Уздржавање

Човек је мислено биће и када је у питању уздржавање од нечега све се своди на контролу својих мисли. Ко може да контролише своје мисли може и да се уздржи од било чега па и дроге.
Прово треба знати да наше мисли иако су део нас, нису ми. Наше мисли имају своју вољу и теже да и ми се сагласимо с њиховом вољом иначе не могу да се остваре у нашем животу.
Да би неко престао да пуши прво треба да овлада својим мислима које га вуку да пуши. Требају му нове мисли које ће подржати ту његову жељу и које ће се борити са мислима које би да он остане пушач.
Бог нам је дао оруђе којим ми можемо да обликујео наш ум а то оруђе се зове ВОЉА.
Када је воља у питању две су ствари јако битне; мотив због којег желимо да се променимо и одлучност. Одлучност је чврсто држање за своје одлуке и мотиве дајући на тај начин снагу нашој вољи.
Мотив мора да има смисла и потребно је провести време у ОСМИШЉАВАЊУ мотива. Осмишљавање је слично маштању и омогућава да се у нашем уму почну рађају мисли које ћемо у тренутку кад донесемо одлуку извести у БОЈ против мисли које не желе да се ми променимо. У том рату побеђују мисли којима ми посвећујемо пажњу.
Апстенинцијална криза је израз неодлучности и слабе воље неприпремљеног човека. Апстиненционалне кризе нема када је наша воља чврсто изражена.
Није важно од чега се човек уздржава; био то секс, алкохол, цигате или дрога, принцип је исти.
 
Poslednja izmena od moderatora:
....da Lorde , samo što lekari ne leče , a nit zalečuju , već menjaju zavisnost - prebacuju sa jednog opijata na drugi ....zidaju kuće , školuju decu , letuju - a bogme imaju planove za budućnost....kažu , da je najgora zavisnost , kad se naduvaš psijatra , psihologa - konsiljera....tad si žrtva , skroz na skroz....
....problem nikotinske zavisnosti rasprostranjen je onoliko - ali , zaista nisam čuo da je neki lekar psihijatar , psiholog , sociolog ili neke druge fele izlečio nekog od nikotinske zavisnosti - da pacijent posle nekog višegodišnjeg nepušenja nije propušio do koske i nadoknadio propušteno...a ni od jednog lečenog pušača nisam čuo da nema takozvane krize , da nema moralne krize i šta ja znam sve....samo od nepušača , koji su nešto od ovih psiholoških problema spoznali i zahvaljujući toj spoznaji izgradili svoju ličnost na višem nivou , da tako kažem , kome ne treba zavisnički postreh koji ga ubija , čuo sam da nemaju krize , samopregorne seanse - jednostavno kao rukom je otrt taj problem !....
...naravno , nisam za nadri lekarstvo , naročito kod bolesti zavisnosti od kojih trpi i okolina - štetu....jer zavisnost zna da se izmetne kontroli i da bude opaka po okolinu....

....mi živimo u haotičnom ratničkom svetu....mnogi ratnici postaju zavisni od ubijanja , masakriranja i razbojništava raznih fela....kako se to kaže u uličnom žargonu , navučeni su na surov život....a njega , kao opijat , latentno u ljudske duše uvlači država....razbojnička rijaliti država....njeni predstavnici neguju u svom govoru ulični sleng , a mediji forsiraju javni prostakluk i duhovno iživljavanje....mladi imaju uživo direktan prenos u kome je glavna zvezda kriminalac sa nekoliko zatvorskih kazni , koga niko ne može da uhapsi i odvede na izdržavanje , a on nekažnjeno bije i maltretira pred kamerama slabije od sebe ; ili uspostavlja se min ćutanja na državnom stadionu kao večni pozdrav ubijenom registrovanom kriminalcu sa zatvorskim kaznama , koji gine u mafijaškom okršaju - u kome strada državni službenik koji na crno radi kao oružana garda kod poznatih državnih kriminalaca , zbog koga personalne postavke hoće da se obračunaju sa drugom državom.....pa zar to nije širenje kriminalne zavisnosti , koju ni bog savatije ne može da izleči , makar zaleči - a ponajmanje spreči !
 
Ја сам био зависник од алкохола и од цигара са преко 20 година стажа. И то сам средио тек кад ме је Бог научио како се управља вољом. Кад ме је научио олучности и тражењу смисла у животу кроз осмишљавање истог. Ја сам ову школу скупо платио и добро утврдио градиво. Оно што сам написао стојим иза тога. Ко хоће себи да помогне може да испроба па ће и сам видети да ли ја сам од себе говорим или је ова наука од Бога који је и створио човека, па га самим тим најбоље и познаје.
 
...kad se javno iznesu lična ubeđenja , onda ona imaju uticaj na širuku čitalačku pobliku i mogu biti pozitivna i negativna....kažu nije lepo nečija ličma ubeđenja komentarisati ili osporavati , ali je glupo prelaziti preko onih ubeđenja koja impliciraju pogrešne zaključke koji utiču na okolni svet....pa tako tvrdnja da sam ubeđen kako je meni u tome i tome pomogao bog i spasao me daljeg propadanja , navodio čitaoca da zaključi kako bog jedne spašava a druge pusta da propadnu....zašto taj bog spašava loše a dobre pušta da propadaju....recimo , tašto pušta da umre pušač doktor koji leči danonoćno selo , a spašava seosku vancagu koja je popila svu očevinu i proćerdala na kocku i krave.....dakle , postavlja se pitanje čiji je to bog , kad je diskriminatorski ustrojen i na strani nikakvih i loših ljudi koji su ogrezli u debele poroke i ništavilo.....

......logika kaže da je u takvim iskazima bog prazan pojam , koji se potkrepljuje netačnim argumentima - pa onda takvo pojmanje treba analizirati i proniknuti u pobude onih kojih ih iznose na svetlost dana....protresti i prosejati njihov karakter i njegove skrivene namere !

....mi danas imamo na milione mladih koji su zapali u teška telesna obolenja , a o duhovnim i da ne govorim , koje su organizovano navukli na poroke , naročito na drogu , prostituciju i sodomiju ....naravno , u sav taj biznis , upletene su državne institucije i njene personalne postavke ---- i gle čuda , niko pa ni bog ne spašava tu decu....oni koji su projektovali , organizovali i rukovodili njihovim propadanjima , žive predobro , preluksuzno u dobrom raspoloženju ; a međ ovom decom bilo je takvih genijalaca , a najvnih , najvno druželjubivih i lako poverljivih da bog sačuva.....zar nije to strašno i zaista pitam sve , gde je tu bog , dobrota , etika - šta li -----opet kažem , ako se bog stara o svakom ljudskom koraku , pravdi , poštenju i časti !
 
Dragi Grome, perfektno si opisao proces stvaranja pozitivnih, afirmativnih misli, koje nam daju jaku volju da se snažno odupremo svojoj zavisnosti. Meni je knjiga Alena Kara "Lako je prestati pušiti" bila okidač da uđem u proces koji ti opisuješ, da napravim svoj novi stav i da se bez ikakve apstinencionalne krize oslobodim pušenja posle više decenija. Slično tebi i Alen Kar govori o izmanipulisanom mentalu, o svojevrsnom buđenju i stvaranju nove svesti po pitanju zavisnosti od pušenja. Ustvari, čitanjem njegove knjige mi ulazimo u proces koji si opisao ovom člankom, a milioni ljudi su po istom principu prestali da puše... Tako da, svaka čast na napisanom "Uzdržavanju" Poštovanje :ok::klap:
 

Back
Top