I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !

Oceni ovaj blog
Kako tako , dogurasmo do poslednje nedelje u ovoj godini ! Beše malkice čupavo , pa povuci i potegni - neki odustaše ničim izazvani , ali evo nas pred dočeg N.G , bez velikih gubitaka u ljudsvu i matrijalu !
Pa dobro , neka nam je , pa da počnemo i sa srećom , u dobrom zdravlju i lepom raspoloženju da preguramo i ovo nekoliko dana , ove stare godine !
Zato ništa ozbiljno , riskantno i opasno da se ne počinje !
Ima vremena i za pogibelj - radnu i paradnu !

Neka slavlje počne !

Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na Facebook Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na Google Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na My Yahoo! Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na Live Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na MySpace Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na Twitter Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na Digg Pošalji "I u to ime - ŽIVELI , dragi blogeri !" na del.icio.us

Ažurirano 27.12.2016. u 18:22, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Ellena01 (avatar)
    Tako je, kolega Lončar..barem ovih nekoliko zadnjih dana ove godine da zaboravimo na sva neslaganja, nesuglasice i prepucavanja...da smanjimo tenzije i unesemo pozitivu u ova blogo - prostranstva...i u dobrom raspoloženju svi zajedno zakoračimo u Novu 2017. godinu. Svako dobro vam želim!
  2. Tamišarka (avatar)
    kako je bilo dobro se doguralo a kako ce biti bice
  3. mizaca (avatar)
    Hvala postovani kolega.......! Samo veselo,veselo.......
  4. 123loncar (avatar)
    Možemo početi !

5. Anonymous man (avatar)
    Zagrevanje
  6. 123loncar (avatar)
    Malkice da bildujemo raspoloženje - po principu , mudrih narodnih masa : UDRI BRIGU NA VESELJE !
  7. SibirskiTigar (avatar)
  8. SibirskiTigar (avatar)
    Ili Milju po fitilju

9. 123loncar (avatar)
  10. Ellena01 (avatar)
    Ajmooooo...samo veselo....

11. Lord Gledston (avatar)
    Slazem se sa Postovanim Blogerom,Loncarom.Treba biti veseo,na kraju ove,mogu reci,dosta teske godine.Ali,pre svakog slavlja,pre ludorija
    koje Praznici sobom nose,treba napraviti rekapitulaciju naseg rada i ponasanja,u uskoro,vec prosloj,2O16 godini.Da li smo se ponasali korektno
    jedni prema drugima.Da li smo posteno iznosili svoje misli,svoje stavove,ili smo kalkulisali i okretali svoja misljenja,kao petao na krovu,prema pravcu
    sa koga vetar duva.Mislim da moramo biti i kriticni.ali...i ono sto je malo teze,samokriticni.Treba da razmotrimo,da mozda nismo uvek pisali na
    onom nivou,koji javna rec zahteva.Mozda jetrebalo vise odmeriti reci,pre nego sto smo ih pustali u "etar".Ali,jos nije kasno.Neka svako od nas,
    preispita svoje delovanje na ovom Forumu,tokom godine,koja polako izmice.I neka bude samokritican...i to ce biti veliki napredak.
  12. Zakasneli (avatar)
    Aleja aktacija jest otvorena baš na samom kraju 2016.
    U 2017 ćemo jesti salatu
    sa , a vidim i .......
    Ažurirano 28.12.2016. u 23:59, autor: Zakasneli
  13. Zakasneli (avatar)
    ......sa
  14. Zakasneli (avatar)
    Lončaru koliko me sjećanje služi ovaj govor
    je završio sa " i u to ime živeli "
  15. hakim bej (avatar)
  16. 123loncar (avatar)
    ....da Zakasneli , često ja tu foru plagiram - tek da ne zaboravim šta sam nadživeo....pa to ističem , to da treba nadživeti svaku nesreću , zlo i ljudsko ništavilo....samo živi mogu da rešavaju sve probleme i nedaće.....ja ne mogu da kažem da je ova godina bila zlatna i berićetna za ovo stanovništvo , pa tako i za mene....srećan sam samo u tom pogledu , što je živ i zdrav , izgleda - nadam se , ispraćam sa mnogima , te se nadam da ćemo u N.G. živeti bolje , zdravije i zadovoljnije !.....sve u svemu , važno je nezaboraviti da se ujutru probudimo - a posle će već životnije biti......i sad ide uno u to ime !......

