Leto - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Sfyontull

Leto

Oceni ovaj blog
IMG_20161220_111448.jpg

Najveća, najbujnija, razigrana opseno!
Divna, lepa, topla iluzijo,
što prevari skoro svaku dušu nevinu
lažući da vreme stoji,
hrane ima,
uživajte jaganjci mili na nedrima mojim,
nigde ne žurite,
ne brinite,
ništa vam se dogoditi neće!
Dok slušaju te uljuljkani uspavankom nežnom,
naivni i dremni ne vide
da ih pripremaš i toviš
za materu svoju,
okrutnu, hladnu
večito novog života gladnu,
zimu.

Pošalji "Leto" na Facebook Pošalji "Leto" na Google Pošalji "Leto" na My Yahoo! Pošalji "Leto" na Live Pošalji "Leto" na MySpace Pošalji "Leto" na Twitter Pošalji "Leto" na Digg Pošalji "Leto" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. wirdz (avatar)
    pesma koloritna, lepa,
    u isto vreme pomalo možda i teška, surovo realistična.
    možda k'o život!
    slika sjajna!
    svaka čast!
  2. Atlas (avatar)
    I zima je opsena jer.. posle nje će proleće Ipak se okreće,verovali ili ne
  3. Ellena01 (avatar)
    ...i slika i stihovi izvanredna su cjelina, upotpunjujući jedna drugo i stvarajući tako cjelokupni doživljaj ove fine alegorije na život, prolaznost i nove početke...Odlična si, kao i uvijek!
  4. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio wirdz
    pesma koloritna, lepa,
    u isto vreme pomalo možda i teška, surovo realistična.
    možda k'o život!
    slika sjajna!
    svaka čast!
    Hvala wirdz

Izgleda da ih tako volim... bodljikave i opore...
  5. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio Atlas
    I zima je opsena jer.. posle nje će proleće Ipak se okreće,verovali ili ne
    Jeste, samo nam za zimu odgovara da verujemo da je opsena...

Hvala
  6. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio Ellena01
    ...i slika i stihovi izvanredna su cjelina, upotpunjujući jedna drugo i stvarajući tako cjelokupni doživljaj ove fine alegorije na život, prolaznost i nove početke...Odlična si, kao i uvijek!
    Hvala Ellena

Drago mi je da tako misliš
  7. 123loncar (avatar)
  8. sanja* (avatar)
    Za pesmu glasah, ali slika, heeeeej... sviđa mi se kako koristiš "čiste" iliti "sirove" boje.
    I to što je majčina koža ljubičasta, a ne primeti se odmah, na prvo gledanje, mi je isto vrh.

I ti naglašeni kontrasti koje uvek imaš (ovde: žuto-ljubičasto, crveno-zeleno) su mi vrh
  9. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    Hvala vama na poseti loncar
  10. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Za pesmu glasah, ali slika, heeeeej... sviđa mi se kako koristiš "čiste" iliti "sirove" boje.
    I to što je majčina koža ljubičasta, a ne primeti se odmah, na prvo gledanje, mi je isto vrh.

I ti naglašeni kontrasti koje uvek imaš (ovde: žuto-ljubičasto, crveno-zeleno) su mi vrh
    Hvala

Sva sam sirova, šta ću... bar da od toga neku umetnost napravim...
  11. sanja* (avatar)
    sad tek vidim kako mi je komentar kao da ga je pisala grand prodakšn sponzoruša. Sve mi je vrh
  12. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    sad tek vidim kako mi je komentar kao da ga je pisala grand prodakšn sponzoruša. Sve mi je vrh
    Dobro je dok nije ekstra...

Ekstra je novokomponovani vrh.
  13. Anonymous man (avatar)
    Veoma lepo opisano,zamisljam sliku u glavi i divim se stihovima
  14. 123loncar (avatar)
    ....meni ove boje govore nešto koje vidim kroz plavu koja naginje purpurnoj , crvenoj koja teži nekakvoj raznolikosti , pa još žuta u deteta u kombinaciji sa belom-----kao da se htelo reći : materinstvo je početak i kraj svega nebeskog i zemaljskog ; sva vlast obe duhovne svere ( neba i zemlje ) je u njemu , materinstvu....ono je izvor postojanja....centar svega je u deci i njihovoj duhovnosti....samo ona je čista i nebeska.....zato su deca radosna.....zato je materinstvo izvor , vrelo radosti......i tako to !
  15. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio Anonymous man
    Veoma lepo opisano,zamisljam sliku u glavi i divim se stihovima
    Hvala
  16. Sfyontull (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ....meni ove boje govore nešto koje vidim kroz plavu koja naginje purpurnoj , crvenoj koja teži nekakvoj raznolikosti , pa još žuta u deteta u kombinaciji sa belom-----kao da se htelo reći : materinstvo je početak i kraj svega nebeskog i zemaljskog ; sva vlast obe duhovne svere ( neba i zemlje ) je u njemu , materinstvu....ono je izvor postojanja....centar svega je u deci i njihovoj duhovnosti....samo ona je čista i nebeska.....zato su deca radosna.....zato je materinstvo izvor , vrelo radosti......i tako to !
    Jedna od stvari koje me oduvek oduševljavaju je različitost utisaka i zaključaka iz njih izvedenih, a proisteklih iz istog izvora.

Mislim da su svi ravnopravni i potpuno istiniti, makar bili i međusobno isključujući.
  17. 123loncar (avatar)
    .....viđenja iz beskonačno mnogo uglova , bliža su istini od bilo koje istine koja dolazi sa zvaničnog mesta autoritarne istine - nekakve sveznajuće tiranije !......no , nema šanse da istina , o bilo čemu , prepusti se kontinuiranim večnim istraživanjima , od institucija i njihovih podrepnih intelektualnih mušica i krpelja.....paraziti još uvek dobro žive od znanstvenog nasilja.....
    ....verovatno zato i postoje ovakve društvene pričaonice , kao društveni ventili sigurnosti , kroz koje se rasterećuju pojedinačna nabujala energija protesta i svekolikog nezadovoljstva....to daje lažnu nadu !

...da se vratim na boje , žuta koja se preliva u zeleno , u centar stvari stavlja nadu.....nadu kao duhovnu fatamorganu - oaza u pustinji zla i nečovečnosti !

....mislim da je ove fore sa ovim bojama ekspresionizam zakovao i izrodio nekoliko majstora
  18. 123loncar (avatar)
  19. Sfyontull (avatar)
    Divne su te slike i boje na njima...
  20. mizaca (avatar)
    Mnogo lijepa pjesma. Sa ledom zacinjena.....
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja