Kako biti ultraspiritualan (priručnik ) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

Kako biti ultraspiritualan (priručnik )

Oceni ovaj blog
Masu toga što bi se na temu ultraspiritualnosti moglo reći je jako lepo sročio JP Sears, ultraspiritualni guru , pa ću prosto postaviti njegov video, prevesti glavne stavke, a zatim dodati neke koje mislim da je ispustio.
Idemo najpre na video:

Najpre izdvajam nekoliko osnovnih stavki:

1) Biti ultraspiritualan nema nikakve veze sa "biti produhovljen" (jer niko ne zna zaista šta to tačno znači)

2) Biti ultraspiritualan znači izgledati produhovljeno

3) Najvažnija stavka ultraspiritualnosti: Praktikujte kompetitivnu duhovnost. Vi možete biti bolji samo onda kada je neko drugi gori. Stavite obavezno u svakom svom spiritualnom izlaganju neku naznaku toga kako ste vi bolji, i kako su drugi gori. Pazite dobro, važnije je naglasiti da su drugi gori, nego da ste vi bolji, jer ovo drugo više deluje kao egoizam (što i jeste) nego ovo prvo (koje je, u stvari, isto), a poenta je (pogledaj stavku dva) da izgledate duhovno, a ne kao egomanijak.
Dakle, naizgled tihim i mirnim tonom/pasivno agresivno ukažite na to koliko su drugi ljudi (manje) duhovni u odnosu na vas.
Sama činjenica da ste vi taj koji procenjuje da su drugi ljudi manje produhovljeni od vas čini vas lično boljom osobom od njih.
I to je upravo ono što vas čini duhovnijim od njih.
(komparativi su od suštinske važnosti za kompetitivnu spiritualnost )

4) Tvrdite da koristite intuiciju onda kada u stvari prosto razmišljate (logički neutemeljeno) o nekim stvarima.
trudite se da ponavljate ljudima što češće kako ste intuitivni, jer lažna intuicija ne može postati prava sve dok drugi ljudi ne poveruju da je prava.

5) Ubacujte u razgovor reč "energija" što češće.

6) Bunite se protiv dogmatske religijske ideologije koja se ne sme dovesti u pitanje dogmatskom spiritualnom ideologijom koja se ne sme dovesti u pitanje.
Trudite se da oči držite čvrsto zatvorenim kako ne biste mogli da vidite kako koristite mentalne obrasce apsolutno identične onima protiv kojih se borite.

7) Negirajte normalna ljudska osećanja i pravite se da ih ne posedujete i da ste iznad njih

I sad, stavka koju ubacujem jer sam je primetila kao pravilo:

8) Budite apsolutno nepristupačni za kritiku bilo koje vrste. Biti ultraspiritualan znači tražiti istomišljenike koji će vam pisati hvalospeve jer se vaši stavovi slažu s njihovim, pa hvaleći vas imaju priliku da indirektno hvale sami sebe. Kritika ili pitanje koje bi od vas zahtevalo kritički odnos prema vlastitim rečima nisu isto što i hvalospevi. Nemojte to nipošto pobrkati!
Prvom - radosno "da", drugom - odlučno "ne"!
Ultraspiritualna osoba ne sme sebi dozvoliti da pomisli da ono što priča nije sušto savršenstvo i blažena besprekornost.

9) Ponekad napišite neki redak o tome kako niste savršeni, iako ste gotovo na cilju. Ali ne zaboravite da naglasite kako vas to što ste priznali da niste savršeni čini savršenijim od svih ostalij koji nisu svesni toga da su nesaršeni ili nisu tako blizu cilju kao vi. Ukoliko se radi o nekim drugima koji ne kriju da su nesavršeni, naglasite da je njihov stav o vlastitoj nesavršenosti u stvari odsuistvo težnje za savršenstvom, čime ćete uspešno zadovoljiti sve navedeno pod tačkom 3.

10. Budite paradoksalni. Što više, to ultraspiritualnije.

11. Projekcija je jača od argumenta. Projekcija je, u stvari, jedini argument koji vam je potreban.

12. Ako ne upali tačka 11, izigravajte žrtvu. To takođe ne pali, ali će barem tužno uveseliti vas i vaše ultraspiritualne istomišljenike. Nema ničeg ultraspiritualnijeg od toga da se osećate kao žrtva zbog nečeg potpuno banalnog.

Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na Facebook Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na Google Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na My Yahoo! Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na Live Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na MySpace Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na Twitter Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na Digg Pošalji "Kako biti ultraspiritualan (priručnik )" na del.icio.us

Ažurirano 09.12.2016. u 11:18, autor: sanja*

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sanja* (avatar)

2. wirdz (avatar)
  3. Sfyontull (avatar)

Eto kako se wirdz i ja ultraspiritualno slažemo sa tobom...
  4. sanja* (avatar)
    Tja... vaše slaganje je (ne zamerite) nekako prostoseljačko, a ne ultraspiritualno. Slaganje mora biti izrečeno kroz hvalospev, havlospev nužno mora uključivati nešto kompetitivno-spiritualno, dakle, mora se u njemu naglasiti kako smo mi (ili ja, ali time mislite i na sebe koji me hvalite) nešto više u odnosu na neke njih koji su neprouhovljeni.

To ako želite da vežbate ultraspiritualnost, ofkors.
    Ako vam se živo yebe za ultraspiritualnost, onda... drago mi što sam vas razveselila
  5. Sfyontull (avatar)
    Totalni amateri u ultraspiritualnom smo...
  6. hakim bej (avatar)
    Amateri su oni koji ne poznaju osnove teslijansko-spiritualne energije u vidu nehercijanskih talasa - vibracija cije se delovanje na auru u energetskom smislu poklapa sa vremenskim paradoksom anuiteta same sustine Tesline energije. I to vam je sve slicno kao jaje jajetu, delovanje rezonantnih vibracija te nehercijanske prirode talasa ima uticaja na svakodnevni zivot, pa kad pokvarite stomak pivom kome je istekao rok trajanja, ljubicaste kirlijanove vibracije dominiraju nad zelenim, sto se sasvim jednostavno moze detektovati viskom ili rasljama, u posebnom za to pravljenom faradejevom kavezu u kome nema vibracija drugih frekvencija energije. I te vibracije su ocigledan i neoboriv dokaz visedimenzionalnog vibriranja sustine tih talasa.
    Ukratko.
  7. sanja* (avatar)
    Ti bi, ukratko, mogao da napišeš vlastiti blog o hiper-hajtek-spiritualnosti, a ne da ofuješ ovaj moj o ultra
    Ažurirano 09.12.2016. u 17:57, autor: sanja*
  8. hakim bej (avatar)
    Pa u odredjenim aspektima trikonjinkcije mogu intermedijalno amplifikovati odredjene vibracije teta frekvencija ne oduzimajuci koherentnost univerzalne disocijacije u sferi emisije energije.
  9. wirdz (avatar)
    osećam dobre talase specifične kosmo energije
  10. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    Pa u odredjenim aspektima trikonjinkcije mogu intermedijalno amplifikovati odredjene vibracije teta frekvencija ne oduzimajuci koherentnost univerzalne disocijacije u sferi emisije energije.
    A onda dobro.
  11. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio wirdz
    osećam dobre talase specifične kosmo energije
    Shodno tački broj 3, ne osećaš ih tako dobro kao ja.
    Osim toga, takođe shodno tački 3, kosmo energija čije talase ja osećam bolje od tebe je specifičnija od te tvoje.

Ažurirano 09.12.2016. u 20:34, autor: sanja* (Tipfeleri nisu ultraspiritualni.)
  12. Gloriana (avatar)
    Intuitivno osecam da ste svi redom drndadzije I klase na svim energetskim nivoima Univerzuma, oni Guardians of the Galaxy.
  13. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Gloriana
    Intuitivno osecam da ste svi redom drndadzije I klase na svim energetskim nivoima Univerzuma, oni Guardians of the Galaxy.
    Ne vara te intuicija!

I ti si Guardians s nama.

Ja sam Starlord, Sf je ova zelena, Wirdz je Groot, a ti si Rocket.

Hakim je Orb.
  14. sanja* (avatar)
    Mada mi je malo krivo da Wirdz bude Groot, hoću ja da budem Groot.
    Ali s druge strane, Starlord deli sa mnom muzički ukus i sklonost ka pevanju i igranju na čudnim mestima i u čudnim prilikama. Pa onda ipak tako.
    Ažurirano 09.12.2016. u 22:47, autor: sanja*
  15. hakim bej (avatar)
    Nimalo komplikovan Orb.
  16. Sfyontull (avatar)
    Dobro, a ko je Drax?
  17. sanja* (avatar)
    Evo, može Dragoljub