MATRIX II

Autoriteti su nas naučili da smo utoliko vredniji ukoliko više znanja posedujemo. Kada neko misli da nešto zna, onda samo odlaže svoj razvoj i priroda ne može da uradi ništa drugo, nego da zastane i čeka. Ljudi koji se koriste levom moždanom hemisferom nikada nisu razumeli osobe potpuno suprotne sebi, koje koriste desnu stranu moždane hemisfere, ljude sa razvijenom intuicijom i saosećanjem.To su ljudi koji ceo život žive po principu da li osećaju da je nešto dobro, ili nije, to su senzualne osobe koje često žestoko kritikuju logičku stranu sveta.

Ljudi ove vrste često rade luckaste stvari, kao što je npr. odbijanje da idu u rat. To su bila "deca cveća" šezdesetih godina prošlog veka, koja su živela u školskim autobusima i verovali da čine dobro time što nose cveće naokolo i farbaju zidove u dugine boje. To je bila generacija potpuno van logike, koja je iritirala umove tvrdokornih intelektualaca ( roditelja ), koji su govorili: "Eh, kada bi bili samo malo odgovorniji, zaposlili bi se".. Ili: "Kada bi samo uradio onako kako ja mislim da je najbolje, upisao bi se na fakultet, zaposlio u velikom preduzeću"...
- Tata, ja nemam vremena za fakultet!! Moram da dežuram pored reke u koju se baca otpad! - stizao bi odgovor. Ili: "Spasiću salamandera!"...ili: "Spasiću šume!"

Ljudi ove vrste su oni koji smatraju da moraju da urade neki važan zadatak, žele da zaustave ratove na planeti, ukinu zagađenja, reše beskućništvo, nađu holistički lek za kancer, nahrane gladne u Africi. Funkcionišu saosećajnošću prema ljudima i trude se mnogo više od ikoga ranije da formiraju svest da su svi ljudi jedna porodica. Prave velike korake kako bi smo postali svesni potrebe o međunarodnoj saradnji na planetarnom nivou. Bave se zaštitom životne sredine, pokušavaju da spasu sve živo. Insistiraju da vole svoj posao, da su zaista srećni i da nisu krivi što nemaju dovoljno novaca, ili što im zdravlje nije baš najbolje. Njihovi međuljudski odnosi vremenom postanu ispunjeni stresom, stalno su zauzeti, nemaju vremena za odmor i vraćanje unutarnjeg mira, potroše se.... Toliko su usredsređeni na tragedije ovog sveta, da nemaju unutrašnji, lični život, niti radost. Stalno žive u velikom strahu da će planeta izumreti od zagađenja, da će kišne šume nestati, da će svi delfini nestati, da će se polovi istopiti. Ovi divni ljudi ne dozvoljavaju sebi da budu srećni, dok druga ljudska bića pate...

Dok smo odrastali i postajali svesni da život pruža mnogo više nego što je golim okom vidljivo, bivali smo sve više upućeni na ove ljude ispunjene saosećanjem, jer su ostvarili najviše oblike svesti koje postoje na planeti.

U svetu dualiteta, saosećajne osobe su razvile desnu polovinu svog mozga. Posle čitavog života provedenog u iscrpljujućim pokušajima da poprave svet, izmučeni, bolesni, tužni uzviknu:
- Celog života se trudim da zaustavim ratove i ništa! Odustajem!!!
Liči na predaju koja se izjednačava sa propašću. Zbog toga im je još teže da se prepuste sili i mudrosti većoj od naše, da ih odvede do sledećeg buđenja i nivoa svesti....
:zzzz::zzzz:

"Ukoliko treba da isceljuješ, prvo ti treba da budeš isceljen.
Ukoliko treba da daješ mir, moraš biti smiren.
Ako treba da daješ radost, moraš biti radostan.
Ne možeš da daruješ ono što nemaš."
Da bi postali, treba da se ponašamo kao da već jesmo.....
Daleko je sledeće buđenje
 
život je prilika - iskusi je
život je ljepota - divi joj se
život je san - učini ga stvarnim
život je izazov - suoči se s njim
život je zadatak - izvršavaj ga
život je igra - igraj se
život je dragocjen - njeguj ga
život je bogatstvo - čuvaj ga
život je ljubav - uživaj je
život je tajna - pronikni je
život je obećanje - ispuni ga
život je tuga - nadiđi je
život je himna - pjevaj je
život je borba - prihvati je
život je tragedija - uhvati se u koštac s njom
život je avantura - usudi se
život je sreća - zasluži je
život je život - brani ga
 


Prelepo!! Draga Lea, do sada sam sve tvoje nabrojano iskusila...Sada ga branim... mada život treba ziveti u svih 18 opisanih oblika istovremeno... Najlepše hvala :zpozdrav:
 
Poslednja izmena:
mizaca;bt298679:
Mislim da cu se i ja prepustiti draga Soradze! I ja sam se umorila bas.Ljubim vas i volim mnogooooooo:zpozdrav2::zjelka3:
Bravo! Tek kada skočite na viši nivo svesti, shvatićete da ste bili zarobljeni...Imajte poverenja u prirodu sile koja nas nosi u bolje... Volim i ja Vas!! :yeee::ukras6::vzagrljaj:
 
...ponekad me obuzme i sjeta i ljutnja,
moja Prijateljice
najcesce
kad srcu dovodis sumnjive navodilice
tj. osobe koje bi voljela da su takve kako mislis
a uvijek dolazi trag koji cudno odzvanja i cudi te
...vidim cudne komentare
svugdje i tesko mi pada kad Osobe koje cijenim
znaju da emituju njima neprimjerne opaske...
Ovdje smo da uradimo sve sto mozemo
na bolje i na svrhu ovog druzenja
a ono je da se osjetimo i ljudi i odrasli
ili bar onako kako voljeli bi da i drugi osjete nasa i odlazenja
i dolazenja...
Ovo pisem jer izsijava ovo tvoje pisanje neku daleku nelagodu
i neprimjernost svemu onome sto trazis i pruzas...
...ne smijes me pogresno shvatiti
jer Faraonn je tvoj prijatelj
i volio bi da svi mi koji znamo i bolja ovdje vremena tj. trenutke
kad smo svi nastojali da toplina se siri
i nikad ne smiri...
Znam da to osjecanje jos bukti u tebi
i molim te da novim Ljetom i novim sjutrasnjicama
ona tvoja svjetlost 'sja i dalje' /...S.Jesenjin. /...:hvala:
 
faraonn;bt298683:
...ponekad me obuzme i sjeta i ljutnja,
moja Prijateljice
najcesce
kad srcu dovodis sumnjive navodilice
tj. osobe koje bi voljela da su takve kako mislis
a uvijek dolazi trag koji cudno odzvanja i cudi te
...vidim cudne komentare
svugdje i tesko mi pada kad Osobe koje cijenim
znaju da emituju njima neprimjerne opaske...
Ovdje smo da uradimo sve sto mozemo
na bolje i na svrhu ovog druzenja
a ono je da se osjetimo i ljudi i odrasli
ili bar onako kako voljeli bi da i drugi osjete nasa i odlazenja
i dolazenja...
Ovo pisem jer izsijava ovo tvoje pisanje neku daleku nelagodu
i neprimjernost svemu onome sto trazis i pruzas...
...ne smijes me pogresno shvatiti
jer Faraonn je tvoj prijatelj
i volio bi da svi mi koji znamo i bolja ovdje vremena tj. trenutke
kad smo svi nastojali da toplina se siri
i nikad ne smiri...
Znam da to osjecanje jos bukti u tebi
i molim te da novim Ljetom i novim sjutrasnjicama
ona tvoja svjetlost 'sja i dalje' /...S.Jesenjin. /...:hvala:

Milo mi je, dragi prijatelju da čitam ove tvoje reči koje čovečnošću zvuče. Kao melem. Samo porodica i prijatelji vide u napisanom "neku daleku nelagodu" kao znak raspoznavanja i koliko se duboko poznajemo. Neke osobe, "koje bih volela da su takve kakve mislim", jasne, šaljive poruke doživljavaju kao izazov za ispaljivanje negativnog, ne shvatajući najobičniji običaj, da se stranim osobama o svojim najrođenijim ne piše u pejorativnom smislu. Ali na šaljiv način - da! Kao i drugi o nama!!


