Dokazi da Bog ne postoji.

Ako su Adam i Eva jedini ljudi na svetu koga su oženili njihovi sinovi. Odakle su te misteriozne snajke došle?

Zašto Bog ne uslišava molitve amputiranima?

Kako to da se naš Bog rodio baš na isti dan kada i egipatski bogovi?Kolike su šanse za to?

Obrazovan i pametan čovek pročita originalne božije zapovesti pa se zapita a zašto su naše toliko promenjene? I zašto moj Bog ima očigledno jevrejsko ime? I kada je on to spasio moj narod iz egipatskog zarobljeništva? I zašto se Bog odmarao sedmog dana u subotu a mi ga slavimo u nedelju?

Kako to da je Bog svemoguć ali je ipak morao da se odmori sedmog dana?

Ako gvožđe i kiseonik nastaju u sredini zvezde onda to i nije baš neka mudrost da se napravi nije baš potrebna nadprirodna moć da se napravi materijalni svet

Ako mi ljudi možemo da napravimo gvožđe u velikom hadronskom sudaraču(LHC) kod Ženeve onda to tek nije neka mudrost i posebno ne zahteva nadprirodnu moć.

Obrazovan i pametan čovek se zapita ako smo mi ljudi produkt super inteligentnog boga tj. inteligentan dizajn a zašto se onda 10.000 ljudi godišnje udavi svojom sopstvenom pljuvačkom? Kakav je to glupi dizajn da dišemo, jedemo, pijemo, govorimo sve kroz jedan isti otvor?Teisti ce za ljudsko oko da kazu kako je to savrsen organ zaboravljajuci da mi ne vidimo najveci deo elektromagnetnog spektra ultraljubicasto i infracrveno.
Isus tj. bog je mogao da hoda po vodi da nahrani sa jednom veknom hleba hiljade gladnih da ustane iz mrtvih ali nije mogao da resi tri eksera. :bye:
 
....malkice si pomešao puku veru i ideju na kojoj treba da se formiraju sve doktrine , koje će iznedriti religije ,a ove sekte , u kojima će biti zatočeni puki vernici - rulja !

....prvo pitanje proističe iz takozvanih mojsijevih knjiga , koja ješe forsiraju , a sekta koja se odvojila od njih preuzela samo taj deo učenja o vaseljeni......ješe imaju odgovor na to pitanje.....u vreme Adamovo i Evino , vaseljenski svet je bio podeljen na rajski i onaj izvan rajskog.....u rajskom svetu žive , po starozavetnim knjigama , praroditelji čovečanstva , a u izvan rajskom svetu žive stvorenja , ni ljudi - ni životinje.....biološka masa za argatovanje i razmnožavanje - neznabožci.......iz ovoga sledi jevrejski odnos prema neznabošcima - koj je perfidniji i zlokobniji od fašističkog prema jevrejima !
 
...Adamo snajke mogu biti samo iz sveta izvanrajskih stvorenja neznabožaca - što može se naslutiti i iz priče o bogu iz grmlja - jevrejskom bogu....a da je on stvorio samo jevreje , kažu i same starozavetne priče....prvo , nigde se ne govori da je stvorio ijedan narod....a ako se uzmu imena koja se navode u bibliji kao jevrejska , stvoriće se sito kroz koje ako po vertikali roditeljstva prosejemo sva imena , imaće se levak , svojevrsan - jevrejski koji je povezan sa Adamom.....i nema se ni jedno ime nejevrejina koji je u srodstvu sa Adamom - što implicira tezu o izvan rajskim stvorenjima - koji nisu ni životinje ni ljudi , neznabožački svet po jevrejskom ubeđenju.....to je : JEVREJŠTINA čija je doktrina u totalnoj eksploataciji izvan rajskog sveta...na njoj počiva perfidno , današnja visoko profitna globalizacija....

....postoje i još druge teorijske varijante , kao kombinacije koje su tabu teme u vezi razmnožavanja Rajskog para....to je takozvano razmnožavanje po vertikali....neznam sad kako stoje stvari , ali nekad su jevreji na tom planu tolerisali brakove u drugom kolenu ( brat i sestra od stričeva ) , radi ukrupnjavanja kapitala....to je bilo rasprostranjeno i kod drugih naroda , ali je kasnije iskorenjeno , dominacijom hrišćanstva !

