Devojka i čuvar u fabrici sladoleda

Jedna devojka je radila u velikoj fabrici sladoleda. Jednog dana, kada je završila svoju smenu, otišla je u hladnjaču da nešto proveri. U momentu nepažnje vrata hladnjače su se zatvorila i ona je ostala zarobljena. Iako je vikala i dozivala pomoć, niko je nije čuo, jer su svi već otišli kući, a hladnjača je bila izolovana, tako da niko nije mogao da je čuje i da je bio u blizini. Ostala je u ovoj prehladnoj prostoriji i znala je da je osuđena na smrt ako bude morala da dočeka jutro.

Nakon nekoliko sati ova devojka već je bila skoro zamrznuta i opraštala se od života. Ipak, u jednom trenutku vrata je otvorio noćni čuvar i izvukao je iz hladnjače. Kada je kasnije pitala čuvara zašto je došao do hladnjače i otvorio vrata iako to nikada nije njegova uobičajena rutina, on je objasnio: “Radim ovde već 35 godina. Na desetine zaposlenih svakog dana izlaze i ulaze, ali ti si jedna od retkih koja me svako jutro i svako veče pozdravi. Mnogi me tretiraju kao da ne postojim. Danas kada si došla rekla si mi - ‘Dobro jutro, kako ste’ - i nasmejala se. Ali nakon radnog vremena shvatio sam da nisam čuo tvoje: ‘Doviđenja, vidimo se sutra’. Te reči me podsete da sam osoba. Znao sam da nešto nedostaje i zato sam krenuo u potragu po fabrici. Tako sam te pronašao.”

Lekcija: tretirajte ljude sa poštovanjem. I čuvar i čistačica su ljudi kao i vi. Cenite ljude koji umeju da pričaju sa doktorom nauka, ali i da budu ljubazni sa nekim ko je u tom trenutku na nižoj poziciji. Nikad ne znate šta će biti sutra. Uzdravlje.
 
Plava Planeta;bt291767:
Čemu zvezdice i autocenzura. I nisam usrala, nego usrao, jer sam muško...
Nije autocenzura nego cenzura.
Na Krsti smo, aman, zaman.
Krsta cenzuriše nepodobne reči automatski. A ispod zvezdica je j.ebiga.

Dakle, kao što rekoh - lepa priča.
Problem je samo u ovom objašnjenju nakon priče koje je baš, baš, baš pokvarilo utisak.
 
To je dobar čuvar svaka čast
A ja znam jednog još boljeg
bio je taj čuvar u jednoj tekstilnij fabrici
gde je radilo preko hiljadu žena
E taj je nekako na dobar glas izašo
i morao je svakoj da opravda to
red se bio otegao,termin plan napravljen bio
dok iznaneda nije puklo,neki se muž umešao
kako je taj brka prošao nije mi poznato
al tako je bilo,jemčim vam za to:D
 

Back
Top