Magarac u Beč, magarac iz Beča - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

Magarac u Beč, magarac iz Beča

Oceni ovaj blog
Ili, alternativni naslov:
Magarica ugleda Beč

Elem, evo me u Beču. Rasplakah se pre neki dan od lepote pred Klimtovim Poljem makova.
No sad slede neki drugi dani namenjeni aktivnom traženju posla, tezge, šanse da se upišu postdiplomske ( kojim se, upisivanjem, dobija i radna dozvola na 50% radnog vremena) i tako dalje.

Da li znate nekog u Beču kome je potrebna peračica sudova, vaspitačica, učiteljica, oslikavač zidova, pisac tekstova na srpskom i engleskom, stavljač kugli sladoleda u kornete ili čaše, travnjakokosačica ili, prosto, bilo šta što bi debela žena impresivne radne biografije vezane mahom za rad s decom, dečje izdavaštvo, rad na televiziji i volontiranje na radiju i naučni rad mogla da radi a da nije spremanje kuća, jer stvarno nemam talenta za to, nije da ja neću, nego, braćo i sestre, drugovi i drugarice, dame i gospodo, ne umem, džumbusava sam po prirodi.

Ima li neko ko bi da me usvoji, zaposli, ubaci mi nešto para u šešir ako budem ulično-prosjačka pevačica na ulicama Beča?

Ajmo sugestije.
I veze i vezice.

Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na Facebook Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na Google Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na My Yahoo! Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na Live Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na MySpace Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na Twitter Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na Digg Pošalji "Magarac u Beč, magarac iz Beča" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. DOC HOLLIDAY (avatar)

ne mogu ti pomoci
    veza i vezica u becu nemam

ali mozes nesto da mi otpevas
  2. gost 382857 (avatar)
    Ne poznajem nikoga ko živi u Beču... :(
  3. Soradze (avatar)
    Mila naša, hrabra prijateljice, pišem samo da te pozdravim i da kažem da se nadam da ćeš se snaći u dalekom svetu... Ljubim te puuuuuno i držim palčeve!!
  4. BGHighlander (avatar)
    Gastosa je najvise na temama gde se pise o "doznakama iz inostranstva" , "polovnim BMW" i uopšte gde se gastosima odaje počast...ili bar Dragani Mirković. Ali ako spomeneš da ti treba makar savet - nestaju kud koji. Provereno na ličnom primeru.
    Ali , ti možda bolje prođeš, debele žemske su mnogima fetiš ;) ( što ja ne mogu da shvatim :) )
  5. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio BGHighlander
    Gastosa je najvise na temama gde se pise o "doznakama iz inostranstva" , "polovnim BMW" i uopšte gde se gastosima odaje počast...ili bar Dragani Mirković. Ali ako spomeneš da ti treba makar savet - nestaju kud koji. Provereno na ličnom primeru.
    Ali , ti možda bolje prođeš, debele žemske su mnogima fetiš ( što ja ne mogu da shvatim )
    Ja sam ovde kod gastosa koji u kući imaju slike po zidovima i police s knjigama. Njihova ćerka, koja ima 15, prvo veče po mom dolasku započela raspravu o Kantovom kategoričkom imperativu jer su to taman učili u školi

Ti što se hvale BMW-ima verovatno su fizikalci upregnuti 10 sati dnevno a ne vlasnici bilo čega - ne verujem da mi mogu pomoći.
  6. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Mila naša, hrabra prijateljice, pišem samo da te pozdravim i da kažem da se nadam da ćeš se snaći u dalekom svetu... Ljubim te puuuuuno i držim palčeve!!
    Hvala
  7. wirdz (avatar)
    Sanjči, ja bih te možda usvojio, ali ni za mene:

8. sanja* (avatar)
    Ma nije problem što nema posla, nego što i kad ga ima u Srbiji, važi ovo:

9. sanja* (avatar)
    Samo da znate da se s upisanim masterom na nekom austrijskom fakultetu dobija pravo na 50% radnog vremena i radna dozvola, a s upisanim doktoratom radna dozvola na 75% radnog vremena.

Što je sasvim ok.