....ima još mnogo nagađanja u vezi razjašnjenja ovog pitanja razmnožavanja potomaka rajskog para , koje treba razmatrati i kod Nojevog slučaja posle potopa - koji pomalo sugeriše tu priču o razmnožavanju u vertikali - kroz vid rodo skrnavljenja !....otuda može se i razumeti zašto jevrejski tvorci psiologije u centar svog modela stavljaju pra greh u opštem smislu , a kasnije i oco ubistvo - koje je zapečaćeno za vjeke vjekova ubistvom Hrista !
 
Ти не читаш пажљиво а немаш ни вере па стога немаш ни разумевање.
Библија каже да је родивши Сита Адам поживео још 800 година рађајући синове и кћери. Библија помиње три сина зато што су они битни за причу коју Библија прича. Ако будеш пажљивије читао можда нађеш одговоре и на остала питања.
 
....nigde u bibliji decidirano ne stoji kog su DNK porekla snaje pa ni zetovi Adamovi....pošto čitaš bibliju pažljivo , navedi broj starozavetne knjige i broj stiha.....isto važi i za jevrejski porod posle potopa.....
...ako insinuiraš na rodoskrnavljenje , pa kaži otvoreno - ne uvijaj....mnoge religije koje praktikuju sunećenje/obrezivanje oba pola , ne samo da tolerišu , već i pospešuju rodbinske brakove u II kolenu ----- zato nem razloga da se o ovome ne govori otvoreno !
 
Ideja o bogovima , kao i mnoge druge ideje ( o horizontu događaja ili pak singularitetu ) , ne može da se dokaže , pa zato ne može ni da se osporava , niti pak apsolutno ospori.....kad recimo zamišljaju i razmatraju naučnici takozvani horizont događaja ili pak singularitet , kao ideju sa kojom bi mogli da podupru priču o velikom prasku i ideju večnog stvaranja kosmosa i kosmosa , oni izbegavaju na taj način da daju primat ideji o bogu tvorcu , a nadasve izbegavaju da kažu da o tome čovečanstvo nezna ama baš ništa tačno , kao što ništa tačno nezna ni o bogu tvorcu .....
....može da se kaže slobodno jedna zamišljanja koja se sa istom količinom neznanja suprodstavljaju drugim zamišljanjima......

...racionalno je postaviti pitanje : pa dobro , koja su zamišljanja korisnija , a samim tim i racionalnija za čovečanstvo ?

....i sad je tu postavljeno pitanje u vezi amputacije noge......

....onda moramo se prisetiti priče o Jovanu Damaskinu kome je isečena ruka kojom je pisao političke pamflete religijskog sadržaja protivu aktuelne vlasti i njene religije , pa mu vladar odseče kao svom saradniku samo ruku kojom piše - a ona se zaceli božijem čudom i tako behu uslišene molitve Jovanove Bogorodici....naravno , nema drugih zapisa , sem religijskih , koji su se prepisivali i skolena na koleno prenosili , o ovom čudu !
....no , nauka i njena medicina izvode ova čuda kao od šale....međ prvima su kineski lekari , odsečenu nogu američkom mornaru , zacelili i vratili joj većinu funkcija - krajem XXveka....i naši lekari rade slične operacione zahvate , i znam čoveka kome je mašina isekla šaku , u beogradskoj bolnici šaka mu je uspešno vraćena i ruka je zacelila i gro funkcija joj je vraćeno....čovel je i dan dani živ i sa rukom se služi.....ovo nisu jedinstveni primeri - sve je već rutina....nauka radi i transplatacije vitalnih organa...to je biznis , unosan....čak se poodavno rade omagala / veštački organi , a već se uspešno proizvodi u medicinskim baštama gro organa za životinje , koji su uspešno transplatovani na životinje....mišu je recimo u bašti odnegovano srce i uspešno presađeno....
....hoću da kažem , nauka je u tom pogledu čula molitve hendikepiranih i uslišila ih !

....naravno ideolozi su nepre'''''jebiva sorta...rećiće da su čudni putevi božiji , pa su tako čudna i njegova čuda....oću reći , ovo sa medicinom je sve stvar njegovog pokroviteljstva....na ovaj način , sve što nauka korisno daje čovečanstvu , ne samo što je korisno već je i racionalno za njegov opstanak , rast i razvoj - može se prepisati bogu i njegovim čudima......da stvar ide dotle , da kad bude nauka dokazala nepostojanje boga i bude stvarala kosmose , i to se može pripisati bogu , kao njegovo čudo koje je dao čoveku.....jer ideja o bogovima tvorcima nit je dokazljiva nit je osporiva !....

