Psovka

Psovka

Otkad znam za sebe , brane mi da psujem , evo vec neko vrijeme to mi
pricinjava ozbiljne psihofizicke probleme. A evo zašto- pocelo je to još u školi , nastavilo
u kuci ili obratno.Tek samocenzura se pokrenula kao inkvizicija.
Posadila me uciteljica pored klinca , i odvalila :" Ovo ce ti biti najbolji drug"."Aman luda ženo
prvi put u životu vidim to krezavo cudovište ,kad ti je toliko sladak vodi ga kuci."
Poželim mu sve najbolje na glas ,jebi se stoko.šamar.
"Djeco ostavite taj( digitron)ja sam i fakultet završila i djecu dobila a nijesam ga u ruke uzimala".**** te Djeva Marija medju nama , smijeh ne prestaje a naša uciteljica puca
pesnicma i šamarima Kao SAJ-ovac.
Pod jedan sine , cigarete su u našoj kuci zabranjene , i dok ne završim pricu donesi mi pikslu
da ne..., naravno to primijetim i šljas.Pod dva kod nas u kuci se ne psuje, cujes li me stoko neslana.......
Djeco umro je drugTito , **** te on kakav ti je to drug , kad pare pozajmljujes od strica.......šljas
Takvih i slicnih prilika koje zahtijevaju,hitnu brzu ANTISTRES psovku , pun život.
Evo probajte (možda moderator(inkvizitor)spava):Nekad su naši stari , kad ustanu
hvatali za grlic boce valja se jedna.Prvo zatvorite oci , onda se prisjetite prethodnog dana
i onda ***** LI VAM MATERINA.Ovu svojevrsnu Joga vježbicu možete proširiti,
po potrebi skratiti, izmijeniti sadržaj, samo da da rezultat, trenutno olakšanje kao uzdah.
Inace rizikujete infarkt miokarda, razne suficijencije, stres kao konacan ishod.
Sad stvarno , što je ta naša psovka , koja šala na stranu zna biti i ljekovita, tako bjesomucno progonjena, mogla je kao razne gluposti naše biti i zakonom izregulisana,recimo
kao tom i tom prilikom dozvoljena, jer koliko bi samo bolje razumjeli naše politicare kad bi ih
culi kako psuju.Kad cujete kako neko psuje bolje ga upoznate,razumijete itd...
Progonimo je kao tuberkulozu, kinjimo , satanizujemo.Skoro smo je doveli da i Haški sud
podigne optužnicu za Zlocin izvršen nad psovkom(kao sastavnim dijelom , jedne nacije, njene kulturne i druge baštine).
E *******, odoh ja sad.
 
Ma i psovke su genijalne kao i sve što potiče od naroda,kao napr. i poslovice.Eto ja sam mislio ranije da su neke od njih apsurdne al sad kad bolje poznajem svet i život razumem i psovke bolje i vidim da su sve ok;)
E sad dal treba i smeju da se koriste to je drugo pitanje.Al i tu nije sve onako kako na prvi pogled izgleda.Eto na primer ženi mislio bi da psovka muževljeva njoj smeta ali ne,često je jedva dočeka da mu je na nos nabije kad nema drugih argumenata a rasprava neka je u toku.Tu se prekida dalja prepirka i završava njenom pobedom jer muž je opsovao sram ga bilo nema šta više sa njim da se razgovara ...do sledećeg puta.Njemu onda ostaje jedino da fizički interveniše ali ona sad može da ga prijavi,kaže tamo njima da on viče i psuje i hoće i da bije ,tad gotov je ,ne opra ga ni Sava ni Dunav,a sigurne kuće za muške nema:sad2:;):lol:
 
...kako nema za muškarce sigurne kuće , pa gde ovaj svet šareni živi i na kojim oblacima boravi.....pa šta je "KUPLERAJ"....ko nema baš dubok džep , može i u pi*cin park ( kod ekonomskog ) , iz milošte zvan sigurni park zadovoljstva....e , braćo - treba malkice i nogice protegnuti , a ne na netu vazda visiti ....živo nikog ne čeka....tačan je ko švajcarska doxa !
 
Da odmah razumemo.Psovke nisu NORMALAN vid komunikacije,medju obrazovanim ljudima.Psovkama se iskljuciveo sluze oni ljudi(i neke zene)
kojima u vokabularu reci,nedostaju mnoge,pa neznajuci kako da nesto kazu i objasne,oni se sluze PSOVKAMA DA POJASNE ONO,STO NORMALNIM RECNIKOM NISU U STANJU DA OBJASNE. Najgore od svega je to,sto roditelji psuju pred svojom decom,pa se ta veoma RUZNA
POJAVA,prenosi sa oca na sina.Tako imamo stalno generacije, koje upotrbljavaju u obicnom razgovoru,veoma teske,odvratne psovke,koje bacaju
ljagu,na ceo nas narod.Tako i mi,koji NIKADA NI KAKVIM POVODOM ne psujemo,a bi nove generacijenosimo teret te ljage,kako eto Ti prosti Srbi,SVI PSUJU. Mislim,da bi nove generacije (za njihove oceve,nema nade) trebalo da prekinu tu uzasno ruznu prostacku potrebu za psovanjem.
 
Da odmah razumemo.Psovke nisu NORMALAN vid komunikacije,medju obrazovanim ljudima.Psovkama se iskljuciveo sluze oni ljudi(i neke zene)
kojima u vokabularu reci,nedostaju mnoge,pa neznajuci kako da nesto kazu i objasne,oni se sluze PSOVKAMA DA POJASNE ONO,STO NORMALNIM RECNIKOM NISU U STANJU DA OBJASNE. Najgore od svega je to,sto roditelji psuju pred svojom decom,pa se ta veoma RUZNA
POJAVA,prenosi sa oca na sina.Tako imamo stalno generacije, koje upotrbljavaju u obicnom razgovoru,veoma teske,odvratne psovke,koje bacaju
ljagu,na ceo nas narod.Tako i mi,koji NIKADA NI KAKVIM POVODOM ne psujemo,a bi nove generacijenosimo teret te ljage,kako eto Ti prosti Srbi,SVI PSUJU. Mislim,da bi nove generacije (za njihove oceve,nema nade) trebalo da prekinu tu uzasno ruznu prostacku potrebu za psovanjem.




Dragi ser , ja nijesam ni mislio na tebe i tvoje kolege intelektualce , već na nas prostake, što srčemo supu , čačkamo nos
bogami se i okrenemo za ponekom p.......m , izvini izleće mi.Svjestan sam ja moj djuka(duke -vojvoda) , da je jaz predubok
A ti znaš da moja sorta vodu baš i ne gotivi.Znam ja moj Marešalo , da večeras krenem ne bih mogao da se primaknem
tebi i sl.
Ja sam rodjen i odrastao uz retrogradivnu , ili bjese retogradnu retrogradnu j......... li ga , bez idola i ideologija , za moju gen.
Arkani , Giške i ostali krimosi nijesu bili idoli , već proizvod tvojega vaspitanoga establišmenta , i one gomile prepametnih
akademika upišanijeh nogavica.Ja i prostačine meni nalik , kusali smo vaš visokoparni vokabular , dok ste sa sinovima i ćerkama bježali , u London i na Ciprus
sa narodnijem soldima a o trošku , one madjarske bitange soroša(znam da ide veliko slovo i zarez al ******* neću , da ga pišem sa v.slovom).Posle se vratili još ovo malo prkosa i inata i psovke da nam uskratite.
J....... G. upilo se to u dušu..............
 

Back
Top