U jednom dahu u vezi jaja etc. — stilska vežba

krenem na pijac, reko šta me košta da virnem kod Mite u kafanu, vidim nema niko na šanku, taman se okrenem kad čujem iznutra Krletov glas, uđem, popijem kafu s njim i njegovim rođacima iz Tivta, fini ljudi, krenem ka pijaci, potražim šmirglu 1000 u par farbara, gledaju me ko da tražim jebemligašta, uđem u par gvožđara, u jednoj nađem mašinske šrafove M3 sa imbus glavom, oduševim se ko kuče u liftu, pokupujem po pijaci patlidžan i lešnike i neke gluposti, tamad da zapalim kući kad iz jedne radnje izlazi neko i kaže ej gosn'n Mišo, ko je ova mislim se ja, (je l' nepodnošljivo upotrebiti "misliti" kao povratni glagol?), kad ono Dada zvana Dača rođa, sestra moje drugarcie, ja njoj reč ona meni reč, ajde bre negde na kafu šta stojimo ovde ko debili kažem ja, ajde bre kaže ona ček da uđem u plastičaru eno taksi me čeka, taman da ti dam dvaes jaja što mi rekla Maja da si hteo nego nikako da se vidimo a ona non-stop u gužvi, ajde reko, ajmo kod tebe na kafu i da mi daš jaja što sam poručio pre dve godine, ma nije problem kaže ona ja uvek kupujem po pedes-sto pa samo dođi da uzmeš kolko ti treba, ne moraš posebno da me zoveš i poručuješ, (ta jaja su stvarno da padneš u nesvest od ukusa), odemo kod Dače, ima rakiju takvu da nisam smeo da sipam drugu čašicu, ima mačku mladu koja mi se uvalila u krilo i zaspala (a ja sam prema mačkama ravnodušan???), idem reko Dačo, dođi sutra do mene da pijemo kafu i da ti dam jednu lampu, oprostismo se tako na vratima stana dok mi je govorila kako ti ljudi od kojih kupuje jaja imaju i opaku piletinu i ćuretinu, a o kozjim sirevima uključujući parmezan da i ne govorimo
 
Pura moco, pročitaj "Stilske vežbe", Rejmona Kenoa.... Uživaćeš u 99 jezičkih akrobacija... I ono najlepše, zagrebački glumci Pero Kvrgić i Lela Margitić su ušli u Ginisovu knjigu rekorda, kao ista glumačka postava u najduže izvođenoj predstavi na svetu "Stilske vežbe" Rejmona Kenoa 2008. godine. Premijera predstave je održana davne 1968. godine. Ima još lepog: Prevod Kenoovi "Stilskih vežbi" je prelepo uradio Danilo Kiš. :zag:
 
Soradze;bt294802:
Pura moco, pročitaj "Stilske vežbe", Rejmona Kenoa.... Uživaćeš u 99 jezičkih akrobacija... I ono najlepše, zagrebački glumci Pero Kvrgić i Lela Margitić su ušli u Ginisovu knjigu rekorda, kao ista glumačka postava u najduže izvođenoj predstavi na svetu "Stilske vežbe" Rejmona Kenoa 2008. godine. Premijera predstave je održana davne 1968. godine. Ima još lepog: Prevod Kenoovi "Stilskih vežbi" je prelepo uradio Danilo Kiš. :zag:

hvala, pročitao sam to prvi put u drugom razredu srednje :malav:
 

Back
Top