...to je tako - tako je to !... amin !....
 
123loncar;bt295175:
....nigde u bibliji decidirano ne stoji kog su DNK porekla snaje pa ni zetovi Adamovi....pošto čitaš bibliju pažljivo , navedi broj starozavetne knjige i broj stiha.....isto važi i za jevrejski porod posle potopa.....
...ako insinuiraš na rodoskrnavljenje , pa kaži otvoreno - ne uvijaj....mnoge religije koje praktikuju sunećenje/obrezivanje oba pola , ne samo da tolerišu , već i pospešuju rodbinske brakove u II kolenu ----- zato nem razloga da se o ovome ne govori otvoreno !
А родив Сита поживе Адам осам стотина година, рађајући синове и кћери; prva Mojsijeva 5.4
И Будући да није било других жена нормално да су се Адамови синови женили сестрама. Грех постоји само ако постоји закон који нешто брани, Свети Ап Павле то лепо објашњава. И буући да није било закона који то брани није ни било родоскрнављења нити су Адамови потомци знали за тако нешто. Ти си показао једно велико неразумевање тих ствари тако да немам намеру да се упуштам у расправу са човеком који не разуме шта му причам,
 
Poslednja izmena:
Treba mom sinu za skolu pa ako postoji u Bibliji resenje sledeceg zadatka koji se odnosi na smanjenje y zracenja pri koristenju olova u vodi .Tezina olova je 11,3 g/cm3 a voda je 1,0 g/cm3

gde je n= d/d[SUB]1/2. [/SUB] u formuli za preracunavanje je I = I[SUB]0[/SUB] (0,5)[SUP]n


[/SUP]
 
Gloriana;bt295214:
Treba mom sinu za skolu pa ako postoji u Bibliji resenje sledeceg zadatka koji se odnosi na smanjenje y zracenja pri koristenju olova u vodi .Tezina olova je 11,3 g/cm3 a voda je 1,0 g/cm3

gde je n= d/d[SUB]1/2. [/SUB] u formuli za preracunavanje je I = I[SUB]0[/SUB] (0,5)[SUP]n


[/SUP]
Ništa ružnije nisam pročitala o Bibliji...
 
...šta to ja nerazumem : razmnožavanje u vertikali....kao nije to rodoskrnavljenje , jer je od rajskih ljudi....uzmi ti Grome , malo ono sito , tog biblijskog rodoslova i videćeš da nema ni jednog nejevrejskog lika pomenutog u bibliji a da nije u rodu sa Adamom ( počni da pišeš imena hronološki )....


.....a oni koji misle da je biblija tresnula sa neba , malkice nek se pozabave njenom istorijo - nek izuče poreklo stvari....pa nek malkice studiozno počnu da čitaju tu knjigu - nej sve iskaze provere logički i na mnogo drugih načina......samo nastojanje da se promeni stav boli , a tek kad čovek otkrije da je živeo u zabludi , naročito kad je reč o večnim istinama koje su mu utuvljene - e to tek boli !
 
Gloriana;bt295217:
:super: ma ti si srce divno, cisto i neiskvareno stvorenje:heart: ovo nije sarkasticno ili ironija, stvarno si divna...
E, kada si tako lepo rekla, moram da ti uzvratim: i ti si divna osoba, vidi se ne samo da si ućena i pristojna, već i žena na mestu...do malopre sam dokazivala sve to nekima na pp, ali uzalud....spominju i Lončara...ne znam kakve on ima veze.. u svakom slučaju hvala na toplim rečima, u meni imaš iskrenog prijatelja, draga Glorijana
 
Soradze;bt295231:
E, kada si tako lepo rekla, moram da ti uzvratim: i ti si divna osoba, vidi se ne samo da si ućena i pristojna, već i žena na mestu...do malopre sam dokazivala sve to nekima na pp, ali uzalud....spominju i Lončara...ne znam kakve on ima veze.. u svakom slučaju hvala na toplim rečima, u meni imaš iskrenog prijatelja, draga Glorijana

