....ZIDOVI SAUNA.... Faraonnova pesma za pamćenje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Soradze

....ZIDOVI SAUNA.... Faraonnova pesma za pamćenje

Oceni ovaj blog
...zidovi sauna...

...sve mi je
negdje u vazduhu
šetam često
kao Ermitažom
ne zastajkujem
sve
svoje trajanje
čuva
a novo Djelo
I
ne treba
odjelo
snjegove su izmislili
nesigurni
i sebični...
moje su zime
po saunama smještene...

Šetajući ličnim Ermitažom, čuvar svojih Dela ne zastajkuje. Muzej njegovog života u slapovima sliva njegova Dela sa mermernih stubišta i svodova, kraseći Rafaelov hodnik i Galeriju sa blagom.

Budno srce Faraonna zna da su grozdovi njegovih Dela tu, oko njega, sačuvani u trajanju vremenom.

Kralj - Faraonn boravi u svom ličnom Hramu, na poštovanom mestu. Centralni položaj omogućava Faraonnu da stvara svetli princip unutarnjom koncentracijom i svojom unutrašnjom težnjom i toplinom podržava i čvrsto drži vezu između uzvišenih ciljeva, Dela i čoveka.

Bliskošću Bogu u Hramu i toplinom srca, Faraonn rastura krutost i led i nastavlja da stvara Dela u toplini uzvišenih, svetlih principa i dostignuća svog bića.

Zlatna dela rođena na takav način, svojom lepotom predstavljaju nedostupnu kreaciju, koju ni čuveni Faberže ne bi uspeo da reprodukuje.

Zadivljena lepotom stihova, iznad svega lepotom Faraonnove ličnosti, ostajem sa ogromnim poštovanjem.

Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na Facebook Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na Google Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na My Yahoo! Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na Live Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na MySpace Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na Twitter Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na Digg Pošalji "....ZIDOVI SAUNA....   Faraonnova pesma za pamćenje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...pozvacu za svjedoke
    i planine i rijeke
    ostvarene i neostvarene ceznje
    sazvucja pticjih glasova
    kao i buduce stihove
    da me opominju na gore Napisano
    ...da nemam pravo nikakvog posrtanja
    jer me na to napominje sestrinsko-pitijska
    inicijacija koja doziva punocom sa Sinajske gore gdje prvo stolovase ...Boginja...Hathor...
    ...eto,-t a k o...
  2. Soradze (avatar)
    Boraveći u svojim toplim, svetlim dubinama, siguran i darežljiv, budiš i podržavaš i nas, pratioce, otapajući svojom toplinom i našu krutost i led.

"snjegove su izmislili
    nesigurni i sebični"...i ostali daleko iza u svojim ledenim plićacima

Svakom rečju tvojih stihova upućuješ i nas u topline sopstvenih Hramova.
  3. faraonn (avatar)
    ...rijec rijeci tokove otvara
    moja Prijateljice
    a poslije tvojih rijeci
    dat je i kriterij diskursa
    ma koliko ovo pisanje djelovalo nekome pateticno
    meni je nametnuta obaveza
    da ppokusam na komentar odgovoriti
    sto je mnogo teze
    od stihova koji imaju privilegiju
    da provociraju svakog na svoje
    A lomentari tvoji traze samo jedno