MLEKO SVETE KRAVE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Soradze

MLEKO SVETE KRAVE

Oceni ovaj blog
Nepisano pravilo u mojim odnosima sa ljudima je moje bezuslovno davanje ljubavi, poverenja, najlepšeg dela mene. To davanje je uvek i veliko i jako i stalno, pa "ljudi" poveruju da im baš to davanje, takvo i toliko i sleduje i pripada i da konačno dobijaju ono što ih hrani i ono što su verovali da je po prirodi stvari njihovo.

I tada jezičak na kantaru prevagne. I kada se više ne vidi moja dobra volja, pažnja i ljubav, nego njihov ego, tada nastaje slepilo i ti "ljudi" više ne vide mene i ne vole mene, već vide sebe i vole sebe.
Takav šablon je postojao oduvek...kao nekakva kosmička zakonomernost, da sve što je preterano i prejako, mora da nestane.

E, tada, u toj tačci, kada jezičak na kantaru prevagne, "ljudi", po pravilu, načine grešku, zariju mi vrh noža u plexus solaris i nastave da bitišu, verujući da su baš oni, ti odabrani, kojima je sve dopušteno, pa i to da zaborave čijim mlekom je hranjen njihov Ahura Mazda. Tada, u toj tačci se ruši sagrađena kula u prah, vrh sečiva zauvek ostaje zariven, mleko prosuto...

Nošena temperamentom svojih predaka i najdubljeg bola ošamarenog, okrećem i drugi obraz i preuzimam odgovornost nehata "ljudi" oko sebe, od sebe čineći vinovnika klanja ljubavi, te tako nastavljam davanje onog najlepšeg i najvrednijeg.

Sudbina se trudi, pa čini neverovatne obrte i situacije i praveći plodno tle po kome se egoisti klizaju i padaju u različitim, tužnim pozama. Klizavice maherski postavlja tačno u momentu kada jezičak kantara prevagne na stranu ega, a ja, kao nemi posmatrač užarenog obraza, stojim i posmatram njihova lomatanja.

Među egoistima se nalaze najužu članovi moje porodice, moji najvoljeniji prijatelji, članovi šire porodice....

Tu nezasitu potrebu za davanjem ljubavi ljudima mi je nemoguće zaustaviti. Razočarana sam, ali volim ljude. I verujem da postoje oni čija se samovažnost i suština hrani davanjem najlepšeg....

Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na Facebook Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na Google Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na My Yahoo! Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na Live Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na MySpace Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na Twitter Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na Digg Pošalji "MLEKO SVETE KRAVE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Pa, to je to, dobro mi poznati osećaji, od prvog do poslednjeg opisanog.
    Šta ćeš, samo ljudi i ćudi, pa razočaranost može biti razlog zastajkivanja zarad odmora, ali, po pravilu, nikako nije razlog da se ne ide dalje
    Takve su te energije, da ne kažem, karakteri, vazda su spremni za put
  2. Soradze (avatar)
    Tako je, samo "zarad odmora"... Hvala Vam, draga Ljiljo, na komentaru....Ko će, ako ne Vi, ovo davanje da razume??
  3. sanja* (avatar)
    Erhm... ne postoji bezuslovna ljubav.

Tako da te ne brine što ću sad da kažem sledeće: kada bi zaista volela bezuslovno, onda ne bi bilo jezička na kantaru koji bi mogao da prevagne.

Ali to je sasvim ok, kao što rekoh. Niko od nas ne voli bezuslovno.
    Samo su stvari mnogo lakše kad tome pristupaš iskreno i ne tripuješ se da voliš bezuslovno. Odmah u startu kažeš: jaoooo, što meni neki ljudi pod određenim okolnostima idu na racku, to je neverovatno! - i manje problema, selekcija se odradi sama od sebe takoreći
  4. mizaca (avatar)
    Neki su rođeni da daju,a neki da uzimaju.I s tim se treba pomiriti.I nista puno ne ocekivati.Dok se jednom tasovi ne ujednace.A ja dubuko vjerujem u IZJEDNACENJE SVEGA JEDNOM.
  5. RiadaT. (avatar)
    Ja nisam baš vješta u komentarima kao Vi,zato Vam ostavljam samo jedno toplo,ljudsko
    ps.proći će
  6. Lord Gledston (avatar)
    Potpuno se slazem,da ljudi koji sebe "daju" drugima,ne ocekujuci nikakvu kontra uslugu,cesto "nalete" na tu "ostricu u slabini,kako ti to
    slikovito navodis.Ali,ja smatram da i pored toga,i dalje treba "prosipati" dobrotu.A sve ono ruzno,sto smo za uzvrat dobili...treba sto pre
    zaboraviti i oprostiti.Samo tako,necemo dozvoliti tim "drugima",da zagade nasu dusu i nase dobre namere...
  7. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Erhm... ne postoji bezuslovna ljubav.

Tako da te ne brine što ću sad da kažem sledeće: kada bi zaista volela bezuslovno, onda ne bi bilo jezička na kantaru koji bi mogao da prevagne.

Ali to je sasvim ok, kao što rekoh. Niko od nas ne voli bezuslovno.
    Samo su stvari mnogo lakše kad tome pristupaš iskreno i ne tripuješ se da voliš bezuslovno. Odmah u startu kažeš: jaoooo, što meni neki ljudi pod određenim okolnostima idu na racku, to je neverovatno! - i manje problema, selekcija se odradi sama od sebe takoreći
    [B]Blago meni sa mojom pametnicom!! Moraću da probam taj tvoj recept i "racku" , pa neka se situacija sama rešava...
  8. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    Neki su rođeni da daju,a neki da uzimaju.I s tim se treba pomiriti.I nista puno ne ocekivati.Dok se jednom tasovi ne ujednace.A ja dubuko vjerujem u IZJEDNACENJE SVEGA JEDNOM.
    Pametna si, draga Mizaca...Hvala na poseti i komentaru...
  9. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Ja nisam baš vješta u komentarima kao Vi,zato Vam ostavljam samo jedno toplo,ljudsko
    ps.proći će
    Ali je moja divna devojčica vešta u davanju toplote i nežnosti!! Hvala, mila moja!!
  10. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio Lord Gledston
    Potpuno se slazem,da ljudi koji sebe "daju" drugima,ne ocekujuci nikakvu kontra uslugu,cesto "nalete" na tu "ostricu u slabini,kako ti to
    slikovito navodis.Ali,ja smatram da i pored toga,i dalje treba "prosipati" dobrotu.A sve ono ruzno,sto smo za uzvrat dobili...treba sto pre
    zaboraviti i oprostiti.Samo tako,necemo dozvoliti tim "drugima",da zagade nasu dusu i nase dobre namere...
    Dragi Lorde, mišljenje gospodina Vašeg kova mi je dragoceno....Hvala na poseti i mudrom komentaru.