:eek: Soradze , ti si postala djavolov advokat!:zcepanje: Bog ne postoji ali Loncar postoji! ( nece se on naljutiti :heart:)
 
...ako iz jabuke krišom , izvadim crva , debela , pa stavim u kutijicu od šibice , zajedno sa prašinom od osiromašenog uranijuma , on za svet oko nas ne postoji....
...ali on je za mene , posle izvesnog vremena ni živ ni mrtav - jer neznam kakve su posledice od osiromašenog uranijuma nastupile.....zaista , u mojoj svesti , on je ni živ ni mrtav.....
....ako pak , noćććom , neka sila mene ćapi , pa strpa u poveću kutiju zajedno sa ni živim ni mrtvim crvom , ja sam sa svojom svešću za te silnike , posle izvesnog vremena , ni živ ni mrtav , a za svest deo sećanja.....tako će to biti u njihovoj svesti , jer neće znati pouzdano jesam li živ ili sam mrtav.....
.....i tako možemo ići sve do horizonta događaja - kako to vole da kažu naučnici ; jer ne žele da kažu : mi o tome tamo neznamo ništa , pa nemamo nikakvu svest o tome....
...no , recimo sledbenici onog pope / fratra , šta li beše , nije važno - što je osmislio teoriju velikog praska ; ako ti njegov sledbenici kažu : ako zamislimo veliku kutiju , mnogo veliku , u koju strpamo sve kutije kao ruske babuške , zajedno sa horizontom događaja i svim onim što je zamišljeno i nije još izmišljeno , dakle ako ceo slučaj velikog praska strpamo u kutiju , tvorac velikg praska neće znati jeli kosmos postoji ili ne postoji - tako će biti stanje svesti njegovo ....

....e sad , može se reći slobodno , da postojanje nečega zavisi od stanja svesti onoga koji utvrđuje to postojanje.....pa sad od stanja svesti nečije , zavisi moje postojanje u njemu samome.....
....jesam li ovo dobro ispričao....!?

....ako sad zamislimo da samo jedini živi stvor postoji u ovom kosmosu , tad izvan njega neće biti ni jedna svest slična njemu , u kojoj će on postojati i nepostojati - naravno , sem tvorca velikog praska i njegove svesti.....

...ako stvari postoje u konačnom sledu samo zahvaljujući svesti na najvišem nivou postojanja , onda može se ta svest identifikovati kao Bog !

...nadam se da pratite.....

...a tad razumevanje nekakvih svetih knjiga , ama baš ničemu ne doprinose....jer postojanje ovoga ili onoga , kao i nepostojanje njegovo , zavisi od vrhovne svesti , jer je moja svest belodano prolazna samnom - međ ljudima , kao što su oni prolazni posle mene !
 
Poslednja izmena:
Божанско биће нема ни почетак ни крај. Као фрактална једначина, Тако да нешто као врховна свет овако као ти то износиш не постоји. Христос је наш Отац а он има Оца који има свог Оца,који је син од Оца........и тако бесконачно.
 
Čekaj malo - za kosmos mnimo da nema početka ni kraja , a pritom još tvrdimo da se širi ....to sad malo zvuči tupavo , pojam širenje je neadekvatan , pogotovo za beskrajnu stvar , jer on podrazumeva širenje stvari u postojećem prostor - vremenu......no pošto nam je pojmovnik skučen , ajd da rečemo da kosmos rađa prostor -vreme koji ispunjavaju postojeće i novo rođene galaksije - ili nešto slično......kao ono , kosmos je samostvarajući beskonačno....
....e sad da malkice stvar svedemo oko tog božanskog bića : jeli njegova beskrajnost u ovom kosmosu ili izvan njega !?....pa ako je ta beskrajna božanstvenost negde drugde izvan ovok postojanja kosmičkog , kako mi znamo za njega , kako nam se javlja , a da nije u ovom kosmosu....nije logično da postoje dva kosmosa : jedan ovo vremeni gde smo mi smrtni i tamo neki gde su bažanski !?.....ako božanski kosmos komunicira sa ovim samrtničkim , onda je tu neki zez grdan - jer komunikacija je samo moguća tamo gde ima veze prostor-vremenske....a ako ima veze bilo kakve , onda mi govorimo o jednom kosmosu , a to znači , da je samo on , kosmos , beskonačan a božanski je verovatno velik ali ograničen - konačan.....a ako je konačan , n nije nad ovim kosmosom , već u njemu - pa je spoznatljiv jer sve što je u ovom kosmosu stvorio je on sam kao što se samostvara......sve u svemu , te besede o božanskim bićima su prevaziđene pre dva ipo milenijuma - jer su lečke tupoumne....ovo nije dokaz da svepokretača , ili ako je po volji čitalačke publike , boga nema......ovo je samo dokaz da mi ljudi , nesavršeni po svojoj prirodi ( 666 - zbog onog ugljenika C12 ) , pričamo raznorazne gluposti u vezi njega , a neki pored sejanja gluposti umišljaju da im se on javlja , da su posvećeni !....i tu milenijumima nastaju problemi , kad posvećeni zarat....i oni najači žive ubeđenu dok ne dođe neko jači ili dok is smrt ne preporodi !
 
