ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !

Oceni ovaj blog
Manda se nikad nije gurao da bude prvi

Jesmo li zaista sredina laktaša , ulizica , poltrona , lukavih lakrdijaša - besramnih tronopuzavaca , pa ova naslovna konstatacija , ovog pokojnika uzdiže visoko iznad mrtvih , a još više iznad živih !
Ako je zaista tako : Slava mu i svaka čast , što je VITEŠKI TIHO hodio međ nama , takvima , kakvi smo !

http://www.blic.rs/kultura/vesti/autor-grafita-posvecenom-preminulom-glumcu-manda-se-nikad-nije-gurao-da-bude-prvi/pk1b12z

Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na Facebook Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na Google Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na My Yahoo! Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na Live Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na MySpace Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na Twitter Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na Digg Pošalji "ZAISTA , SVE JE MANJE OVAKVIH !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
    Slava mu! I gori smo nego sto zamisljamo......Ovakav covjek zaista i nije mogao da opstane u ovakvom drustvu......
  2. faraonn (avatar)
    ...On je bio onaj Beograd koji zivi medju svima
    ali nije upadljiv
    jer,
    svako trazi od Beograda
    ono sto poslije 'kritikuje'...
  3. zxy (avatar)
    Ranije ,dok je još takvih bilo,kod naših seljaka čudilo me i nerviralo što su sumnjičavi bili i sumnjali u sve a tek novine nisu u obzir ni uzimali.Sad vidim da su u pravu bili ali mi njihovi potomci kao da od njih ništa nismo naučili.A pitanje je zaista šta ko od nas uopšte zna kad saznajemo stvari pteko novina i TVa.Eto da si ovu temu postavio dok je Manda bio živ ja bih nešto napisao što sam sam sa njim doživeo ,ovako poštovaću pravilo,o mrtvima sve najbolje.
  4. 123loncar (avatar)
    ....ma šta znam šta ko traži - ali belodana je istina da smo mi pod centralizovanim režimima vladavine , bar vek ipo.....ako se u ovome slažemo , onda složićemo se da svo vladajuće dobro ili zlo na državnom zajedničkom planu ,dolazi od vladajućeg režima - pa ako kukakomo kako nam nije dobro , onda to zlo dolazi iz centra vlasti , a ona je vazda prestona....stoga može se reći , da za pučanstvo zlo dolazi iz prestonice....to su jednostavne logičke stvari......
    ...ova belodanost može da se cenzuriše , briše , omalovažava ali ničim ne može časno i pošteno da se pobije - jer je ovakva logička stvar starija od nas....možda je stara ili starija i od same države ( u pojmovno organizacionom smislu - nje , takve logičnosti , bilo je još i za vreme plemenskih vođa i takozvane velike plemenske kuće )....poenta je što ljudi brane neodbranljivo , pa tako na svetlost dana izvode svog malog parazita , koji svu svoju sreću gradi na tuđoj nesreći....
    ...sa nekim stanja u državi , nezavisno od lične odgovornosti u demokratskom smislu svakog njenog sužnja , ne možemo sa njima poistovetiti svakog , i zaključiti da je to stanje u državi uzrok njegovog karaktera....tako da svaki žitelj prestonice , karakterno nema veze sa karakterom prestone vladavine....čak može se reći da je prva žrtva te vladavine , jer joj je na dohvat ruke....
    ...meni je Manda simpatičan , ne samo kao zanatlija u oblasti kojoj je delovao i sebi egzizstenciju obezbeđivao , pa i kao čovek - o kome sam samo kroz njegov zanad mogao da naslućujem i zamišljam njegovu ličnost....svakako da je to subjektivizam najnižeg ranga , no živimo u svetu velikij manipulacija i idola , pa hteo nehteo u loncu sam....

....ovde je značajnija ova rečenica : "Idem kući kume , dosta je !" ....njen značaj , te svakodnevne uobičajene rečenice , uzdigao je zanatlija na filozofski tron....sokratovski izlaz - imam utisak....onda čovek hteo , ne hteo , sebi mora da postavi pitanje , kakav sam to "ja" , kakav je to svet u kome "ja" živim , kad ovaj ide u smrt i nju identifikuje sa kućom - svetim domom; zar ovaj moj svet ne zaslužuje takve ljude pa oni beže iz njega !?
    .....i kad čovek krene tim stazama razmišljanja , odlazi daleko !

...no da rečem , Manda je žrtva , karaktera prestone vladavine.....u takvom kontekstu može se i posmatrati ona čuvena jadikovka nad prestonicom kažem , može , a i ne mora !
  5. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ranije ,dok je još takvih bilo,kod naših seljaka čudilo me i nerviralo što su sumnjičavi bili i sumnjali u sve a tek novine nisu u obzir ni uzimali.Sad vidim da su u pravu bili ali mi njihovi potomci kao da od njih ništa nismo naučili.A pitanje je zaista šta ko od nas uopšte zna kad saznajemo stvari pteko novina i TVa.Eto da si ovu temu postavio dok je Manda bio živ ja bih nešto napisao što sam sam sa njim doživeo ,ovako poštovaću pravilo,o mrtvima sve najbolje.
    ...seljaci su sumnjičavi i sa podozrenjem primaju sve od varošana , a tek od prestoničara - i ha !...ali , spram njih , mi iz zaseka , pa oni nisu ništa - tek su oni sumnjivi , onoliko...a i najbliži su nam....tek kako oni znaju da ćute o mrtvima - žešći su od sicilijanskih kozara i ovčara....zavet ćutanja.....
    ....e to nas u zaseocima straši , što naš seljak zavetom ćutanja o ajducima - mrtvim , izmišlja fantastično lepe i dobre priče.....mrtvi se raduju što su mrtvi , kad čuju tako lepe priče....narod se polakomio , pa svakakva zla čini i ajdučiju pravi za života , jer ga u smrti živi u zvezde kuju....to zvezdano kovanjije mrtvijeh ide dotle , da najveće neprijatelje ovog naroda preživeli u svetce turaju , pa im se jošte i klanjaju....
    ....zato mi zaseočani , ne samo što smo sumnjičavi prema ovima što zbore sve najbolje o mrtvima , već od njih i zaziremo.....kako bi rekao onaj pop: "na spasenije"...
    ...može biti da je upravu , taj popa - jerbo živalj u zaseocima uvek nekako isti , a po selima i varošima sve ga manje....a tajna je u tome , zaseočani mniju da o mrtvima samo istinu treba govoriti,,,,da : " O MRTVIMA ISTINU GOVORI ILI VEČNO ĆUTI"....