Nikada više...

Original postavio veliki krang :
Nemoj verovati svima da su ono za šta se izdaju. Taj Ljubota je (ako mu je za verovati) neko ko je pobegao iz Krajine, a napada čoveka koji je ostao na svome, ne bih rekao da ima moralno pravo na tako nešto...


Kako maloumnom objasniti...
al aj da probam...
bio rat,mi stvorili krajinu,hrvati sa druge strane,4 godine mog života sa škorpionom i jedno vreme automatskom 1991 godište proizvodnje,znači nova u to vreme poslata iz kragujevca...
pada maslenica,pa slavonija,pa knin...a ja još na svom...
spremaju se za zadnji napad na nas,dobijamo belo parce tkanine znak raspoznavanja u napadu okačeno na rame i pločicu metalnu sa mojim imenom i činom,u slučaju pogibije...
moj komandir je sin lokalnog biznismena...on ne dobija pločicu,već prekomandu u pozadinu,meni predaje komandu...
gledam oko sebe,tada moje saborce...sve sirotinja..a oni drugi tu noć ...pa isto kao i moj komandir...
jutro,ovi osokoljeni manijaci sa druge strane pucaju,vrište...al nam ne prilaze...ne još...
pomislih,ovo je kraj...srećan sam što mi je drug obećao da će mi majku prebaciti na sigurno,ako nas zgaze i dođu do mosta...
jedino nju i imam...
ponovo gledam ispred u tu Dravu,gledam iz tog rova,zviždi na sve strane,ali sad se od magle i ne vidi...
moji saborci su svesni...tenk ima pripremljenu granatu u cevi...
namerno sam stavio kumulativnu,da bar prvi tenk,koji krene na nas sje..bemo...bar za kraj...
znamo da za drugog neće biti vremena...
sad se već i razdanilo...oni još vrište i pucaju,ali ne kreću...
na lokalnom radiju kog slušamo na baterije,javljaju pregovori u Erdutu...
potpisano je...
ne kažu nam da smo kapitulirali,ili izgubili...
samo potpisano je..Žak Klajn neki,našao rešenje...
ne znam kakvo,niti me interesuje,ali idem kući...
grlim majku,koja plače,srećna što me vidi živog...
par dana posle,vidim taj sporazum...kamioni,traktori,kolone bez kraja...prema Srbiji...
u zadnjoj turi,bio sam i ja...bez kamiona,traktora sa par stotina maraka skupljenih od vojničke plate...
stara kuća moje pokojne babe,moj novi dom...
gledam oko sebe,treba krenuti ispočetka...
zarekoh se...moj rat je završen i zarekoh se ..nikad više...
 
....ja saosećam sa tobom ako je ono istina o par stotina maraka - mislim , ako se nisi obogatio , kao većina u tim silnim balkanskim ratovanjima......konačno . ratovanje samo tome i služi , da se vojskovođe obogate i steknu slavu , čast i poštenje u nekoj novoj državi.....pa tako , rekao bih da si ti rođače , sapatniče IZDAN - uostalom kao i većina....da izdan....
.....i sad tu je veliki problem....mi izdani u tim ratovanjima , mislimo da su nas izdali političari , vojskovođe i svetsaka politička elita.....no , kako stvari stoje , kad se pošteno razmisli , sve nas ponaosob je izdalo lično poštenje , čast , vaspitanje - unutrašnje ustrojstvo.....da prijatelju , nas je izdao naš karkter i predao na milost i nemilost ratnim profiterima , ratnim zločincima , ratnim političarima i satrapima sa kojima nas i dan dani drže u zarobleništvu sopstvenog ništavila.....
....kad to svak od nas sebi prizna , osetiće bol , neviđen bol koji će mu reći kolika je bio budala , mamlaz , sirovina , naivčina.....

....ima tu u vezi tih ratovanja , mnogo problema - no ovo što rekoh je glavni , koji će odrediti budućnost ovdašnjoj nerođenoj deci....da !...kako priznati sebi samom da sam bio jedna od mnogih milionskih najvnih poštenih budaletina , uništitelj sopstvene budućnosti......kad bi svi došli do tog saznanja , sa onim našim poštenjem i onom našom čašćusa - sa tim našim kapitalom koji je u ratu bio naš izdajnik a u miru može biti graditelj budućnosti , možda čak i srećne budućnosti za neke nove klince - lako bi ratni velikani bili strpani u istorijsku roptarnicu , a većina i u kazamate za ništačko zlo.....ovako , ratni velikani vladaće do veka.....oću reći , njihovi potomci sa istomišljenicima izvešće neke nove kontra revolucije , gradiće nove države sa našim najvnim časnim i poštenim potomstvom , kao šro su njihovi očevi to radili , a pre njih njihovi dedovi.....ratni krug naše sudbine okretaće se večno !
 
