DOBRO MI DOŠAO

photo hosting

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)


DOBRO MI DOŠAO


Misao tiha u sporom hodu
Korakom bolnim otvara dan
Telo se budi pokretom lomnim
Uspavana radost...uspavan sklad.

Mišići i kosti samo obale jesu
O koje besno udara more
Vazda penuša, šušti i sluša
Neman od bola što u njemu živi
Talase vitla što mišlju huče
Pomama njihova sa krestama belim
Na ptice liče na vrhovima krošnji
To bol se šeta u svojoj nošnji.

Dobro mi došao druže stari
Dok tebe imam ja život slavim.




PS Dobro veče blogeri....prelepa je noć, zar ne? Ni topla ni hladna....tiha, mirna, kao mače što prede....svežina miluje bose noge.....mir hoda.....a kroz okrugli žuti mesec prolazi jedna crna grana bora....slika u oku ...slika u duši :)
 
Voleti život i kada boli, to je velika ljubav, prava ljubav prema tom lepom, divnom, neponovljivom našem životu, "životiću", kako ga je nazivala naša velika tragedkinja, Marija Crnobori...."Životić" naš jedini koji je vredan da se slavi...
Ganula si me stihovima o voljenom životiću, stihovima koji na uzburkanu pučinu Ajvazovskog zvuče!! Bele kreste talasa, sivo nebo i snaga prirode...To i jeste život!! Prelep život i stihovi!! :heart:
 
Soradze;bt294536:
Voleti život i kada boli, to je velika ljubav, prava ljubav prema tom lepom, divnom, neponovljivom našem životu, "životiću", kako ga je nazivala naša velika tragedkinja, Marija Crnobori...."Životić" naš jedini koji je vredan da se slavi...
Ganula si me stihovima o voljenom životiću, stihovima koji na uzburkanu pučinu Ajvazovskog zvuče!! Bele kreste talasa, sivo nebo i snaga prirode...To i jeste život!! Prelep život i stihovi!! :heart:

da, to je to....msm kad ne bih osećala bol to bi bilo....pu, pu, daleko bilo :lol:
hvala Vam a evo i vama na dar, nešto što momentalno slušam......prosto mi prija....pustim mix glasno i izađem napolje.....čujem kroz otvorene prozore muziku koja kao da dolazi s neba....toplo je, meko, istinito i prirodno

 
Poslednja izmena:
Tamišarka;bt294537:
To Mesec Bor miluje miluje ;) i tvoje misli od bola skrece :)
:zag::bye:

pomaže i tableta protiv bolova, iskrena da budem :lol: (uzimam je tek kad postane nepodnošljivo, naravno, po mojim merilima koja su daleko od standardnih jer ovaj bol je moj drugar , a drugari se čuvaju, ne ubijaju se)
:zag:

za tebe, nešto jako lepo.....tren....kao večnost je zar ne?

 
Poslednja izmena:
LJILJA MMM;bt294539:
pomaže i tableta protiv bolova, iskrena da budem :lol: (uzimam je tek kad postane nepodnošljivo, naravno, po mojim merilima koja su daleko od standardnih jer ovaj bol je moj drugar , a drugari se čuvaju, ne ubijaju se)
:zag:

za tebe, nešto jako lepo.....tren....kao večnost je zar ne?

Da... vecnost za secanje... a muzika, vredni zapisnicar trena...

:) :heart: :zag:
 
Tamišarka;bt294540:
Da... vecnost za secanje... a muzika, vredni zapisnicar trena...

:) :heart: :zag:

da....muzika je život, a život je skup trenova...šarenih, obojenih našim bojama.....svako ga čuje onim što ima u sebi. Kao na primer Šošana, pesma koju su izvodili mnogi na svoje načine....meni se najviše dopada ova..... :heart:
treperi glas......kao vetrom doneta žudnja....žedna mira.....željna umirenja.....kao dan željan odmora......kao sumrak, posebnim bojama obojeni treni....znamo se, svaki dan dolazi, a ne poznajemo se....kao intuicija.....kao spoznaja.....znamo da će doći a u kom ruhu će doći obučena ne znamo....kao zrno peska na dlanu što osećaš ali ne seče, ne boli.....i pamtiš samo osećaj i neku globanu sliku bez detalja.....i pored toga znaš ...znaš da znaš, a kako znaš, eee, to ne znaš....


zaboravih...laka ti noć :zag:
 
Poslednja izmena:

Back
Top