Hapsite lopove!

bDcamH9.png



Jelki treba desetak godina da bi izrasla do visine od 2m i veoma je važna za očuvanje zdrave životne sredine.
Statistika kaže da se u toku novogodišnjih praznika samo u Beogradu proda oko 400.000 jelki. Greh je kupiti
isečenu jelku, izuzev ako nema atest da je proizvedena baš u svrhu prodaje i da se zna njeno poreklo i ko je
prodaje. Ako to ne piše onda kupujete ukradenu jelku.

Zbog toga ne kupujte sečene jelke, već izaberite jelku sa busenom u saksiji ili sa busenom uvijenim u jutu, koju
ćete posle praznika moći da „vratite“ u prirodu (ako je budete pravilno čuvali).

Da li znate da je kazna za ukradenu jelku desetak hiljada dinara, znači manja nego vrednost jedne dobre jelke na
pijaci.U nekim zemljama za posečenu jelku lopova utamniče na godinu dana a kod nas kaznama stimulišu lopove.

Samo neka jedna jelka bude vracena u prirodu zato sto je neko procitao ovaj blog onda ovo nije dzabe pisano.
 
Poslednja izmena:
...sve je to lepo , u vezi hapšenja.....sirotinju i treba hapsiti......no ko da pohapsi ove što hapse sirotinju , a tek one što komanduju ovima što hapse sirotinju.....mislim da je važnije pohapsiti te što odlučuju koga treba od sirotinje pohapsiti ! ......ta jelka je zaštićena , nju niko nesme da poseče.....

...a sad je prilika da se poseču sve šume.....pa da.....da ovi atentatori ne kriju u njima automobile u kojima su prtljažnici puni oružja.....pa da....na goletima ne možeš ništa tako atentatorsko lako da sakriješ.....tako ćemo spasiti mnoge časne , poštene i premudre porodice !...jel !
 
123loncar;bt297676:
...sve je to lepo , u vezi hapšenja.....sirotinju i treba hapsiti......no ko da pohapsi ove što hapse sirotinju , a tek one što komanduju ovima što hapse sirotinju.....mislim da je važnije pohapsiti te što odlučuju koga treba od sirotinje pohapsiti ! ......ta jelka je zaštićena , nju niko nesme da poseče.....

...a sad je prilika da se poseču sve šume.....pa da.....da ovi atentatori ne kriju u njima automobile u kojima su prtljažnici puni oružja.....pa da....na goletima ne možeš ništa tako atentatorsko lako da sakriješ.....tako ćemo spasiti mnoge časne , poštene i premudre porodice !...jel !

A sta mislis da hapsimo sve? Samo ne znam kako?
Mozda po azbucnom redu? :hahaha:
 
....ma nema teorije....pre neku godinu , odem na Staru planinu....usput table na svakih sto metara - Park prirode , i takve fore......kod jedne table , put zakrčen i blokiran..... šlepera ko pleve , dizalice i sibirski berberin....frajer istrči ispred mene , vraćaj se ...naređuje ljutito....utovar traje.....ja izađem da slikam....kad se sjatiše da me biju i otmu aparat.....
....preko stotinak kubika jelovine , čeka utovar.....formirana utovarna rampa....stvar cveta......krenem nazad..štaću..sve zakrčeno , nema prolaza - a vredni drvni industrijalci ne daju da se gleda i snima poslovna tajna......ove godine slična stvar , samo bolje organizovana , na više mesta...ispostava....meštani ne smeju da pričaju o tome....čak i oni što nadničare kod njih....tabu tema !....
 
Poslednja izmena:
123loncar;bt297680:
....ma nema teorije....pre neku godinu , odem na Staru planinu....usput table na svakih sto metara - Park prirode , i takve fore......kod jedne table , put zakrčen i blokiran..... šlepera ko pleve , dizalice i sibirski berberin....frajer istrči ispred mene , vraćaj se ...naređuje ljutito....utovar traje.....ja izađem da slikam....kad se sjatiše da me biju i otmu aparat.....
....preko stotinak kubika jelovine , čeka utovar.....formirana utovarna rampa....stvar cveta......krenem nazad..štaću..sve zakrčeno , nema prolaza - a vredni drvni industrijalci ne daju da se gleda i snima poslovna tajna......ove godine slična stvar , samo bolje organizovana , na više mesta...ispostava....meštani ne smeju da pričaju o tome....čak i oni što nadničare kod njih....tabu tema !....

