Osija 6,2-"Povrati će nam život do dva dana

Ходите да се вратимо ка Господу; јер он раздрије, и исцијелиће нас, рани, и завиће нас.
Повратиће нам живот до два дана, трећи дан подигнуће нас, и живјећемо пред њим.
Тада ћемо познати Господа и све ћемо га више познавати; јер му је излазак уређен као зора и доћи ће нам као дажд, као позни дажд који натапа земљу. Осија 6. 1-3

Видимо да Осија говори о трећем дану у који ће нас Христос подигнути Трећи дан од када? Одговор је да он говори о небеском рачунању времена где је један дан као хиљаду година на земљи. Он говори о ваксрсу мртвих као о дану када ћемо бити подигнути. Трећи дан од Христовог распећа, Рано ујутру Христос је васкрсао телом. Ми смо у трећем миленијуму, од његовог рођења а још мало улази,о у трећи миленијум од распећа, трећи дан по небеском рачунању времена.
Погледајмо ово Христово пророчанство:
Ево идем у Јерусалим, и син човјечиј биће предан главарима свештеничкијем и књижевницима; и осудиће га на смрт;
И предаће га незнабошцима да му се ругају и да га бију и разапну; и трећи дан устаће. Матеј 20.18-19
Говори ли Христос уједно о васкрсу тела и о другом Његовом доласку.
Па каже: И предаће га незнабошцима:Јевреји су Телесног Христа предали Пилату, Римљанима, а Павле је његово учење, Његово духовно тело предао предао незнабошцима, садашњим хришћанима.
Даље: Да му се ругају и да га бију и разапну: то су пилатови војници и учинили са његовим телом исто као што су хришћанске цркве учиниле са његовим духовним телом,
Нису ли све Хришћанске цркве уредиле Његово учење по својој мери наругавши се тако Христу и распевши га духовно.
А он каже да ће и поред тога устати трећи дан. Помињући трећи дан не говори ли он о истом дану као и Осија? Дану када ћемо ми Бити подигнути и Васкрснути са Његовим Другим Доласком? Показује се да свако пророчанство има своје буквално и духовно тумачење и ми морамо да будемо опрезни кад износимо своја тумачења Свега што је у Св. Писму.
Многи очекују да ће Он телесно сићи с неба јер Писмо говори:
И ово рекавши видјеше они гдје се подиже и однесе га облак из очију њиховијех.
И кад гледаху за њим гдје иде на небо, гле, два човјека стадоше пред њима у бијелијем хаљинама,
Који и рекоше: Људи Галилејци! Шта стојите и гледате на небо? Овај Исус који се од вас узе на небо тако ће доћи као што видесте да иде на небо. Дела 1.9-11
Али видимо да свако пророчанство има своју буквалну и духовну димензију. Такође видимо да буквално виђење није оно право виђење него је само слика духовног, које је оно право пророчанство. Зато мислим да нећемо погрешити ако будемо имали на уму да Други Христов долазак неће бити у телу као први, него у Св, Духу. Духу Љубави међу браћом и сестрама, духу љубави према ближњима која ће се кроз нас пројавити.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top