....ama MORAVAC je bomba , za sve stresne situacije....opali se koji moravac i već je lakše !

17. 123loncar (avatar)
    A onima kojima se može , nek nekoliko dana u ovakvim uslovima slože !

18. 123loncar (avatar)
    ....da ubacim ja ovde , jednu bajalicu - za sneg.....nek se vrti.....ako ne smeta , može samo da koristi.....nek napada sneg , za svaki slučaj....možda Deda Mraz napravi zezu , pa dođe i donese matorcima povećanje plate , a zna se - to odma diže penzionerima , penzije....lep bi to bio poklon za sledeću godinu.....!

Zato nek bajalica radi , možda i izburgija nešto od toga --- naravno , sa Deda Mrazom !

19. Zakasneli (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ....da ubacim ja ovde , jednu bajalicu - za sneg.....nek se vrti.....ako ne smeta , može samo da koristi.....nek napada sneg , za svaki slučaj....možda Deda Mraz napravi zezu , pa dođe i donese matorcima povećanje plate , a zna se - to odma diže penzionerima , penzije....lep bi to bio poklon za sledeću godinu.....!

Zato nek bajalica radi , možda i izburgija nešto od toga --- naravno , sa Deda Mrazom !

Bajalica?
    Danas su mi prodali foru kako pomoću cigančice mogu da se neutrališu bajalice, skinu kletve, razmađija se, oteraju uroci......
    rešava prolazak ispod merdevina, crnu mačku, pa čak i razbijeno ogledalo

P.S. Danas sam bio kod deda Miće u štali, loži se i okreće se kazan i neće se gasiti do prekosutra ujutro. Sutra veče dežuraju deda Mićo Boro i ja.
    Dresing kod čizme marke Tigar, Tregerice a'la wall streat i kožun-gunj iz firme model 2005( sada se nosi narandžasta vetrovka sa fluerescentnim trakama model komunalac đubretar). Mjuza: Jeftina , Cuga: teška!
    Ažurirano 30.12.2016. u 22:18, autor: Zakasneli
  20. 123loncar (avatar)
    ....znaš , samo cigančica između svoje 2 i 3 decenije života može bajalicu da skine , gledajući u nebo - nekoliko puta....ali ova njena kontra magija ima da košta 6-7 dukata - oriđinale , Marija Terezija ( " (Palača Hofburg, Beč, 13. svibnja1717. - Palača Hofburg, Beč, 29. studenog1780.) češka i ugarsko-hrvatska kraljica, austrijska nadvojvotkinja, prva i jedina žena koja je vladala Habsburškom Monarhijom. Zbog njezine znakovite i utjecajne vladavine, četrdesetgodišnje razdoblje njezine vladavine znano je kao Terezijanizam. Njezina je vladavina u nasljednim zemljama započela ratom na život i smrt. U razdoblju od 1740. do 1763. godine vodila je četiri rata koja su dovela do znatnih teritorijalnih gubitaka - prije svega Šleske, ali i talijanskih zemalja. " )
    ....sa tom zlatnom valutom plaćala je kraišnike , arsenijevce i ostale terorističko pograničke ratne plaćenike....otad ta zaljubljenost u dukate , naročito kod cigana koji su revnosno pratili ove plaćeničke horde u svojim pohodima....

....sve u svemu , skupo je , preskupo skidanje bajalica i bacanja u duboke i mutne virove !

...a što se tiče kazandžijskog bekrijanja , ponesi za svoju šihtu i rakiju staru 10 godina - nemoj da piješ sa lule....živećeš duže....uz svoju rakiju ponesi mrs , dobru slaninu , sir , luk i tako to....uz mrs ide i beli luk sa alevom ljutom paprikom....a imadeš i prečansku takovu slaninicu - obarenu i uvaljanu lane !

....no , da se vratim ja svojim bajalicama - moraću još koju da bacim , za sneg.......pa ako ne stignu pokloni , bar da srce razgalim sa dečijom piskom na snežnim padinama !

Srećno , Zakasneli kazandžijo !
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja