Knjiga - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Buddhala

Knjiga

Oceni ovaj blog
Mrzim kada zapnem u knjizi koja nije dovoljno dobra da sam njome zadovoljan a niti dovoljno loša da je odbacim. Svako toliko naletim na dobar citat ili rečenicu i to me tjera dalje, to mi opravdava vrijeme koje trošim na očito nekvalitetnu knjigu. Više volim kada je knjiga jednostavno loša, onda je mirne duše odbacim, bez imalo grižnje savjesti. Rekao bih da o knjizi ovisi moje raspoloženje: kada mrcvarim neku knjigu i čitam je samo zato što mislim da ću naletjeti na štogod korisno, bezvoljan sam. Sa druge strane, kada imam dobru knjigu, nitko sretniji od mene. Ali tada bježim od nje jer želim u njoj uživati što duže. Mogu se sakriti u mišju rupu, mogu otputovati na Mars, mogu ne čitati mjesecima pa opet sam sretan jer znam da me čeka. Kao da imam kartu za predivno putovanje koje mogu iskoristiti kad god želim. Iščekivanje je pokatkad ljepše od sreće same. Lijepo je kad te čeka sreća, to su stvari koje čine život predivnim; bile to knjige, događaji ili ono najvrijednije - ljudi. Najznačajniji trenuci u životu su oni kada se istinski dodirujemo, kada osjećamo bliskost i povezanost, kada osjećamo da je nečije srce uz naše.

Pošalji "Knjiga" na Facebook Pošalji "Knjiga" na Google Pošalji "Knjiga" na My Yahoo! Pošalji "Knjiga" na Live Pošalji "Knjiga" na MySpace Pošalji "Knjiga" na Twitter Pošalji "Knjiga" na Digg Pošalji "Knjiga" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano