Vrabac na studeni - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Zoran Jov

Vrabac na studeni

Oceni ovaj blog
vrabac.jpg

Danas sam negde na ulici, po ovoj studeni, video jednog vrapca. Bio mi je blizu i nije bežao od mene. Sav se skupio, od zime, da bi se zagrejao. Nešto razmišljam kako ljudima, ili barem većini ljudi, trebaju i bunde, i grejanje, i topli napici, i čizme, i pokrivači, da bi preživeli zimu, a vrapcima ne treba ništa. Priroda je definitivno jača od civilizacije. Namaste.

Pošalji "Vrabac na studeni" na Facebook Pošalji "Vrabac na studeni" na Google Pošalji "Vrabac na studeni" na My Yahoo! Pošalji "Vrabac na studeni" na Live Pošalji "Vrabac na studeni" na MySpace Pošalji "Vrabac na studeni" na Twitter Pošalji "Vrabac na studeni" na Digg Pošalji "Vrabac na studeni" na del.icio.us

Ažurirano 15.11.2016. u 21:31, autor: Zoran Jov

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
  2. hirajgoagain (avatar)
    sladak vrabac
  3. 123loncar (avatar)
    Vrabac je naša , negdašnja , dvorišno porodična ptica - član domaćinstva .
    Narod vrabaca u evropskim , pa i našim atarima nestaje ! Iz godine u godinu smanjuje se njihova populacija !
    Imaju mnogo neprijatelja ! Povećan je broj predatora , koji ih istrebljuju ! Ptice grabljivice , naročito svrake i vrane , velika su neprijateljska armada koja uništava narod vrabaca ! U gradskim i prigradskim atarima , nejveći su im neprijatelji svrake , vrane , napuštene zadivljale mačke i psi . U seoskim atarima najviše ih uništavaju hemikalije kojima se iz vazduha i sa zemlje tretiraju usevi !
    Sve u svemu , čovek stoji iza svakog ovog ekološkog poremećaja !

Pored vrapca , sve manje i manje ima i ptica pevačica !

Životni vek vrapca skarćen je , dok se čovekov povećava ! U ovom trenutku civilizacija kontroliše prirodu , i to nerazumno i u konačnom raspletu štetno po samu civilizaciju !