Jeste to tako ali zapitaj se u šta si i kome godinama verovao,na šta si svesno žmurio...šta si očekivao?Čemu se nadao?A kuvalo se dugo,videlo se iz daleka ..I ako ni sada svoju grešku ne uvidimo onda je sa nama završena priča ...za sva vremena.:think:
 
Atlas;bt294693:
Jeste to tako ali zapitaj se u šta si i kome godinama verovao,na šta si svesno žmurio...šta si očekivao?Čemu se nadao?A kuvalo se dugo,videlo se iz daleka ..I ako ni sada svoju grešku ne uvidimo onda je sa nama završena priča ...za sva vremena.:think:

...ponekad mislim , da je nas priroda ljudskog roda registrovala u sebi kao strano telo , koje je stvorilo na njenom biću gnojnu ranu - pa se svim sredstvima služi da nas izbaci iz sebe , uništavajući nas.....nedozvoljava da metastaziramo u njenom telu....otuda ta opaska , da smo završili za sva vremena....jednostavno izčiljujemo !
 
Poslednja izmena:
Pitanje iz Hrvatske: A zašto se niste vratili??....mnogi od vaših koji su otišli pred oslobodilačkom akcijom Oluja su se i vratili...žive i pate se zajedno sa svojim susjedima Hrvatima...kuće su im nakon rata obnovljene, što je uništeno...koji je razlog da se niste vratili jer osjećam u vašim riječima čežnju za starim domom....Svima je oprošteno...svi ste dobili zasluženi ili nezasluženi oprost...rat je zvijer koja nas proguta u sekundi...i kao što ste sami napisali...sin lokalnog biznismena...jel vrijedilo uzeti oružje za takve??....ovo vrijedi i za Hrvatsku stranu da ne bi bilo da ikoga napadam...nije vrijedilo...živim u Hrvatskoj, Hrvatica sam i ponosna sam na to..kao što ste vi isto tako ponosan narod...ali ono što nam zamjeram, vama i nama je da smo uz taj ponos i totalno glup narod...obadva...zavadili nas..posvađali za milion godina..pothranjuju nacionalističke stavove jer nam drugo nemaju što ponuditi...jedino na toj gluposti u glavama naših i vaših ljudi mogu se držati vlasti...a kad zagusti..dobiti će prekomandu u neku drugu zemlju gdje če sviti nanovo svoje gnijezdo..a vama ostaje samo sječanje...
 
iamblond;bt294770:
Pitanje iz Hrvatske: A zašto se niste vratili??....mnogi od vaših koji su otišli pred oslobodilačkom akcijom Oluja su se i vratili...žive i pate se zajedno sa svojim susjedima Hrvatima...kuće su im nakon rata obnovljene, što je uništeno...koji je razlog da se niste vratili jer osjećam u vašim riječima čežnju za starim domom....Svima je oprošteno...svi ste dobili zasluženi ili nezasluženi oprost...rat je zvijer koja nas proguta u sekundi...i kao što ste sami napisali...sin lokalnog biznismena...jel vrijedilo uzeti oružje za takve??....ovo vrijedi i za Hrvatsku stranu da ne bi bilo da ikoga napadam...nije vrijedilo...živim u Hrvatskoj, Hrvatica sam i ponosna sam na to..kao što ste vi isto tako ponosan narod...ali ono što nam zamjeram, vama i nama je da smo uz taj ponos i totalno glup narod...obadva...zavadili nas..posvađali za milion godina..pothranjuju nacionalističke stavove jer nam drugo nemaju što ponuditi...jedino na toj gluposti u glavama naših i vaših ljudi mogu se držati vlasti...a kad zagusti..dobiti će prekomandu u neku drugu zemlju gdje če sviti nanovo svoje gnijezdo..a vama ostaje samo sječanje...

Gospodjo, sramota je napisati ovako nesto kao ovaj Vas post.
Meni su u Srbiji u firmi dosla 2 majmuna sa "diplomama koje je Oluja unistila", tako da polako unistavaju sada i srpsku privredu...Knin je u pitanju..
ljuboti je sve jasnije nego meni, a Vama BOG SVETI neka sudi ..
 
iamblond;bt294770:
Pitanje iz Hrvatske: A zašto se niste vratili??....mnogi od vaših koji su otišli pred oslobodilačkom akcijom Oluja su se i vratili...žive i pate se zajedno sa svojim susjedima Hrvatima...kuće su im nakon rata obnovljene, što je uništeno...koji je razlog da se niste vratili jer osjećam u vašim riječima čežnju za starim domom....Svima je oprošteno...svi ste dobili zasluženi ili nezasluženi oprost...rat je zvijer koja nas proguta u sekundi...i kao što ste sami napisali...sin lokalnog biznismena...jel vrijedilo uzeti oružje za takve??....ovo vrijedi i za Hrvatsku stranu da ne bi bilo da ikoga napadam...nije vrijedilo...živim u Hrvatskoj, Hrvatica sam i ponosna sam na to..kao što ste vi isto tako ponosan narod...ali ono što nam zamjeram, vama i nama je da smo uz taj ponos i totalno glup narod...obadva...zavadili nas..posvađali za milion godina..pothranjuju nacionalističke stavove jer nam drugo nemaju što ponuditi...jedino na toj gluposti u glavama naših i vaših ljudi mogu se držati vlasti...a kad zagusti..dobiti će prekomandu u neku drugu zemlju gdje če sviti nanovo svoje gnijezdo..a vama ostaje samo sječanje...
Ja ću ti odgovoriti .
Prvog avgusta 1991. g . jedinica ZNG u mom selu ( Sarvaš ) ubila devet civila od toga četiri žene i pet muškaraca . Ja sam trebao biti deseti ali sam im pobjegao iako sam bio zavezan lisicama . Do dana današnjeg za taj zločin nije niko odgovarao iako se znaju imena ubijenih kao i ime komandanta jedinice koji je bio pod komandom Glavaša .
Da spomenem ubistvo šefa policije iz Osijeka Kira . Ubio ga je predsjednik HDZ iz Novog Tenja u po bijela dana a ubio je i advokata Hrvata iz Osijeka kao i predsjednika mjesne zajednice Tenja . Osuđen je na tri godine a pušten na slobodu poslije godinu dana .
Ti kažeš da su mi Hrvati oprostili i da se trebam vratiti . Oprostili su mi što me nisu uspjeli ubiti ? U takvoj državi ne želim da živim .
 
iamblond;bt294770:
Pitanje iz Hrvatske: A zašto se niste vratili??....mnogi od vaših koji su otišli pred oslobodilačkom akcijom Oluja su se i vratili...žive i pate se zajedno sa svojim susjedima Hrvatima...kuće su im nakon rata obnovljene, što je uništeno...koji je razlog da se niste vratili jer osjećam u vašim riječima čežnju za starim domom....Svima je oprošteno...svi ste dobili zasluženi ili nezasluženi oprost...rat je zvijer koja nas proguta u sekundi...i kao što ste sami napisali...sin lokalnog biznismena...jel vrijedilo uzeti oružje za takve??....ovo vrijedi i za Hrvatsku stranu da ne bi bilo da ikoga napadam...nije vrijedilo...živim u Hrvatskoj, Hrvatica sam i ponosna sam na to..kao što ste vi isto tako ponosan narod...ali ono što nam zamjeram, vama i nama je da smo uz taj ponos i totalno glup narod...obadva...zavadili nas..posvađali za milion godina..pothranjuju nacionalističke stavove jer nam drugo nemaju što ponuditi...jedino na toj gluposti u glavama naših i vaših ljudi mogu se držati vlasti...a kad zagusti..dobiti će prekomandu u neku drugu zemlju gdje če sviti nanovo svoje gnijezdo..a vama ostaje samo sječanje...


