Drago Pilsel, the name you know - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Mrkalj

Drago Pilsel, the name you know

Oceni ovaj blog
Drago Pilsel, frankovski agent od značaja najavljuje zajedničke udžbenike istorije

Ne samo da naši nemaju sredstva niti interesa, nego odgovarajući atašei ambasada (Nemačka, Vatikan, Austrija, Britanija) daju instrukcije u kom pravcu da se (ne) razvija istoriografija.

Večeras, kao grom iz vedra neba, na državnoj televiziji, RTS1 u emisiji Oko magazin gostovao franjevac Drago Pilsel, unuk ustaša iz Argentine. Rođen u Argentini. Do 16. godine spavao ispod Pavelićeve slike. Ali, do sad se on "propitkivao" (presipitao stavove) i sada je "bivši ustaša", "deustašiziran", okajan, opran i mirišljav, sa sve oreolom hrvatskoga sveca i srpskog prijatelja nad glavom. Jedan od glavnih u "Ha, ha, O" (Hrvatski hesinški odbor).

Došao čovek da pomuti razum Srbima i ponovo navuče na priču "dobri Hrvati". Najavljen kao "iskreni prijatelj srpske pravoslavne crkve". Uostalom:

Čovek koji kaže da je zločin podeliti Bosnu i ne objasni zašto je lažov.

E sad, radi se o tome da je sledeći cilj pod pokroviteljstvom Soroša da se unificira istorija (između) Srba i Hrvata, otprilike onako kako to naš Slaven radi na ovom Forumu. Po formuli fifti fifti - za zajedničku istoriju uzećemo pola srpske istine i pola hrvatskih laži.

PS. Pilsel ("Pivarić") je još jedan nesumnjivi Hrvat čiji se deda Nemac na masovnom migratornom talasu katolika nakon Berlinskog kongresa doselio u Bosnu, izrodio petoro dece da bi svi postali Hrvati (cementirani katolici) i promenili demografsku strukturu Bosne na štetu Srba. ( https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=606 )

Mr Drago Pilsel:

1. NDH je u svom konceptu i izvedbi zločinačka mašinerija gde su "stradali pravoslavci, Jevreji i Romi, a Romi najviše u procentualnim gabaritima" (misli relatvno). https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=1031

2. Moj brat je poginuo kao dobrovoljac 23. 10. 1991. Kad se to dogodilo, napustio sam Bogosloviju, zamijenio sam brata u istoj jedinici, bio sam na južnom bojištu. https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=1095

3. 1992. ja sam pročitao zločinačke namjere Tuđmana i Moliševića o podjeli Bosne, jer su mi odande dvije bake i jedan djed. https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=1161

4. Zajednička komisija za utvrđivanje činjenica o liku ratnog Stepinca https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=1356

5. Srbi imaju morlanu krivnju za agresiju na republiku Hrvatsku. https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=1809

Verovatno će u tim zajedničkim udžbenicima ( https://youtu.be/yRoOCPFY7bs?t=527 ) pisati kako su Srbi izvršili agresiju na republiku Hrvatsku.

Timeo Danaos et dona ferentes.

Sorošev kišobran štiti Danajce

Promocija knjige „Argentinski roman“ i razgovor sa autorom Dragom Pilselom /Hrvatska

Građanska akcija Pančevo organizovaće promociju autobiografije „Argentinski roman“ hrvatskog novinara i publiciste, građanskog aktiviste i borca za ljudska prava Draga Pilsela, u Pančevu, u Dvorani „Apolo“ Doma omladine Pančevo (Maksima Gorkog 6), u utorak, 7. aprila 2015. godine, od 20 sati.
Pančevke i Pančevci će imati priliku da čuju od Drage Pilsela, rođenog u Argentini u emigrantskoj ekstremno nacionalističkoj hrvatskoj porodici, u kojoj je u detinjstvu i mladosti odgajan u ustaškom duhu, kako je tokom godina prešao put od desničara, fašiste i antisemite do izrazitog antifašiste, levičara, zagovornika pomirenja među narodima bivše Jugoslavije i branitelja diskriminisanih, ugnjetenih, obespravljenih i siromašnih. Pilsel će govoriti o tome koji su događaji, lična iskustva i saznanja i okolnosti uticale na ove dramatične promene u njegovom životu. On je ovom knjigom hteo, kako sam kaže „probuditi srce, moje i vaše“ i poručiti da je „promjena u osobnoj paradigmi moguća i nužna“. Pilsel često komentariše i političke i društvene fenomene u Hrvatskoj i regionu.

Promociju knjige „Argentinski roman“ i razgovor sa autorom Dragom Pilselom, Građanska akcija Pančevo organizuje u saradnji sa Domom omladine Pančevo, uz pomoć izdavačke kuće „Profil“ i uz podršku preduzeća „Bedem prevoz“.
Ovo je, očigledno, eksperiment u kome se titrira koliko jedan narod (Srbi) može biti glupav. Verovati čoveku koji je do 16. godine spavao ispod Pavelićeve slike i kojem je je brat poginuo od srpske ruke JNA, a on ga odmah, iako "deustašiziran krajem osamdesetih" - zamenio u jedinici? Pa to mogu samo Srbi.

I da zaokružim objašnjenje zašto je Tuđmanova podela Bosne zločin za fra Dragu Pilsela. Zato što je Tuđman deo Bosne hteo da da Srbima - e, to je zločin. Život i delo tog čoveka, Drage Pilsela, frankovca u soroševskoj koži, veoma su jasni i svode se na sledeće: od ustaške Argentine do (franjevačke) Bosne argentine.

Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na Facebook Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na Google Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na My Yahoo! Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na Live Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na MySpace Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na Twitter Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na Digg Pošalji "Drago Pilsel, the name you know" na del.icio.us

Ažurirano 02.11.2016. u 01:48, autor: Mrkalj

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Mrkalj (avatar)
    Drago Pilsel na televiziji Pančevo:
  2. mizaca (avatar)
    Jao,stvarno je smijesan ovaj covjek.Ja sam ga odmah prokuzila cim je jednom vec ranije gostovao kod nas na RTRS-u.Vrlo opasan i kontrverzan lik i ovakvih se treba strogo cuvati.....Kakvo zajednistvo,kakvi bakraci......
  3. Mrkalj (avatar)
    Blebetljivi tutumrak.
  4. Mrkalj (avatar)
    Komisija o Stepincu: Dokazi da je bio aktivni učesnik genocida
    Treća sednica Mešovite komisije SPC i Hrvatske biskupske konferencije biće posvećena pitanjima da li je Stepinac podržavao politiku NDH i kakav je bio njegov odnos prema srpskom narodu, pišu "Večernje novosti".

Srpska pravoslavna crkva (SPC) će na sednici srpsko-hrvatske crkvene Mešovite komisije 13. i 14. februara u Novom Sadu predstaviti dokaze da je katolički nadbiskup Alojzije Stepinac aktivno učestvovao u stvaranju Nezavisne Države Hrvatske (NDH) i njenoj genocidnoj politici.

Treća sednica Mešovite komisije SPC i Hrvatske biskupske konferencije biće posvećena pitanjima da li je Stepinac podržavao politiku NDH i kakav je bio njegov odnos prema srpskom narodu, pišu "Večernje novosti".

Članovi komisije, koja je formirana na inicijativu pape Franje, zasedaće u novosadskom Vladičanskom dvoru Bačke eparhije, kako bi ukrstila istorijske argumente i rasvetlila ulogu i odgovornost Stepinca za zločine NDH tokom Drugog svetskog rata.

Delegacija SPC je, kako je rekao sagovornik iz vrha SPC, pripremila niz dokaza koje će predočiti suprotnoj strani, a koji pokazuju da je Stepinac bio potpuno obavešten o sistematskom progonu, masovnim ubistvima i pokrštavanju i da nije učinio gotovo ništa da to spreči.

O tome, prema rečima sagovornika, jasno govore fotografije, arhivska građa, kao i zaključci domaćih i stranih istoričara i istraživača Holokausta.

“Naš tim je spreman da rimokatoličkoj delegaciji prezentuje istorijske činjenice koje nedvosmisleno govore da se genocid nad srpskim narodom u NDH odvijao uz Stepinčevo aktivno učešće”, rekao je ovaj izvor.

List dodaje da je i hrvatska delegacija obezbedila "debelu" arhivsku građu kojom će braniti uvreženi stav hrvatske javnosti da je kontroverzni kardinal Stepinac uložio maksimum snage da spreči zločine nad Srbima.

Ranije je Vatikan, pod čijim pokroviteljstvom se odvija ovaj dijalog, obećao da će otvoriti i svoje arhive koji čuvaju prepisku Stepinca i tadašnjeg pape Pija dvanaestog, kao i vatikanskog državnog sekretara Tiserana.

Zaključci rada Mešovite komisije, koja će se sastati još u Podgorici i Slavonskoj Požegi, očekuju se krajem godine.

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/po...drzao-genocid/
    Ovo izgeda kao način da se srpskom narodu na temu Stepinac jednom zauvek zapuše usta. Sada izalaze na crtu srpskim kontraargumentima, da bi, kada ih budu odbacili, jednom zauvek stavili tačku na potencijalne srpske optužbe. Čini mi se da je premalo mudrosti sa naše strane u ovome i da ćemo nakon ovoga moći samo da gunđamo.
  5. Mrkalj (avatar)