VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA

Ljubitelji zavera , onih velikih i značajnih , tvrde da je zapad za rušenje slobističkog šešeljizma , osmislio neviđen scenario sa fantastičnom strategijom , u kojoj je finansirao mnoge persone , locirane u dva suprotstavljena tadašnja tabora - iz ondašnje , mnoge , takozvane opozicije (uzgred , koju je formirala služba iz ilegale) , i takozvane pozicije , slobističko šešeljističke. Obe te grupacije , nezavisno jedne od druge , zapad je animirao , ujedinio kao celine , organizovao i finansijski obezbedio , za dolgaja leta .
Scenario je bio , i ostao jednostavan , da ne kažem prost !
Slobistički šešeljizam urušavati iznutra preko patriotske izdaje , naročito u sudbonosnom danu "D" - aktivnim činjenjem i nečinjenjem .
Nakon dana "D" , na vlast ustoličiti objedinjenu opoziciju , koja za uzvrat , mora da ispere prošlost patriotsko izdajničkih saveznika , iz slobističko šešeljističkih redova, te da im preda vlast vremenom , kroz fingirane demokratske procese!
Smejao sam se do ludila , nekad , ovom scenariju , do pre neko veče!
No videh u jednojj TV raspravi , nekdašnjeg vrlog dosmanliju i trenutno recikliranog vladajućeg evropejca , gde se međusobno optužuju za primljen novac iz inostranstva - bez stida i srama , kojim je izvršen petoktobarski prevrat - sad već jasano viđen , kao državni udar . Sagovornici nisu mogli da se dogovore oko toga , koliko je ko lično ućario ; mada procenjuju da je bila bratska podela te investicije - ali , avaj , dosmanlije su imale i trošak kampanje , pa i uložen lični angažman visokog rizika , dok su socijalističko šešeljistički patriotski izdajnici bez takvih troška , samo nečinjenjem , lovu skrkali odmah na inostrane račune - naravno , lične ! A to je velika nepravda , zaista ?!
Za neverovati !
Naročito je za neverovati to , jer bilo ko da je od njih na vlasti , svima ide dobro - kako takozvanoj poziciji tako i opoziciji !
Suština dila , kažu stratezi , koji je objedinio dosmanlije i slobističko šešeljističke patriotske izdajnike , bio je , da vrana vrani ne vadi oči , za dolgaja ljeta pred njima !

O moćima ovog dila treba razmišljati !
Očito je jedno , iz dana u dan , stanovništvo je sve smo siromašniji i siromašnije - sve nam je gore i gore , a njima je sve bolje i bolje !

Kolektivna amnezija

http://www.danas.rs/dijalog/kolumnisti.1174.html?news_id=335106&title=Kolektivna+amnezija
Kolektivna amnezija
 
....ma to stoji uspravno kao sveća suđenica......ne mislim ja da smo mi , stanovnici , koji su na gubitku , tu nešto nevini mnogo....jok.....jedino što nam umanjuje kaznu je to što smo izmanipulisani , a pre toga zaglupljeni i otuđeni - alijenisani ( pošto ovdašnja publika smatra našu reč : razčovečeni , prostom , plitkom - neiteligentnom......naravno , to je marsistička sociologija izvela potanko - pa je nenaučno , neinteligentno i glupo...zaboga sad smo svi buržoasko mudri i produhovljeni !.....

...slušam današnju hit političku reklamnu parolu , od recikliranog šešeljiste , kao nešto ovako : NEMA VEĆEG PATRIOTIZMA , DANAS , OD PLAĆANJA POREZA I DOPRINOSA..... a juče je bilo patriotski tražiti sto njihovih glava za jednu našu....i sa njima da idem u EU , traži naš kolega Lordu !?....pre ću da krepam , nego da se krećem iz mog zaseoka....nek me bombarduju sto puta....ne mrdam iz mog zaseoka i njegove busije !
 
Lončaru, ja bi reko Kud svi KANTovi imperatori tud i mali mujo
Juče sam nosio paketić za novu godinu iz kancelarije sindikata u svoju i prođoh pored recepcije gde je okićena velika jelka, svake godine ista reciklirana i bez imalo duše.
Sinu mi ideja da ostavim paketić pod jelku gde mu je i mesto do kraja radnog vremena i da pokupim na izlasku.
Uradih to i na to me ljupka devojčica sa recepcije upozori da bi ga neko mogao ukrasti.
Čuj neko da ukrade paket deda mraza ispod jelkez:shock::roll:
Kad sam krenuo kući pod jelkom je bilo pet paketića.....
 