Ширење космоса указује да он има центар из којег се шири. Мерења показују да што су галаксије даље то брже одмичу ог нас. Значи постоји сила која тера овај наш космос да се шири све брже што је даље од центра. Када услед ширења и све веће брзине на ободу свемира матреија почне да прелази брзину светлостиона постаје светлост коју наш свемир зрачи у један нови свемир много већи од нашег. Као што атоми зраче светлост у наш свемир. Атоми су само мали свемири нашег свемира. Пратиш ли фракталну уређеност и откуд то да се свемир шири. Морам да приметим да си прилично ограничио своју мисао својим знањем, и сада ниси у стању да испливаш из тога да би разумео шта причам. И ја губим вољу да разговарам са неким који ме неће разумети а поред тога треба да трпим његове покушаје да ме увреди. Што би то радио? нађи ти пријатељу неког другог коме ћеш да доказујеш како је он тупоуман, мени је доста таквих.
 
....moraš da kažeš u čemu si se prepoznao - nisam nameran da te povredim , vređam ili bilo šta u vezi sa tim.......govorim o opšte poznatim stvarima i belodanim istinama o ljudskim karakterima.......ja sigurno nisam mudrac , a ponajmanje sveznalica - stoga ne pretendujem na bilo šta....jednostavno razmišljam u hiljadu pravaca !....i pretresam šta ljudi od nauke kažu , pa usput izdvajam doktrine od kojih ljudi žive - prebogato ......
....no da nastavim svojim putem : beskrajno , prostorno beskonačno ili bilo šta što time označavamo , ne može imati centar.....naročito ne može imati centar ako se iznutra sagledava....tad može imati repernu tačku iz koje se sagledava....zdruge strane , beskrajno / beskonačno ne može se posmatrati izvan njega , jer tad je ograničeno - konačno....
....iz ovoga da se zaključiti da naš rečnik i njegov pojmovnik su izražajno ograničeni - ako tako mogu da kažem.....sa tako ograničenim pojmovima mi nemožemo spoznati stvar koju preispitujemo a koja se odnosi na pra početak , trajanje , i beskraj postojanja....a o svekretu i da ne govorimo.....ne samo što je ljudsko postojanje kratko , nego što je to pitanje veće i od postojanja !
 
prostorno beskonačno ili bilo šta što time označavamo , ne može imati centar.....naročito ne može imati centar ako se iznutra sagledava..
Бог је бесконачан простор поделио на коначне просторе и ограничио их опном. Некад је та граница видљива а некада не, Ћелија има опну, сваки орган има своју опну, кожа је опна, Опна која дели атом од атома је невидљива као и опна која дели мали свемир од свемира у којем је тај мали свемир само један атом. Атом има свој центар док је код јетре то тешко одредити. Сунчев систем има свој центар али се не налази у центру нашег свемира, галаксије имају своје центре и наш свемир има свој центар али ако га погледамо као део једног већег свемира ми ћемо видети да он није у центру тог свемира. Све је ствар становишта одакле се објекат посматра. Тако да бесконачни простор и има и нема центар, тако је Бог то уредио. А оно што се једног тренутак чини немогућим већ у следећем тренутку ми видимо да је то могуће али да смо ми били ограничени својим становиштем. Ево материја, ми видимо да постоји и сва наша чула говоре да постоји а она не постоји.
Аво Атом, је 99,9999 посто празан простор,Па је тако и наше тело празан простор, И зидови су углавном празан простор. Тако каже наука, Али ако би ми покушали да прођемо кроз зид то би било немогуће иако су у питању два празна простора, вероватноћа да би се језгра и електрони нашег тела и зида сударили је врло мала, а ми ипак не можемо кроз зид. Ограничава ли то нас наш ум и наша вера а је то немогуће? А Христос је пролазио кроз зидове?
То што ти кажеш да кад је нешто безгранично не може имати центар је само делимично тачно, јер не узимаш уобзир да фрактална уређеност свемира дели свемир на делове који имају центар. Наш свемир у коме живимо има свој центар ако се тако посматра ствар.
 
Poslednja izmena:
....analitički problem je taj , što celinu kad izdelimo radi lakšeg izučavanja , doživljavamo kao samostalno , sebi svojstveno postojanje - pa onda nas takvo stanje navodi na pogrešna zaključivanja.....

...recimo kad kažemo zmija otrovnica , zbog njenog ujeda , mi stičemo utisak da je cela otrovna , od glave do pete - pa sa takvim prividom masa nas ne jede zmijsko meso.....
....tako kad posmatramo atom izdeljen mi doživljavamo izdeljene elemente samo kao materiju , a rastojanja između njih kao prazan prostor - što je za izgradnju teorijskog modela poželjno , ali za otkrivanje apsolutne istine pogrešno......to je nekako po fanariotskoj doktrini obrazovanja rulje....jedna istina za rulju , druga za vernike , treća za naučnike......

......mikro svet , svet iza sub čestica , božanstvena je enigma za naučnike......njima je jasno da materija i energija je jedno te isto.....u molekularnom pa i atomskom svetu nema materije bez energije , nit ima energije bez materije,,,,,no stvari sasvim drugačije stoje u svetu koji je ispod njih .....

....recimo , mi između moćnog magneta i metalnog predmeta koji je pristojno udaljen od njega imamo nešto nevidljivo što ovaj predmet privlači....napravili smo instrumente koji to mere , i to smo nazvali magnetnom silom......da stvar bukvalizujem , prostor između magneta i predmeta ispunjen je magnetnom privlačnom silom.....nju ne vidimo , možemo kroz nju da prođemo kao Isus kroz zidove , neznamo od čega je , kakva je , kako miriše , kako teče - ali znamo da dejstvuje , znamo joj smerove i pravce , znamo da je dvopolovna i još mnogo toga......dakle , prostor između ova dva tela ispunjen je mafnetnim silama.....
....modeli koje smo izgradili razmišljajući o poreklu stvari , identifikuju mnoge različite sile u "praznom" prostoru......pa tako imamo i sile koje obezbeđuju privlačenje dve matrijalno/energetske tačke , a imamo i one koje obezbeđuju odbijanje....
....hoću da kažem , da netreba modularno zaključivati , već integralno !

....primera radi mi možemo napraviti debelo polje , tro dimenzionalno , ispunjeno pozitivnim naelektrisanjem.....dobićemo naelektrisani zid ....možemo isto tako napraviti kuglu sa pozitivnim , istim , naelektrisanjem , pa i istu takvu sa negativnim naelektrisanjem......ako ispalimo te kugle u zid , naelektrisani - jedna kugla uvek će da prođe kroz zid , dok će druga da se bučno sa mnogim efektima odbije od njega.....( topovi budućnosti - koji već rade )....
....vreme čuda je prošlo , dok za druge koji su u fanariotskim rukama , još uvek radi !

....nacrtna geometrija savršeno je podelila prostor sa oktantima , čak je osmislila i sverni kordinatni sistem........
....model opni je poznat....mislilo se da kroz opne ne može se , da nestaje njen svet......nauka je prošla kroz mnoge opne i prolaziće - kako na mikro tako i na makro planu.......model opni banalizovao je ruski narodni umetnik sa čuvenom BABUŠKOM.....i ma koliko probijao / otvarao opne babuški , imaš babušku.....ma koliko zatvarao babuške u veće babuške uvek imaš onog koji zatvara babuške / opne.....no taj bog babuškin nalazi se u nekom svetu kao njegova tvorevina....

