Resetovanje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

stres, sve ostalo je prolazno

Resetovanje

Oceni ovaj blog
Ispijena i umorna. Kao da nema kapi krvi u meni, ne samo u obrazima, ne samo na licu. Svuda. Blijeda sam, neki bi rekli nesrećna, ili ne baš pretjerano srećna. A griješe. ,, Kako neko ko živi i podliježe stereotipima može biti srećan?" E, može. Ako od stereotipa zarađuje brdo love i svako malo otputuje na neku egzotičnu destinaciju sa hrpicom ljudi koja je, takođe, stereotipno naslijedila sreću . Ma, kako to mislite sreća se ne kupuje? Ili, srećan je onaj ko se ne brine i ne riješava tuđe probleme. Ajde? Kako, kad su ti moji problemi veliki, a veliki su jer ih na plećima nosi moja krv? Čekaj, pokušaću da zažmurim... 1,2,3... hoop... A-a, još su tu, gle stvarno, nisu nestali. Pokušala sam da ih ignorišem, dan - dva, ali zato nisam spavala sedam. Zašto? Jer je taj vrcavi i presrećni guru jedna teška vucibatina i prevara. Lomim se, ima dijelića mene na hiljadu i jednoj strani. Svaka je zahvalna. Svaka se za nju hvata grčevito. I u tome ima sreće, samo ljudi ne vide, ljudi i treba da su zaokupirani sobom. Ovo lice nije nesrećno, ono se raduje svakodnevno, ono se ozari na tuđi osmijeh i - hvala. Oni griješe. Sreća je stvarno tu, samo se ne vidi, nije napadna i ne skače da se pokaže. Jer, ako se pokaže, ona je lažna i to se prepozna i sistematski uništi i negira. Zato često nije velika. Zato je često moja.

Pošalji "Resetovanje" na Facebook Pošalji "Resetovanje" na Google Pošalji "Resetovanje" na My Yahoo! Pošalji "Resetovanje" na Live Pošalji "Resetovanje" na MySpace Pošalji "Resetovanje" na Twitter Pošalji "Resetovanje" na Digg Pošalji "Resetovanje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano