VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA

Oceni ovaj blog
Ljubitelji zavera , onih velikih i značajnih , tvrde da je zapad za rušenje slobističkog šešeljizma , osmislio neviđen scenario sa fantastičnom strategijom , u kojoj je finansirao mnoge persone , locirane u dva suprotstavljena tadašnja tabora - iz ondašnje , mnoge , takozvane opozicije (uzgred , koju je formirala služba iz ilegale) , i takozvane pozicije , slobističko šešeljističke. Obe te grupacije , nezavisno jedne od druge , zapad je animirao , ujedinio kao celine , organizovao i finansijski obezbedio , za dolgaja leta .
Scenario je bio , i ostao jednostavan , da ne kažem prost !
Slobistički šešeljizam urušavati iznutra preko patriotske izdaje , naročito u sudbonosnom danu "D" - aktivnim činjenjem i nečinjenjem .
Nakon dana "D" , na vlast ustoličiti objedinjenu opoziciju , koja za uzvrat , mora da ispere prošlost patriotsko izdajničkih saveznika , iz slobističko šešeljističkih redova, te da im preda vlast vremenom , kroz fingirane demokratske procese!
Smejao sam se do ludila , nekad , ovom scenariju , do pre neko veče!
No videh u jednojj TV raspravi , nekdašnjeg vrlog dosmanliju i trenutno recikliranog vladajućeg evropejca , gde se međusobno optužuju za primljen novac iz inostranstva - bez stida i srama , kojim je izvršen petoktobarski prevrat - sad već jasano viđen , kao državni udar . Sagovornici nisu mogli da se dogovore oko toga , koliko je ko lično ućario ; mada procenjuju da je bila bratska podela te investicije - ali , avaj , dosmanlije su imale i trošak kampanje , pa i uložen lični angažman visokog rizika , dok su socijalističko šešeljistički patriotski izdajnici bez takvih troška , samo nečinjenjem , lovu skrkali odmah na inostrane račune - naravno , lične ! A to je velika nepravda , zaista ?!
Za neverovati !
Naročito je za neverovati to , jer bilo ko da je od njih na vlasti , svima ide dobro - kako takozvanoj poziciji tako i opoziciji !
Suština dila , kažu stratezi , koji je objedinio dosmanlije i slobističko šešeljističke patriotske izdajnike , bio je , da vrana vrani ne vadi oči , za dolgaja ljeta pred njima !

O moćima ovog dila treba razmišljati !
Očito je jedno , iz dana u dan , stanovništvo je sve smo siromašniji i siromašnije - sve nam je gore i gore , a njima je sve bolje i bolje !

Kolektivna amnezija

http://www.danas.rs/dijalog/kolumnis...tivna+amnezija
Kolektivna amnezija

Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na Facebook Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na Google Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na My Yahoo! Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na Live Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na MySpace Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na Twitter Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na Digg Pošalji "VRANA VRANI NE VADI OČI - SVE DOK NE ZASEDA SUD VRANA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
    Kakav narod,takva i vlast....Kolega!
  2. 123loncar (avatar)
    ....ma to stoji uspravno kao sveća suđenica......ne mislim ja da smo mi , stanovnici , koji su na gubitku , tu nešto nevini mnogo....jok.....jedino što nam umanjuje kaznu je to što smo izmanipulisani , a pre toga zaglupljeni i otuđeni - alijenisani ( pošto ovdašnja publika smatra našu reč : razčovečeni , prostom , plitkom - neiteligentnom......naravno , to je marsistička sociologija izvela potanko - pa je nenaučno , neinteligentno i glupo...zaboga sad smo svi buržoasko mudri i produhovljeni !.....

...slušam današnju hit političku reklamnu parolu , od recikliranog šešeljiste , kao nešto ovako : NEMA VEĆEG PATRIOTIZMA , DANAS , OD PLAĆANJA POREZA I DOPRINOSA..... a juče je bilo patriotski tražiti sto njihovih glava za jednu našu....i sa njima da idem u EU , traži naš kolega Lordu !?....pre ću da krepam , nego da se krećem iz mog zaseoka....nek me bombarduju sto puta....ne mrdam iz mog zaseoka i njegove busije !
  3. Zakasneli (avatar)
    Lončaru, ja bi reko Kud svi KANTovi imperatori tud i mali mujo
    Juče sam nosio paketić za novu godinu iz kancelarije sindikata u svoju i prođoh pored recepcije gde je okićena velika jelka, svake godine ista reciklirana i bez imalo duše.
    Sinu mi ideja da ostavim paketić pod jelku gde mu je i mesto do kraja radnog vremena i da pokupim na izlasku.
    Uradih to i na to me ljupka devojčica sa recepcije upozori da bi ga neko mogao ukrasti.
    Čuj neko da ukrade paket deda mraza ispod jelke
    Kad sam krenuo kući pod jelkom je bilo pet paketića.....
  4. Lord Gledston (avatar)
    Kolega Loncar,kao i obicno,i sada duboko gresis.Nama je zaista jako tesko (mislim narodu,ne Njima !) ali iz cele te teske situacije,JEDINO nas
    moze donekle,spasti ulazak u EU.Sam cin ulaska,ne bi bio toliko znacajan,da on ne podrazumeva,izmenu citavog niza zakona,koji nam pricinjavaju
    (ovi postojeci) velike neprilike i teskoce.Drugo sto bih ti zamerio,prijatelju.Ti na sve probleme,gledas iz svog (kako ti kazes) zaseoka.Bas zbog toga,
    sto se nalazis u maloj ruralnoj sredini,ti nemas mogucnosti da celu situaciju,pogledas iz jedne druge perspektive Mi Velegradjani,samim tim,sto zivimo u velikom gradu,i to u centru tog grada,imamo sasvim drugu dioptriju,pa sagledavamo stvari iz svih uglova,sto je tebi,moras i sam da
    priznas,nemoguce.I mozda jos nesto ti zameram.Nemas optimisticki pristup problemima.Sve gledas kroz najcrnje naocari.To moras kod sebe
    da promenis,ako zelis,da tvoja zapazanja,uzmemo u razmatranje,kao ozbiljna..
  5. 123loncar (avatar)
    .... e ja sve ovo lupetam jer duboko u meni postoji vera u čoveka.....imam osećaj da njegov voz negde u nekoj vukoje'bini se zaglavio u snežnoj oluji , pa kasni....vredi ga čekati na železničkoj stanici....kad tad stićiće.....
    ......i ova tvoja jelka je kao telegram koji jazuje da stiže sa zakašnjenjem !

....pre 3-4 decenije francuzi su snimili film , o inovativnom kapitalističkom profitabilnom pravljenju viškova radnika....naravno angažovali su tipa eksperta za izbacivanje sa posla , za one koji nisu prihvatli te socijalne programe , otpremnine i fore.....jedan frajer se odvaži i odbije sve - samodisciplinuje se i postane savršen......firma slavi N.G. za decu zaposlenih.....Deda Mraz deli paketiće , opšta radost dečija , ali nema dece ovog tipa na spisku za paketić....dodela se završava , svi klinci i roditelji sa jedne strane srećni sa paketićima , samo ovaj frajer sa svojom decom na drugoj bez paketića...scena da precrkneš od tuge - filmska , srce parajuća....stručnjak za viškove nebeski likuje....i kad njegovo likovanje dolazi do vrha i kuminira , jedan klinja uzima svoj paketić i prilazi deci ovog nesretnika , daje im svoj paketić i staje uz njih....deca ko deca - veliki ljudi , polako kao pingvini prilaze i čine isto.....to radi i Deda Mraz....pokisli roditelji , koji su dotad nemo gledali tuđe nesreće plašeći se za sebe , prilaze svojoj deci i tek tad počinje NOVA GODINA.......
    ...hoću da kažem , ima ljudi međ nama - potrebno je buđenje i razgrtanje oluje sa koloseka , kako bi voz sa njima stiga u stanicu zvanu stvarni život !

SREĆNA NOVA GODINA !
  6. 123loncar (avatar)
    ......znaš Lorde , mi zaseočani , seljoberi - provincijaci i tako to , ne možemo sa vama velegrađanima da se merimo , naročito u tim visinama sagledavanja budućnosti....lako je vama , pogotovo kad vam šeik sa obrezanim AVejcima izgradi ovu falus kulu....pa kad se nakačite na nju , falus kulu , videćete sve do Alepa.....kažu , čovek je onoliki koliki su mu vidici i onakav je šta vidi......stoga nebih da se turam na te vaše falusne visine i guram sa vama na toj falusnoj kuli...oću ti reći , ne umem da se dobro nosim ni sa ovim hrišćanstvom , a taman posla sa falusnim obrezanim muhamedanstvom u centru velegrada , prestonice naše.....

.... a ako čekaš da ti komšija uredi kuću svojim zakonomernim domaćinskim pravilima , bolje je sruši i beži od sebe što dalje !.....usput , nemam ja ništa protivu tuđih zakona....mnim da ni ovi naši nisu tako loši....nisu bili loši ni oni komunjarski.....problem je što sve zakone do sada sprovodili su ništaci , ološ , šljam , đubreta koja neznaju za stid , čast , dostojanstvo - a o poštenju i da negovorim....dave se u izobilju i malo im je....otimaju li otimaju.....jer ovde kažu nisi nikad prebogat ako nemaš svu vlast nad ljudima i možem da im radiš šta ti padne na pamet ! ....šerijatsko pravo ovde se uspostavlja , dragi Lorde.....
    .....nego prijatlju , trkni ti do drakstora pa kupi par paketića , pa turi ispod jelke - ovako kao Zakasneli.....ubeđen sam da ćeš posle nove da imaš drugo mišljenje o našim problemima !
  7. Wild Freedom (avatar)
    :zpozdrav:
    :)

[video=youtube;3gzqsmx1KGU]https://www.youtube.com/watch?v=3gzqsmx1KGU[/video]