Kolega Loncar,kao i obicno,i sada duboko gresis.Nama je zaista jako tesko (mislim narodu,ne Njima !) ali iz cele te teske situacije,JEDINO nas
moze donekle,spasti ulazak u EU.Sam cin ulaska,ne bi bio toliko znacajan,da on ne podrazumeva,izmenu citavog niza zakona,koji nam pricinjavaju
(ovi postojeci) velike neprilike i teskoce.Drugo sto bih ti zamerio,prijatelju.Ti na sve probleme,gledas iz svog (kako ti kazes) zaseoka.Bas zbog toga,
sto se nalazis u maloj ruralnoj sredini,ti nemas mogucnosti da celu situaciju,pogledas iz jedne druge perspektive Mi Velegradjani,samim tim,sto zivimo u velikom gradu,i to u centru tog grada,imamo sasvim drugu dioptriju,pa sagledavamo stvari iz svih uglova,sto je tebi,moras i sam da
priznas,nemoguce.I mozda jos nesto ti zameram.Nemas optimisticki pristup problemima.Sve gledas kroz najcrnje naocari.To moras kod sebe
da promenis,ako zelis,da tvoja zapazanja,uzmemo u razmatranje,kao ozbiljna..
 
.... e ja sve ovo lupetam jer duboko u meni postoji vera u čoveka.....imam osećaj da njegov voz negde u nekoj vukoje'bini se zaglavio u snežnoj oluji , pa kasni....vredi ga čekati na železničkoj stanici....kad tad stićiće.....
......i ova tvoja jelka je kao telegram koji jazuje da stiže sa zakašnjenjem !

....pre 3-4 decenije francuzi su snimili film , o inovativnom kapitalističkom profitabilnom pravljenju viškova radnika....naravno angažovali su tipa eksperta za izbacivanje sa posla , za one koji nisu prihvatli te socijalne programe , otpremnine i fore.....jedan frajer se odvaži i odbije sve - samodisciplinuje se i postane savršen......firma slavi N.G. za decu zaposlenih.....Deda Mraz deli paketiće , opšta radost dečija , ali nema dece ovog tipa na spisku za paketić....dodela se završava , svi klinci i roditelji sa jedne strane srećni sa paketićima , samo ovaj frajer sa svojom decom na drugoj bez paketića...scena da precrkneš od tuge - filmska , srce parajuća....stručnjak za viškove nebeski likuje....i kad njegovo likovanje dolazi do vrha i kuminira , jedan klinja uzima svoj paketić i prilazi deci ovog nesretnika , daje im svoj paketić i staje uz njih....deca ko deca - veliki ljudi , polako kao pingvini prilaze i čine isto.....to radi i Deda Mraz....pokisli roditelji , koji su dotad nemo gledali tuđe nesreće plašeći se za sebe , prilaze svojoj deci i tek tad počinje NOVA GODINA.......
...hoću da kažem , ima ljudi međ nama - potrebno je buđenje i razgrtanje oluje sa koloseka , kako bi voz sa njima stiga u stanicu zvanu stvarni život !

SREĆNA NOVA GODINA !
 
......znaš Lorde , mi zaseočani , seljoberi - provincijaci i tako to , ne možemo sa vama velegrađanima da se merimo , naročito u tim visinama sagledavanja budućnosti....lako je vama , pogotovo kad vam šeik sa obrezanim AVejcima izgradi ovu falus kulu....pa kad se nakačite na nju , falus kulu , videćete sve do Alepa.....kažu , čovek je onoliki koliki su mu vidici i onakav je šta vidi......stoga nebih da se turam na te vaše falusne visine i guram sa vama na toj falusnoj kuli...oću ti reći , ne umem da se dobro nosim ni sa ovim hrišćanstvom , a taman posla sa falusnim obrezanim muhamedanstvom u centru velegrada , prestonice naše.....

.... a ako čekaš da ti komšija uredi kuću svojim zakonomernim domaćinskim pravilima , bolje je sruši i beži od sebe što dalje !.....usput , nemam ja ništa protivu tuđih zakona....mnim da ni ovi naši nisu tako loši....nisu bili loši ni oni komunjarski.....problem je što sve zakone do sada sprovodili su ništaci , ološ , šljam , đubreta koja neznaju za stid , čast , dostojanstvo - a o poštenju i da negovorim....dave se u izobilju i malo im je....otimaju li otimaju.....jer ovde kažu nisi nikad prebogat ako nemaš svu vlast nad ljudima i možem da im radiš šta ti padne na pamet ! ....šerijatsko pravo ovde se uspostavlja , dragi Lorde.....
.....nego prijatlju , trkni ti do drakstora pa kupi par paketića , pa turi ispod jelke - ovako kao Zakasneli.....ubeđen sam da ćeš posle nove da imaš drugo mišljenje o našim problemima !
 

Back
Top