:hahaha: Kazu tamo Ceca kupila plac da
zida vikendicu.Hteo si da virnes malo :hahaha:
 
tako je. ne kupujte one malene jelkice, greota je, to su bebe, tek treba da požive; pazarite neku stogodišnju - em što se naživela, em što će komšije da crknu od zavisti :D
 
Nit više pišem, nit komentarišem, pročitam ponešto...tako.
Ali ovo moram.
Bila ja pre par godina u Cirihu kod familije, baš u vreme praznika. Ako ste bili u Cirihu a niste prošli Banofštrasom, računajte da niste ni bili.
Gledam svaki izlog, svaki ugao, svaki prozor okićen jelkama. Jednoj pridjem, prelepa je...kažem sestri, pa ovo je veštačka jelka, da proverim opet stanem i zagledam je.
Tu su ja malko kao razočaram....kičerajka jeste, ali nekako autotentično deluje u poredjenju sa ovim našim kod Kineza.
Da, kaže sestra, u Švajcarskoj je jak taj zeleni lobi, čuvaju prirodi ko zenicu oka svog.
Ali, nismo mi Švajcarci...ne sačuvasmo ništa ko zenicu oka svog.
Pozdrav Sibirski, i neka si ovo napisao.
 
....za arkanicu nisam znao.....možda zida sabirni drvni centar ?.....

...a što se tiče n.g. jelke - pa kineska je strava.....mislim , čuva prirodu , jevtina - a kad poteče šampanjac ne primećuje se razlika.....konačno , nakit je veštački , kineski , pa što i jelka da ne bude , veštačka kineska !.....

....mada , narode , može da se nađe onaj staklasti , da tako kažem , starinski nakit - ruske proizvodnje...ručno se pravi i mnogo je lep.....onako , dejstvuje fantastično i podseća sa pravim svećicama na detinjstvo iz pedeset i neke !....a tad nije zgoreg okititi pravu jelku.....ŽIVEO ČE !

 
Poslednja izmena:
mari47;bt297696:
Nit više pišem, nit komentarišem, pročitam ponešto...tako.
Ali ovo moram.
Bila ja pre par godina u Cirihu kod familije, baš u vreme praznika. Ako ste bili u Cirihu a niste prošli Banofštrasom, računajte da niste ni bili.
Gledam svaki izlog, svaki ugao, svaki prozor okićen jelkama. Jednoj pridjem, prelepa je...kažem sestri, pa ovo je veštačka jelka, da proverim opet stanem i zagledam je.
Tu su ja malko kao razočaram....kičerajka jeste, ali nekako autotentično deluje u poredjenju sa ovim našim kod Kineza.
Da, kaže sestra, u Švajcarskoj je jak taj zeleni lobi, čuvaju prirodi ko zenicu oka svog.
Ali, nismo mi Švajcarci...ne sačuvasmo ništa ko zenicu oka svog.
Pozdrav Sibirski, i neka si ovo napisao.

Ne cuvamo mi nista nase.Vise vole Sulejmana i Hurem
nego rodjenu familiju
 
123loncar;bt297697:
....za arkanicu nisam znao.....možda zida sabirni drvni centar ?.....

...a što se tiče n.g. jelke - pa kineska je strava.....mislim , čuva prirodu , jevtina - a kad poteče šampanjac ne primećuje se razlika.....konačno , nakit je veštački , kineski , pa što i jelka da ne bude , veštačka kineska !.....

....mada , narode , može da se nađe onaj staklasti , da tako kažem , starinski nakit - ruske proizvodnje...ručno se pravi i mnogo je lep.....onako , dejstvuje fantastično i podseća sa pravim svećicama na detinjstvo iz pedeset i neke !....a tad nije zgoreg okititi pravu jelku.....ŽIVEO ČE !


