TA DIVNA MUZIKA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

TA DIVNA MUZIKA

Oceni ovaj blog
Postoje pesme, koje kad god da ih slusam,izazovu u meni neku setnu emociju,tugu,melanholiju...Mogu u tom momentu biti puna radosti,moze mi biti osmeh na licu,ne vredi...pesma je jaca od toga i preplave me suprotne emocije...Ispune mi misli uspomenama,rovare po secanjima,srce ispune nekim davnim dogadjajima,mestima i ljudima.Cesto i oci napune suzama...i predam se toj stihiji da me nosi.Nekako mi tuga u tom momentu postane najbolji drug...ne teram je,prepustim se...Nekada se javi i ceznja bas kao u pesmi Desanke Maksimovic ''Ne ostavljaj me samu dok neko svira'' . Ceznja za onim sto je proslo,za onim sto je moglo biti,a nije,za nekim ocima u kojima se ogledala ljubav,za zagrljajem pripadanja,za bliskoscu....
Muzika je mocna stvar...i prepustam joj se i ove veceri...s radoscu....

Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na Facebook Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na Google Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na My Yahoo! Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na Live Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na MySpace Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na Twitter Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na Digg Pošalji "TA DIVNA MUZIKA" na del.icio.us

Ažurirano 08.09.2016. u 21:55, autor: DUNJA W

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    " Kako je dobro vidjeti te opet....kao u ona dobra stara vremena "
    Evo za tebe malo Te divne muzike.. Izbor je moj, ali mislim da ćeš uživati...

2. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    " Kako je dobro vidjeti te opet....kao u ona dobra stara vremena "
    Evo za tebe malo Te divne muzike.. Izbor je moj, ali mislim da ćeš uživati...

Mila moja Mari,uzivacu nego sta , jednako kao i u osecaju bliskosti kada te ''ugledam''

3. Svjetlanaa (avatar)

Ukus limuna na tvojim usnama
    u kosi trag vanile
    sapat vjetrova s juznih ostrva
    u pogledu od svile

S tvojih prozora druga muzika
    odskora se cuje
    i kao zreo nar, pukla je stvar

Ref.
    Mene tjera neki vrag
    da ti opet predjem prag i oprostim
    sto ti vise nisam drag
    sto sam jedne pjesme trag, da zaboravim

Nek sam proklet ako znam
    sta bih ja bez tebe sam u nocima
    pijan, blesav, sta li sam
    opet slutim stari plan u grudima

Malo nejasna, malo nestvarna
    ta slika jos se njise
    i stara pijaca na trgu kokosa
    jos istim dahom dise

A s tvojih prozora druga muzika
    odskora se cuje
    i kao zreo nar, pukla je stvar

Dunja nadam se da ces uzivati i ovoj pesmi
  4. DUNJA W (avatar)
    Hvala Svjetlana...volim ovu pesmu,pa je uzivanje zagarantovano...
  5. Suljo.L (avatar)
    Muzika i pesme su nesto bez cega ne moze da se zivi a ti si to divno napisala i hvala ti
  6. mizaca (avatar)
    I ja.A volim i ovog Bebeka naseg basssss
  7. webmen (avatar)
    Zato više i ne slušam emotivne pesme .
  8. 123loncar (avatar)
  9. zxy (avatar)
    Postoje reči kad ih čuješ.postoje prizori kad ih vidiš,postoje dodiri kad ih osetiš,takva si sva draga Dunja,senzibilna i široka duša,nije samo muzika...
  10. vision7 (avatar)
    Verujem da se mnogi pronalaze u ovim redovima. Muzika je ostavila zapis proslog vremena u nama, sa ove vremenske instance nije se lako sa tim suociti..
    Hvala :-)