HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA

Oceni ovaj blog
Čovek je sklon kratkom pamćenju - zaboravu , verovatno sa ciljem da se oslobodi realnih strahova , koji kontinuirano podstrehuju - podgrejavaju i čine realnima obični , gotovo beznačajni signali , koje donose slike iz svakodnevnice ! O tome psiholozi znaju podosta , a što , to saznanje najviše koriste politički manipulatori !
No , ovo , nekako promiče političkim manipulantima , naročito u minornim , neuređenim državama - u kojima je bitnije guliti kožu stanovništvu s'leđa , nego sačuvati državu , njen teritorijalni , pa samim tim ekonomski i politički integritet !
Naravno , reč je o armijama - o vojsci koja je stub države , mera bezbednosti i sigurnosti društvenog uređenja , koja se , sigurnost , preliva na svakog stanovnika ponaosob !
Čovek kad je siguran u svoju slobodu , koja garantuje život - onda može čuda da pravi u bilo kojoj sveri ljudske delatnosti . No kad ga obuzme strah , teško da može i ekser u plot da zakuca kako treba ! A taj običan čovek , ne može znati kojom silom vojnom i njenom tehnikom raspolaže država ! On svoj bezbedonosni mir stiče iz slika koje pruža ta sila .
Ja lično , kako se ono kaže , ne verujem političkim govorancijama u vezi bilo čega , a u vezi ovog pitanja ič ne verujem medijskim izveštavanjima . Svu svoju pažnju posvetio sam i usmerio u slike maršala , generala i svih važnih uniformisanih faca ! Da , nastojim da iz slika njihovih faca i celih figura , procenim kojim moćima vojska raspolaže u odbrani države i njenog stanovništva !
Po meni stvar je prosta !
Ako armijom komanduju debeli , zadrićkani generali , kojima je vrat nestao negde između ramena i glave , e ta armija po meni , ne samo da neće sačuvati državu od unutrašnjih takozvcanih neprijatelja , a o spoljašnjim i da ne govorimo !
Kad su bivše YU-ge , generali , doneli odluku da se obračunaju sa unutrašnjim neprijateljem - na čelu te misije bio je čovek , koji je za doručak mažnjavao prasence i tri vekne hleba ; pa popije holondez kisele vode , gazirane , da svari tu klopu ( o alkoholu se ćuti ) ! Tad sam znao , pouzdano , pa sam i govorio , uzaludno , da stvar ide u bestraga .
Pa takav , naždrljekan čovek , posle doručka zadrema kao piton , kako bi svario klopu !
Zbog takvih sve tranšeje treba da budu duplo i troduplo šire , a sa oklopnih vozila (da se zabije on u njih , kao čep u šampanjsku flašu vina ) , treba demontirati kupole , pa posle toga nekako ih namontirati , ako mu glava sa šlemom stane u nju .
To nebi bilo strašno , da takav glavnokomandujući po subordinatnoj vertikali , nema sebi ravan oficirski kor !

I bio sam u pravu , što se tiče opravdanosti sopstvenog straha !

Gorbačov , kad je izvagao , bukvalno , svoj armijski komandni kor , do poslednjeg oficira , odlučio se za razgradnju države bez ratovanja . Zlobnici kažu , da rusija nije raspolagala sredstvima koja bi bezbedno tu oficirsku masu razvezla po vojištu - a složićete se , bez komandovanja neposrednog / sa licina mesta / nema kopnenog ratovanja - vojnička čizma okupira narod !

Elem , stvari se zahuktavaju na svim poljima !

Brine me ovo unutrašnje kuvanje !

Iskren da budem , nesmem ni da pogledam slike generala , koji rukovode ovom vojnom vežbom " Slovensko bratstvo " ! Ako su nalik onim jučerašćim , ode mast u propast ! Bolje da nađemi i mi našeg Gorbačova ! Pa dosta smo ginuli sa prasećom generalima !

Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na Facebook Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na Google Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na My Yahoo! Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na Live Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na MySpace Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na Twitter Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na Digg Pošalji "HISTORIJSKA SPIRALA - STRAH OD PONAVLJANJA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Iz "avanture Vukovar" izašao sam sa nekim poukama, čiju poučnost uviđam kasnije. Jedne noći našao sam se u štabu novopristiglog komandanta ratišta, pukovnika Veselina Šljivančanina i prisustvovao neobičnom razgovoru (radio-vezom) sa Milom Dedakovićem Jastrebom, zapovednikom dragovoljaca.
    "Šljivo, druže, ja i ti jedan na drugog" - razgovaraju dva pukovnika, dojučerašnja prijatelja, "u istim smo g... samo mene će moji posle ovoga da izvade a ti ćeš ga naj..."
    Za Jastreba niko nikada nije ni pitao, Šljivu, časnog i sposobnog oficira, jurili su ko retku zver.
    Kako su prošli "oslobodioci" i branitelji Srbije, oni koji su na vreme izašli iz autobusa uspešno su ispolagali ispite i danas su svi koje znam (a znam ih sve) na vreme zauzeli pozicije u vladajućim strankama, za dalje to je dovoljno. Zato što na ratištu nisam iskoristio ponudu mog prijatelja, pukovnika u Generalštabu da odem sa bojišta, nisu oni krivi, kriva je etika.
    Putnici koji su ostali u autobusu uglavnom su ostali bez posla, ne mogu u penziju zbog nepovezanog staža, srećniji rade za dvadesetak hiljada (dinara), bolesni se ne leče jer nemaju novca... O Vukovaru ne smeju da govore, danas se priča o Briselu, Kosovu, Trepči... Ako im je za utehu, za godinu-dve i to će biti tabu tema.
    Srbi su skloni iluzijama, ima i onih lepih, kao o Lenki Dunđerski, lažnih o nebeskom narodu i zlatnim kašikama. Iz iluzije "Trst je naš" ništa nismo izvukli a o Vukovar se okliznuli i izgleda još nismo pridigli.

Autor je novinar iz Aranđelovca

- See more at: http://www.danas.rs/dijalog.46.html?....phh3o56C.dpuf
  2. Atlas (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt296125][COLOR=#0000ff]Iz "avanture Vukovar" izašao sam sa nekim poukama, čiju poučnost uviđam kasnije. Jedne noći našao sam se u štabu novopristiglog komandanta ratišta, pukovnika Veselina Šljivančanina i prisustvovao neobičnom razgovoru (radio-vezom) sa Milom Dedakovićem Jastrebom, zapovednikom dragovoljaca.
    "Šljivo, druže, ja i ti jedan na drugog" - razgovaraju dva pukovnika, dojučerašnja prijatelja, "u istim smo g... samo mene će moji posle ovoga da izvade a ti ćeš ga naj..."
    Za Jastreba niko nikada nije ni pitao, Šljivu, časnog i sposobnog oficira, jurili su ko retku zver.
    Kako su prošli "oslobodioci" i branitelji Srbije, oni koji su na vreme izašli iz autobusa uspešno su ispolagali ispite i danas su svi koje znam (a znam ih sve) na vreme zauzeli pozicije u vladajućim strankama, za dalje to je dovoljno. Zato što na ratištu nisam iskoristio ponudu mog prijatelja, pukovnika u Generalštabu da odem sa bojišta, nisu oni krivi, kriva je etika.
    Putnici koji su ostali u autobusu uglavnom su ostali bez posla, ne mogu u penziju zbog nepovezanog staža, srećniji rade za dvadesetak hiljada (dinara), bolesni se ne leče jer nemaju novca... O Vukovaru ne smeju da govore, danas se priča o Briselu, Kosovu, Trepči... Ako im je za utehu, za godinu-dve i to će biti tabu tema.
    Srbi su skloni iluzijama, ima i onih lepih, kao o Lenki Dunđerski, lažnih o nebeskom narodu i zlatnim kašikama. Iz iluzije "Trst je naš" ništa nismo izvukli a o Vukovar se okliznuli i izgleda još nismo pridigli.
    [/COLOR]
    [SIZE=4][U][I][B]Autor je novinar iz Aranđelovca
    [/B][/I][/U][/SIZE]
    - See more at: [URL]http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=332350&title=Oni+koji+su+iza%c5%a1li+iz+autobusa#sthash.phh3o56C.dpuf[/URL][/QUOTE]
    To je samo finale jedne spirale začete četrdeset pete;):D
  3. 123loncar (avatar)
    Slažem se sa tvrdnjom , ali ako poreklo i korene te čuvene 45 mikroskopski pogletamo uz moći kosmičkog teleskopa kao što je Habl - ako tu 45. da kažem habliramo , videćemo u njoj sliku prolećnih srpskih ida 1903 - masakre viđejinih ljudi , otimanja njihovih imanja i društvenih statusa - te zakonodavnu legalizaciju i podelu ordenja ubicama , otmičarima krvavih ruku do ušiju....a ovo o krvavim rukama do ušiju govorim i bukvalno i simbolično....atentatori su držali sablje podignute prema mesecu na nebu , dog su na njih bačena tela muškarca i žene - tako nabijeni na sablje , krvavili su i krv se slivala niz podignute ruke i prelivala preko ušiju i lica ubica neljudskih !