Ne znam ni ja nego tako pisu novine. Kazu da je srpska
majka.Mozda nekom,meni nije,ni onima oko mene.Vise
su danas pisali o njenoj slavi i sta je na trpezi imala nego
sto fizicko vaspitanje stavljaju u izborni predmet. :roll:
 
....e pa taj američki praznih "noć veštica" , kod nas se zove "godine recikliranih radikala"......ameri prežive njihovu noć , a mi pitanje je štaćemo da uradimo sa našim godinama recikliranih radikala.....neće nas spase ni šejik , ni falus toranj - ni još jedna prestonica na vodi...podavićemo se ko žuti mravi !
 
**** a platio nije veliki je dug!
Konačnom prijemu vreme je sad
na teren izađe komisija uvažena i stručna, te
izvođač ,investitor NADZOR i projektant
Zamerki nema na izvedeno stanje, zastoja ne bi u probnom radu
PIB moj izvođač znade molim fakturu situacije konačne
Fakturu knjižim u fiskalnoj ovoj, valuta jeste dana 1.095
Keš flow je proplem ka i drugima od krize globalne
predračun i predmer poznat je svima

radnih sati beše 7.300 nek su bila i tarapauta 3
u varoši provincijskoj što nekad beše županijska
tarapaut što sebe docentom zove uzima iljade 3
suma sumarum 65.700.000
u valuti čvrstoj 570. 000 CHF
Amortizacija na to ima se dodat
asset glavni danas je software, nema softvera skupljeg od 5G$ - valuta čvrsta skoro je ista
licenci ima u državi ovoj 2.516
na svetu država 195
te dođe licenca jedna 10.000 CHF

Faktura glasi CHF 580.000
datum Dospeća 31.12. 2019.
Sincierly yours,
Nomen est omen!
 
Poslednja izmena:
123loncar;bt297703:
....e pa taj američki praznih "noć veštica" , kod nas se zove "godine recikliranih radikala"......ameri prežive njihovu noć , a mi pitanje je štaćemo da uradimo sa našim godinama recikliranih radikala.....neće nas spase ni šejik , ni falus toranj - ni još jedna prestonica na vodi...podavićemo se ko žuti mravi !

Kad su u pitanju godine ne brinu me te stranacke
nego zalim za onim godinama sto nam ihj pokradose :(
 
Zakasneli;bt297709:
**** a platio nije veliki je dug!
Konačnom prijemu vreme je sad
na teren izađe komisija uvažena i stručna, te
izvođač ,investitor NADZOR i projektant
Zamerki nema na izvedeno stanje, zastoja ne bi u probnom radu
PIB moj izvođač znade molim fakturu situacije konačne
Fakturu knjižim u fiskalnoj ovoj, valuta jeste dana 1.095
Keš flow je proplem ka i drugima od krize globalne
predračun i predmer poznat je svima

radnih sati beše 7.300 nek su bila i tarapauta 3
u varoši provincijskoj što nekad beše županijska
tarapaut što sebe docentom zove uzima iljade 3
suma sumarum 65.700.000
u valuti čvrstoj 570. 000 CHF
Amortizacija na to ima se dodat
asset glavni danas je software, nema softvera skupljeg od 5G$ - valuta čvrsta skoro je ista
licenci ima u državi ovoj 2.516
na svetu država 195
te dođe licenca jedna 10.000 CHF

Faktura glasi CHF 580.000
datum Dospeća 31.12. 2019.
Sincierly yours,
Nomen est omen!

Nadjoh na netu za ovu divnu muziku:

"Sava Mala (Muzika iz Filma) ... Kornelije Kovac ; Generacija 5 " :)
 
SibirskiTigar;bt297699:
Vala da znaš. Kad smo počeli da ludujemo
za Noć veštica sve je postalo jasno :(

To je neminovni proces kojemu se teško oduprijeti, a pogotovo jer smo godinama unazad sve svoje omalovažavali a sve tuđe uzdizali i sad imamo to što imamo...postepeni gubitak vlastitog identiteta. Ovdje gdje živim taj proces ide još mnogo mnogo brže...
 
Ellena01;bt297727:
To je neminovni proces kojemu se teško oduprijeti, a pogotovo jer smo godinama unazad sve svoje omalovažavali a sve tuđe uzdizali i sad imamo to što imamo...postepeni gubitak vlastitog identiteta. Ovdje gdje živim taj proces ide još mnogo mnogo brže...

Uvek je tudje bilo sladje,pa cak i zena :D
 

Back
Top