Kome da se vratim?Ovima?
Zaslepljeni ste nacionalizmom i šovinizmom...
Puni ste mržnje,ima toga i u Srbiji,ima takvih tupadžija i na ovom forumu,ali kod vas je to državni ponos...
Kada premijerka jedne zemlje,zvanično posećuje Blajburg i odaje poštovanje fašistima,kakva je to poruka za ostale?
I šta da mi oproste?
Ovo čestitku sam dobio pre par dana...Hvala vam puno na njoj...

dobri_covek.jpg
 
Malo mi se Geografija ne uklapa u priču Otkud Drava u celoj priči. Tenk je vidim bio 55 ili možda i 34 , podkalibarna bi bila bolji izbor. Od Triglava do Đevđelije (Fraza uprav Zapadni balkan il još grđe Lerova Jugoistočna Evropa) delimo jedan kulturni prostor(i nekulturni naturlih). Državnih uprava ima .....koliko i nazovi država...Al sa njima i nemam toliko često posla , to što vadim državljanstvo na dva šaltera mi mnogo ne zagorčava život. "U privredi i kulturi" a da kulturu već spomenuh :). Privrednici su generalno vrlo nekulturni. Izobraženi na NBA i boga pitak kakvim kursevima... Doći će kraj i Menadžerskim vremenima a problem Srbin Hrvat će Ostati, Ostaće u glavama Horvata i u nezatno manjoj meri u Glavama Onih Soraba što popuniše desetkovani korpus države Srbije Tih devedesetih.
Volio bi da Hrvati ne blokiraju u svojim glavama srpski proizvod. Pomenuti jedinstveni Kulturni prostor je dobar medijum za brendiranje. Imam Viziju da jednoga dana postanem preduzetnik z:lol:. A to što Hrvati blokiraju Srpski proizvod a Srbi ne blokiraju Hrvatski je asimietrično. Definicija lepote je simetrija, znači to je ružno i dovelo bi se u neko lepše stanje na ovaj ili onaj način.z:)
P.S. Sreća tvoja što na mesecu nema Švapskih kuća
 
Poslednja izmena:
Zakasneli;bt299610:
Malo mi se Geografija ne uklapa u priču Otkud Drava u celoj priči. Tenk je vidim bio 55 ili možda i 34 , podkalibarna bi bila bolji izbor. Od Triglava do Đevđelije (Fraza uprav Zapadni balkan il još grđe Lerova Jugoistočna Evropa) delimo jedan kulturni prostor(i nekulturni naturlih). Državnih uprava ima .....koliko i nazovi država...Al sa njima i nemam toliko često posla , to što vadim državljanstvo na dva šaltera mi mnogo ne zagorčava život. "U privredi i kulturi" a da kulturu već spomenuh :). Privrednici su generalno vrlo nekulturni. Izobraženi na NBA i boga pitak kakvim kursevima... Doći će kraj i Menadžerskim vremenima a problem Srbin Hrvat će Ostati, Ostaće u glavama Horvata i u nezatno manjoj meri u Glavama Onih Soraba što popuniše desetkovani korpus države Srbije Tih devedesetih.
Volio bi da Hrvati ne blokiraju u svojim glavama srpski proizvod. Pomenuti jedinstveni Kulturni prostor je dobar medijum za brendiranje. Imam Viziju da jednoga dana postanem preduzetnik z:lol:. A to što Hrvati blokiraju Srpski proizvod a Srbi ne blokiraju Hrvatski je asimietrično. Definicija lepote je simetrija, znači to je ružno i dovelo bi se u neko lepše stanje na ovaj ili onaj način.z:)
P.S. Sreća tvoja što na mesecu nema Švapskih kuća

Pa nije teško učiti geografiju,u današnje vreme i vikipedija radi posao....
Drava,deli grad Osijek sa Baranjom.Baranja,tada RSK...
Tenk si pogodio,bio je T-34.
Moj predsednik tadašnji,sada pokojni Goran Hadžić,došao da nas obiđe,par meseci pre opisanog događaja...
Mi stojimo ispred tenka,a on nam govori kako je to extra tehnika,koja je pobedila u drugom svetskom ratu...
Jes da je prošlo(tada) nekih 50-tak godina,al rusko je to i to traje doživotno...
Kaže,hrvati imaju neke leoparde,(nemački tenk),ali oni su glupavi i to nikad neće naučiti da koriste...
Sećam se da pomislih tada,a šta ako ima samo jedan pametan,pa on nauči ostale?El smo li tada naebali?
Moji su aplaudirali i skandirali,tapšao sam i ja,al zabrinuto...
 
Poslednja izmena:

Back
Top