U NAŠOJ DUHOVNOSTI VAZDA SU ŽRTVE KRIVE ZA SVOJU POGIBIJU !

" Predsednik opštine Veliko Gradište, Dragan Milić, kaže da ga je ova tragedija veoma potresla. “Još uvek sam u šoku i potresen sam, kao i svi građani naše opštine. Ja sam se predsedniku opštine Rača javio i izjavio saučešće i ponudio svu potrebnu pomoć”, rekao je Milić.

- See more at: http://www.danas.rs/drustvo.55.html...u imali zaštitne prsluke#sthash.IBqQx11K.dpuf

Sad je najlakše IZJAVLJIVATI SAUČEŠĆA , izvinjavati se i mudrijašiti - pametovati , mutiti vodu da se izbegne odgovornost .

Naime , sigorno postoje propisi o bezbednosti kako objekata , tako i ljudi na vodi u sezoni , van sezone i uopšte .
Nije prihvatljiva priča , bezbedonosna , da je opštinska uprava sa jednom tablom upozorenja obezbedila građanstvo , te sa nekakvim upustvima dozvolila da bez spasilačkih ekipa , iznajmljuju se plovni objekti , koji nemaju , siguran sam , ni licence za bezbednu upotrebu i korišćenje nestručnih i neobučenih lica na vodi , a još o deci da ne govorimo - bez upotrebe spasilačkih pojaseva i dežurne obalske službe , koja podrazumeva brze čamce i svu opremu , pa čak i ronilačku sa obučenim ljudstvom za brze i efikasne intervencije .
Hoću da kažem , da propisi u ovoj sveri su prekršeni uz blagoslov opštinske vlasti , a inspektori su žmureli na ove stvari , dok republički inspektor iz svere bezbednosti nije ni delovao samostalno u cilju zaštite građanstva !
Da podsetim sve , za korišćenje i upotrebu plovila na vodi , potrebna je registracija plovnog objekta , kao i položen ispit za samostalno upravljanje plovnim objektom !
Kao i uvek krive su žrtve !
Neće biti čak ni sram vas bilo !
 
Pritvor zbog smrti dvojice dečaka
http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=327768&title=Pritvor zbog smrti dvojice dečaka


Mislim da pisac ovog teksta zamagljuje stvar , od nesreće pravi sebi šlajfne , po kojima se vrednuje njegov rad - jer nam ne saopštava činjenice , blagovremeno i potpuno . Naime , ovde je udarna vest da su u pritvoru : "Ljudi koji su iznajmili dečacima pedaline" . Neko može pomisliti da su to čuvari ili nesretnici koji su se tu zatekli , pa kao eto da učine deci i pritom nešto ušićare ! zapravo , čitalac neće moći da sazna jesu li to zapošljeni radnici nekog preduzeća , za koje je plaćen porez i doprinos , ili ilegalni nadničari ; da nisu to vlasnici preduzeća za iznajmljivanje plovnih objekata . Iz ovde rečenog , ne možemo da saznamo , jesu li plovni objekti projektovani po određenim propisima za namenu , ili su sklepani u nekakvoj šupi nekog mučenika , po nečijoj zamisli da se što pre obogati . Pritom nam tekst ne saopštava , jeli registrovano preduzeće za iznajmljivanje plovnih objekata , ko ga registrovao i sa kojim sertifikatima i uverenjima je to preduzeće dobilo upotrebnu dozvolu . i još mnogo toga trebalo je u ovom tekstu da nam se saopšti - jer to zaslužujuljudski životi . Zašto je toliko teško da se malkice prelistaju zakonski tekstovi i pravilnici iz ove oblasti , te da se stvari provere u registar preduzeća i8 vidi jeli na divlje radila ta firma za iznajmljivanje opreme ili je registrovana - te kojaj je. Pa o organizatoru puta . Jeli to škola ili klub !? Pa jesu li deca imala dežurnog vaspitača dok je vođa puta sa trenerima lekče kvasio dušu , a decu prepustio slučaju . Jer svi vaspitači koji nisu kupilu diplome znaju da predškolska deca pamte zabranu ped do šest sekundi , a pioniri , školci , samo četrdeset pet sekundi . O ovome ima vlidna istraživanja , tako da decu ne treba nigde , a ponajmanje pored neobezbeđenih voda puštati bez vaspitačkog nadzora i aktivnosti koja će vaspitaču svu decu držati na okup i omogućiti mu da ih ima vizuelno pod kontrolom .
Sve ove i mnoge druge stvari , ako se čitalačkoj publici predoče , može se govoriti o dobronamernom novinarskom članku - ovako , oprostite , ovo je zamućivanje vode na tragediji nedužne dece !
 

Back
Top