Prijatelju, znam da znaš da je ljubav garancija razumevanja i porodičnog i prijateljskog i forumaškog... Nastavićemo u tom stilu, zaobilazeći horor u koji se šala pretvara. Novo Leto i nove sutrašnjice ćemo obojiti svetlošću razumevanja, praštanja i prijateljstva...
Nije sramota reći: Puno te volim, Prijatelju!! z:lol: :bob::snesko6::veseljaci:
 
Poslednja izmena:
frederikrr;bt298686:
Problem je u tome sto mnogi umisljaju da su protagonisti, a to moze biti jedan mikropromil ljudi...
Odlično si primetio!! Tako i mnogi intelektualci umišljaju da su to, ne znajući da je biti intelektualac stanje duha.... ali o tome u Matrixu III z:lol: Hvala na čitanju i pametnom komentaru!! :zpozdrav:
 
Роло Томази;bt298717:
А шта да радимо ми који користимо обе хемисфере?z:D
Како је све то конфузно...:?:
Konfuzno? Kako si me nasmejao!! U pravu si... o onima koji koriste obe hemisfere ću pisati u sledećem nastavku MATRIX-a...Hvala na interesovanju i pozdrav :znamiguje::ukras4:z:gs:
 
Autoriteti su nas naučili da smo utoliko vredniji ukoliko više znanja posedujemo. Kada neko misli da nešto zna, onda samo odlaže svoj razvoj i priroda ne može da uradi ništa drugo, nego da zastane i čeka. Ljudi koji se koriste levom moždanom hemisferom nikada nisu razumeli osobe potpuno suprotne sebi, koje koriste desnu stranu moždane hemisfere, ljude sa razvijenom intuicijom i saosećanjem.To su ljudi koji ceo život žive po principu da li osećaju da je nešto dobro, ili nije, to su senzualne osobe koje često žestoko kritikuju logičku stranu sveta.

Ljudi ove vrste često rade luckaste stvari, kao što je npr. odbijanje da idu u rat. To su bila "deca cveća" šezdesetih godina prošlog veka, koja su živela u školskim autobusima i verovali da čine dobro time što nose cveće naokolo i farbaju zidove u dugine boje. To je bila generacija potpuno van logike, koja je iritirala umove tvrdokornih intelektualaca ( roditelja ), koji su govorili: "Eh, kada bi bili samo malo odgovorniji, zaposlili bi se".. Ili: "Kada bi samo uradio onako kako ja mislim da je najbolje, upisao bi se na fakultet, zaposlio u velikom preduzeću"...
- Tata, ja nemam vremena za fakultet!! Moram da dežuram pored reke u koju se baca otpad! - stizao bi odgovor. Ili: "Spasiću salamandera!"...ili: "Spasiću šume!"

Ljudi ove vrste su oni koji smatraju da moraju da urade neki važan zadatak, žele da zaustave ratove na planeti, ukinu zagađenja, reše beskućništvo, nađu holistički lek za kancer, nahrane gladne u Africi. Funkcionišu saosećajnošću prema ljudima i trude se mnogo više od ikoga ranije da formiraju svest da su svi ljudi jedna porodica. Prave velike korake kako bi smo postali svesni potrebe o međunarodnoj saradnji na planetarnom nivou. Bave se zaštitom životne sredine, pokušavaju da spasu sve živo. Insistiraju da vole svoj posao, da su zaista srećni i da nisu krivi što nemaju dovoljno novaca, ili što im zdravlje nije baš najbolje. Njihovi međuljudski odnosi vremenom postanu ispunjeni stresom, stalno su zauzeti, nemaju vremena za odmor i vraćanje unutarnjeg mira, potroše se.... Toliko su usredsređeni na tragedije ovog sveta, da nemaju unutrašnji, lični život, niti radost. Stalno žive u velikom strahu da će planeta izumreti od zagađenja, da će kišne šume nestati, da će svi delfini nestati, da će se polovi istopiti. Ovi divni ljudi ne dozvoljavaju sebi da budu srećni, dok druga ljudska bića pate...

Dok smo odrastali i postajali svesni da život pruža mnogo više nego što je golim okom vidljivo, bivali smo sve više upućeni na ove ljude ispunjene saosećanjem, jer su ostvarili najviše oblike svesti koje postoje na planeti.

U svetu dualiteta, saosećajne osobe su razvile desnu polovinu svog mozga. Posle čitavog života provedenog u iscrpljujućim pokušajima da poprave svet, izmučeni, bolesni, tužni uzviknu:
- Celog života se trudim da zaustavim ratove i ništa! Odustajem!!!
Liči na predaju koja se izjednačava sa propašću. Zbog toga im je još teže da se prepuste sili i mudrosti većoj od naše, da ih odvede do sledećeg buđenja i nivoa svesti....
:zzzz::zzzz:

"Ukoliko treba da isceljuješ, prvo ti treba da budeš isceljen.
Ukoliko treba da daješ mir, moraš biti smiren.
Ako treba da daješ radost, moraš biti radostan.
Ne možeš da daruješ ono što nemaš."
Da bi postali, treba da se ponašamo kao da već jesmo.....
Daleko je sledeće buđenje


Ovo je MATRIX II
😍
 

Back
Top