Spavaj, jebemtisunce! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

Spavaj, jebemtisunce!

Oceni ovaj blog
Adam Mensbeh je autor serije slikovnica za rasterećenje od stresa, namenjenih mladim roditeljima.
Prevela sam pola jedne, naknadno sledi druga polovina.

Original:

Pola prevoda:

Мачка уз мачиће свита,
и овца гнезди младунце.
У твом кревецу је меко и топло...
Спавај, јебемти сунце!

Мрачни су прозори града,
на дну мора, китови снију.
Прочитаћу ти још једну причу
ал после да спаваш,
бем ти фамилију.

Ор'о што крилом сече висине,
спава; у земљи црв сни лагано...
Не! Ниси жедан! Не сери, мајкети!
Лези и спавај, сунце ти калаисано!

Лахор милује траву,
но снени миш не цијуче...
Ово траје већ јебених 38 минута!
Који *****!?!?
Заспи, јебемусве, луче!

Сва деца из вртића су у земљи снова.
Жаба је скочила последњи скок.
Курац ћеш да идеш да пишикиш!
Знаш где ћеш?
Спавањац, јеботебог.

Полећу са крошњи сове,
Кроз ваздух роне и лете.
Јебено ћу да попиздим од овог!
Спавај, вољено дете!

Лавови скупили младе,
и полегли укруг у густиш.
Како то да сад можеш готово све
осим да јебено заспиш?!
Семе куња дубоко у земљи,
летина клонула снено.
Доста питања! Фајронт за интервју!
Две речи за тебе, душо:
Спавај, јебено!

Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na Facebook Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na Google Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na My Yahoo! Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na Live Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na MySpace Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na Twitter Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na Digg Pošalji "Spavaj, jebemtisunce!" na del.icio.us

Komentari

1. Soradze (avatar)
    OBOŽAVAM TE!!! TI SI GENIJE!!
  2. gost 320781 (avatar)
    E pa stvarno!! Plafon...
  3. Kamael (avatar)
    yebe bog, neko yebe porodicu, sunce, pisa se i sere, opet neko nekog yebe, tu je i p.izda.
  4. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Kamael
    yebe bog, neko yebe porodicu, sunce, pisa se i sere, opet neko nekog yebe, tu je i p.izda.
    Imaš Tureta?
  5. sanja* (avatar)
    @soradze: Nisam, Mensbeh je genije
    @Gloriana: Ovo Mensbehovo, i još u izvedbi Samuilovoj? Da, plafon. Ovo moje i ne baš. Pokušaj jeste, ali uspeo baš i nije
  6. LJILJA MMM (avatar)

samo manje psovki, ali to je to
  7. sanja* (avatar)
    Broj psovki je, mislim, isti, samo što zbog rime i specifičnih razlika između engleskog i srpskog u prevodu ne može da bude jedna ista psovka, kao u originalu, nego je šaranje nužno.
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Ma nisam mislila na to, naravno da je prevod težak.msm, mi smo šareniji u svakom slučaju
    Mislila sam da psovke zaista postoje i kod nas, u našem roditeljstvu, samo u manjoj količini, ali da je, suština isto svuda.
  9. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Mislila sam da psovke zaista postoje i kod nas, u našem roditeljstvu, samo u manjoj količini, ali da je, suština isto svuda.
    Odakle ti ideja da kod nas postoje u manjoj količini?
    Ja sam se po komšiluku naslušala svačega (i to ne samo u situacijama u kojima roditelj realno ima razlog za oslobađanje od stresa putem psovki).

Moj pokojni deda Rade je branio da se psuje "pred detetom" (čitaj: predamnom)
    Onda ja tako preko bedema pređem u dvorište kod komšija, deda Vlade, krojača, i teta Mace, krojačice, teta Maca zamesi kolače a deda Vlada kroji nešto i priča mi zanimljive i neverovatne priče... i onda me obavezno nauči neku psovku. Jednu, sitnu, ali bitnu.
    - Idi sad to reci onom svom učenom dedi! - kaže.
    I ja odem i kažem.
    Na to deda, saznavši odakle sam psovku naučila, izleti napolje mašići rukama i preteći pesnicama, stane s naše strane bedema pa počne gađati komšija Vladu čitavim arsenalom sočnih i maštovitih psovki.

Zato što mu kvari unuče
  10. LJILJA MMM (avatar)

pa ja to iz iskustva, nekako mi se čini manje, bar u mom okruženju, ali ne daj bože da nam deca ne znaju i tu oblast srpske tradicije
    i ja psujem.....učena sam