BORAVIŠTE NEIZRECIVOG - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Soradze

BORAVIŠTE NEIZRECIVOG

Oceni ovaj blog
- Možeš li mi pokazati boravište onog ko je sve stvorio? - upita učitelj.
Istog trena zabole me ruka između dlana i lakta. Bolelo je iznutra, bolelo je u dubini.
- Ne budi mlakonja! Dopusti bol i seti se, seti se dečače!
I pored jakog bola, nisam mogao a da se ne upitam odakle on zna šta ja osećam. "Dečače"?

Uspomene počeše da naviru: setih se malog, uvek musavog komšije Jovice, koji je svuda sa sobom vukao svoju još manju sestricu. Majka im je umrla prerano i verovatno je to bio uzrok tolike privrženosti. Mrzeli smo ga zbog toga. Bili smo klinci, mislim da još ni u školu nismo pošli.
Ošamario sam ga, sada ne znam ni zašto i još sam ga pride i pljunuo kako bih ostavio što jači utisak kod dečurlije. Njegova sestrica ga zagrli i briznu u plač. On ju je tešio, ali nije mu uspevalo. I te njene tople i krupne dečije suze prolivene za bratom su me kasnije pekle godinama. Kako sam se samo kajao!
Sad kad sam se toga prisetio, počeh i ja da plačem. Gorko i neutešno. Kako sam želeo da se oboje odnekud pojave, da zagrlim i izljubim ta dva istinska anđela božanske ljubavi, onako kako sam samo mogao tog momenta. Ko zna gde su sada i da li su mi ikad oprostili? Sigurno se i ne sećaju tog događaja. Ali, ja se sećam. Snažnije nego ikad. Bol me je razdirao toliko da sam klonuo licem u prašinu i dugo ridao..

Bol u duši i ruci su zauvek nestali u mračnim hodnicima vremena. Osetio sam najdublji mir i veliku zahvalnost učitelju, koji mi je tada, u prašini pustinje Mohavi, pokazao i svojim prisustvom pomogao da pronađem boravište neizrecivog.
Zoran

Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na Facebook Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na Google Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na My Yahoo! Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na Live Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na MySpace Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na Twitter Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na Digg Pošalji "BORAVIŠTE NEIZRECIVOG" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...prijatelju,
    sta da radim kad me tuga snadje...
    -podji u Brda...
    a, sta ,- ako me i tamo tuga snadje..."
    Tu Fu
    ...dopusti bolu..."
    ..bolelo je iznutra,
    bolelo je u dubini..."
    ...citam i nalazim poredjenja
    kod 'Stranaca'
    da je ubio zbog Sunca,
    ...stvaranje 'Dervisa'
    iz inata...strijeljanje sina
    jer,- ja sam te rodio ,
    ja cu te i ubiti..."
    ...uvijek su me trazile ..Sahare...Mohave...neprilagodjenosti primjera,-Dersu Uzala...
    ...Mongoli i vukovi njihovog podneblja
    gdje druguju s cobanima
    i bude kaznjen onaj koji 'promijene putanje'...
    Soradze kad grijesi , znam, da je ljudska greska
    u gresku uvela
    jer moja Prijateljica nije sklona drugacijim
    promjenama...zato me ponekad ljuti,
    ali znam da je to ,- ljudski i suvise ljudski..."
    ...
  2. Ellena01 (avatar)
    Clavus clavo extruditur...ne bih se složila...važnost životnog kjaroskura malobrojni su svjesni. Svjetlo nas obasjava, udahnjuje život...sjena štiti od bljeska iste te svjetlosti.. sva ljepota i prokletstvo postojanja.....Život.
  3. faraonn (avatar)
    ...moja prijateljice,
    ja i Elli
    cutimo i mislimo da smo nesto zabrljali
    u rijeci stali
    znamo sve sto pises
    mi podpisujemo
    jer znamo
    da znas
    uvijek pravu rijec i dio svijesti koji ces da obasjas
    ali ne volimo kad te ne vole
    jer ih tvoje svjetlosti bole
    samo ih ne poznajemo
    znamo samo da si srdita i ranjiva
    onako kako su oni koji vole i one
    koji te ne vole
    a dio su tebe
    i ako bi voljeli da nijesu
    i,
    neda im se da se spase
    ...
    ...to jednostavno,- ne da im seee...Soradzieliii...
    Ažurirano 20.01.2017. u 22:20, autor: faraonn
  4. Роло Томази (avatar)
    Ма, шмрц...
  5. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...moja prijateljice,
    ja i Elli
    cutimo i mislimo da smo nesto zabrljali
    u rijeci stali
    znamo sve sto pises
    mi podpisujemo
    jer znamo
    da znas
    uvijek pravu rijec i dio svijesti koji ces da obasjas
    ali ne volimo kad te ne vole
    jer ih tvoje svjetlosti bole
    samo ih ne poznajemo
    znamo samo da si srdita i ranjiva
    onako kako su oni koji vole i one
    koji te ne vole
    a dio su tebe
    i ako bi voljeli da nijesu
    i,
    neda im se da se spase
    ...
    ...to jednostavno,- ne da im seee...Soradzieliii...
    Odavno sam bacila ključ, srce ostavila otključano i ljubav pustila da teče...Žao mi je ljudi zaključalog srca i uma, jezika i misli....A kada su ti ljudi meni bliski, onda je to moj veliki jad. I moja ljubav i moj jad su reči neizrecivog i njegova bliskost je prava sreća....I zato, dragi prijatelju, ne tuguj...jer ja sam u rukama zaštitnika...