bilo bi lijepo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

stres, sve ostalo je prolazno

bilo bi lijepo

Oceni ovaj blog
Čitav život bježim od stereotipa, ali kao da sama sebi poturam nogu i od udara na zemlju, gulim koljena.

A ne boli me. Idi u školu i budi fina. Zar to nije stereotip? Pa podrazumjeva se, dakle - jeste.

Nađi dečka jer svakome treba neko.
Ponekad pomislim da sam u nekim vezama bila samo da bih izbjegla ono - što tako lijepa djevojka nema dečka?
Mislim da bi sasvim iskren odgovor - neće me niko koga ja hoću, a ovi što me hoće - niti me rade, niti će ikad proraditi - bio shvaćen kao šala, a ne kao potpuna istina.
Jer kako tako lijepu djevojku neće niko?
Nisam rekla niko, nego... Ma, nebitno.
A i - lijepa djevojka? Mislim, šta? Jel to neka floskula kojom se postiže da noću ne možeš zaspati, jer eeej, zaista, kako tako lijepa djevojka nema momka?
Važi, da me vidite samo bez šminke.

Stereotipno ti analiziraju momka, pitaju čiji je. Majka neće da kaže- nije nešto, al ja vidim da joj se ne sviđa. Sve dok ne kažem da je diplomirani inžinjer geodezije. Stereotipno, želi da ga upozna.
Stereotipno odbijam.

Završi taj fakultet, nećeš biti domaćica. Ma roditelji moji, biću. Jer stereotipno ste me vaspitali. Stereotipno 'oću.

Nauči da kuvaš, kako ćeš muža hraniti. Zar niste rekli da ne budem domaćica? A biću, daj 'vamo recepte.

Završila fakultet još nisam, ali hoću.
Udala se nisam još, ali hoću.
Nisam ni trudna, ali biću.

Nije da sve to 'oću, ali 'oću.

Pošalji "bilo bi lijepo" na Facebook Pošalji "bilo bi lijepo" na Google Pošalji "bilo bi lijepo" na My Yahoo! Pošalji "bilo bi lijepo" na Live Pošalji "bilo bi lijepo" na MySpace Pošalji "bilo bi lijepo" na Twitter Pošalji "bilo bi lijepo" na Digg Pošalji "bilo bi lijepo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
    Ti si moja dvojnica.
    Tvoj zivot je skoro moja preslikana kopija....
    BICE;BICE.......Mila....Ko ceka doceka.....
  2. neobavezna (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    Ti si moja dvojnica.
    Tvoj zivot je skoro moja preslikana kopija....
    BICE;BICE.......Mila....Ko ceka doceka.....
    haha, ti si, mizo, cura fina