.....logika modela opni kaže da je opna u u svetu koji ima boga te opne , a taj sevet tog boga stoji u opni i u njoj njegov bog ---- i tako u beskrajon.....iz ove osnovne premise , ako je ustanovimo kao recimo aksiom , i iz nje izvedemo zakonitost postojanja - da se zaključiti i da nad bogom ima bog ; što je jeres u svim religijama , sem u nekim jugoistočnim , koje smatraju da je to put do vrhovnog boga....a to je omraženi paganizam , jeli !

....no sva ova naklapanja zapravo izazivaju čoveka do granica pucanja....kad bude čovek skoro sve znao o sadržaju tog takozvanog praznog prostora , biće spreman da se šeta kroz galaksiju , lično - bar ovu za koju tvrdimo da je prostorno naslućujemo !
 
Pojavni svet cine materija, energija, vreme i prostor.
-Ne znamo sta je materija, iz cega se sastoji, ne znamo nista o njenoj prirodi i njenim granicama. Sve sto umemo je da je, poredjenjem sa drugom materijom, drugom nepoznatom, nekako premerimo. O materiji ne znamo nista.
-Ne znamo koja je sustina energije, ni odakle dolazi ni gde uvire, jos manje zasto. Ne znamo kako je povezana sa materijom, prvom nepoznatom, ali znamo da jeste. Definisemo je kao kretanje, ali ne znamo cije kretanje. Opazili smo da se pojavljuje u razlicitim oblicima, pa smo, eto, izvrsili podelu necega cemu svesocimo da postoji a ne poznajemo. O energiji ne znamo nista.
-Ne razumemo vreme. Nemamo odgovor na pitanje sta je to vreme. Zato sve formule u kojima je vreme nemaju tezinu. Vreme je najkorisceniji i najneobjasnjeniji pojam u nauci.
-Mislili smo da je prostor nista u sta treba staviti nesto. Ne moze nista postati kuca necemu. Prostor je entitet, nemamo pojma kakvog porekla, sile, vremena, prirode. Mi o prostoru ne znamo nista.

Kada priznamo da ne znamo bas nista o svetu u kome zivimo, mozemo krenuti u istrazivanje i nauku. Kako ce se to zavrsiti, pitajte Ajnstajna.

Vecina ne priznaje da ne zna.
"Naucnici" pojmovima koje ne razumeju samo daju neko zajebano ime, "singularitet", "gravitacija", i to je to. Smatraju da su dodeljivanjem imena dovoljno objasnili.
"Vernici" pojmove koje ne razumeju nazivaju zbirnim imenom bog. Oni znaju da sve to nije bog, ali veruju da je sve doslo od boga. U tom smislu bog svakako postoji, i panteisticki je prisutan i ziv i u nama i oko nas.

Ezoterici samo naizgled pojednostavljuju stvari, nazivajuci nepoznato imenicom "svest". Prednost ovog verovanja je sto svako ima dovoljno svesti da u nju smesti ceo univerzum. Svest je veca od univerzuma.
I ne siri se svemir, ne siri se prostor, ne siri se vreme, ne raste energija, nego se siri svest.

Hriscani su dodatno zakomplikovali pricu izjednacavajuci svest i ljubav. Ljubav i svest su isti bog.
 
Poslednja izmena:
у реду је ово што пишеш; ширење свести ми видимо као ширење свемира, јер материјални свет извире из духовног и служи да ми у њему као у слици препознамо духовни свет. Ја сам и користио фрактално устројство свемира да покажем фрактално устројство Божанске свести. Ту је улетео Лончар коме те ствари баш не леже и све је отишло у неком другом правцу.
 
Tesko je na ovakvu temu odgovoriti jasno, nedvosmisleno, budno, ljudski.
Loncar je najbolje razumeo temu, budno i ljudski, a mi iz topline i udobnosti polusna mantramo. Neko svesno, uz grizu savesti, neko nesvesno, zavisi da li se budimo ili tonemo u san. Istine koje nalazimo u tom polusnu nisu svakome prihvatljive.
Postovanje.
 
300px-Dragon_curve_animation.gif
180px-Animated_construction_of_Sierpinski_Triangle.gif


Animacija fraktalne logike i njene pameti , koja kaže da celinu kad razlažemo na deliće , svaki delić može se videti kao kopija celine.......ova logika koristi se u analizi kao model , ali ne i u zaključivanju o analiziranom i elementima koji se izdvoje analizom , koje možemo analizirati - a tako se može i mora u beskraj....
 

Back
Top