smo klinci, mislim da još ni u školu nismo pošli.
Ošamario sam ga, sada ne znam ni zašto i još sam ga pride i pljunuo kako bih ostavio što jači utisak kod dečurlije. Njegova sestrica ga zagrli i briznu u plač. On ju je tešio, ali nije mu uspevalo. I te njene tople i krupne dečije suze prolivene za bratom su me kasnije pekle godinama. Kako sam se samo kajao!
Sad kad sam se toga prisetio, počeh i ja da plačem. Gorko i neutešno. Kako sam želeo da se oboje odnekud pojave, da zagrlim i izljubim ta dva istinska anđela božanske ljubavi, onako kako sam samo mogao tog momenta. Ko zna gde su sada i da li su mi ikad oprostili? Sigurno se i ne sećaju tog događaja. Ali, ja se sećam. Snažnije nego ikad. Bol me je razdirao toliko da sam klonuo licem u prašinu i dugo ridao..

Bol u duši i ruci su zauvek nestali u mračnim hodnicima vremena. Osetio sam najdublji mir i veliku zahvalnost učitelju, koji mi je tada, u prašini pustinje Mohavi, pokazao i svojim prisustvom pomogao da pronađem boravište neizrecivog.
Zoran
 
...prijatelju,
sta da radim kad me tuga snadje...
-podji u Brda...
a, sta ,- ako me i tamo tuga snadje..."
Tu Fu
...dopusti bolu..."
..bolelo je iznutra,
bolelo je u dubini..."
...citam i nalazim poredjenja
kod 'Stranaca'
da je ubio zbog Sunca,
...stvaranje 'Dervisa'
iz inata...strijeljanje sina
jer,- ja sam te rodio ,
ja cu te i ubiti..."
...uvijek su me trazile ..Sahare...Mohave...neprilagodjenosti primjera,-Dersu Uzala...
...Mongoli i vukovi njihovog podneblja
gdje druguju s cobanima
i bude kaznjen onaj koji 'promijene putanje'...
Soradze kad grijesi , znam, da je ljudska greska
u gresku uvela
jer moja Prijateljica nije sklona drugacijim
promjenama...zato me ponekad ljuti,
ali znam da je to ,- ljudski i suvise ljudski..."
...:hvala:
 
Clavus clavo extruditur...ne bih se složila...važnost životnog kjaroskura malobrojni su svjesni. Svjetlo nas obasjava, udahnjuje život...sjena štiti od bljeska iste te svjetlosti.. sva ljepota i prokletstvo postojanja.....Život. :vzagrljaj:
 
...moja prijateljice,
ja i Elli
cutimo i mislimo da smo nesto zabrljali
u rijeci stali
znamo sve sto pises
mi podpisujemo
jer znamo
da znas
uvijek pravu rijec i dio svijesti koji ces da obasjas
ali ne volimo kad te ne vole
jer ih tvoje svjetlosti bole
samo ih ne poznajemo
znamo samo da si srdita i ranjiva
onako kako su oni koji vole i one
koji te ne vole
a dio su tebe
i ako bi voljeli da nijesu
i,
neda im se da se spase
...
...to jednostavno,- ne da im seee...Soradzieliii...
 
Poslednja izmena:
faraonn;bt299114:
...moja prijateljice,
ja i Elli
cutimo i mislimo da smo nesto zabrljali
u rijeci stali
znamo sve sto pises
mi podpisujemo
jer znamo
da znas
uvijek pravu rijec i dio svijesti koji ces da obasjas
ali ne volimo kad te ne vole
jer ih tvoje svjetlosti bole
samo ih ne poznajemo
znamo samo da si srdita i ranjiva
onako kako su oni koji vole i one
koji te ne vole
a dio su tebe
i ako bi voljeli da nijesu
i,
neda im se da se spase
...
...to jednostavno,- ne da im seee...Soradzieliii...
Odavno sam bacila ključ, srce ostavila otključano i ljubav pustila da teče...Žao mi je ljudi zaključalog srca i uma, jezika i misli....A kada su ti ljudi meni bliski, onda je to moj veliki jad. I moja ljubav i moj jad su reči neizrecivog i njegova bliskost je prava sreća....I zato, dragi prijatelju, ne tuguj...jer ja sam u rukama zaštitnika...

:ukras6::zmeda::zag::heart2:
 

Back
Top