KIČMA I MOBILNI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

KIČMA I MOBILNI

Oceni ovaj blog
Nekad , mali čovek , lojalan porodici , firmi i zajednici - slepo poslušan autoritetima tih institucija, uslužan i strpljivo trpeljiv , kad oseti da mu puca film i da je sve prevršilo meru , pobegne bez javljanja u mišiju rupu , osamu - da se izduva i skupi enrgije sa kojom će početi sve iz početka .
Takve ljude mnogi hvale , kao mnogo , mnogo dobre pa i kao porodično društveno poželjne osobe !
Za razliku od ovih prvih drugi , tamo neki , pak ih vide kao kukavne sinove , bezkičmenjake , koji nemaju svoje "ja".
Bilo kako bilo , tek takav je većinski svet i tu nema leka !
Ova pojava sakrivanja u mišiju rupu , često se od onih od kojih se takav svet krije , nazvana je krivinašenje , folirantsko izbegavanje , a ne retko naziva se lentsvovanje , parazitsko izbegavanje dužnosti !
Naravno , preduzimane su raznorazne organizacione mere zarad sprečavanja dugog izbijanja iz svere dostupnosti , onima koji su vladali svime i svačim , pa i sa slobodnim vremenom "dobrih ljudi " / "krivinaša" / "lenština" / "kukavnih sinova" / ""beskičmene jade" . U traganju za tim , što efikasnijim merama dostupnosti svake žive jedinke , moćni su došli preko IT do takozvanih mobilnih uređaja !
Firme su svojim "dobrim radnicima" delile te aparate . Mnogi su se šepurili sa tim napravama ,pred drugim argatorima , sve dok nisu skontali da su gazdi postali dostupni i u takozvanom slučaju , tamo gde su i carevi sami .
Elem , danas ni na noši nije "dobar čovek" sam i bez nadzora , taman posla u kafani , ili nedaj bože u kući zabave , ili na terapiji kod seksualnog asistena , ili pak kod svog psihijatra .
A tek u vezi porodice , ta stvar sa nekadašnjim sakrivanjem po bircuzima , kafanicama ili ispred trafika na gajbama piva - pa to je nemoguća misija !
MOBILNI kao sredsvo komunikacije , uništio je mišiju rupu , zanavek - slobodu samoće ubio i svakog svog vlasnika učinio dostupnim svima i svakom da ga uznemiri , a gazdama i tiranima da svoje podređene imaju - baš imaju u bukvalnom smislu te reči i svakom trenutku na raspolaganju im budu , kao kakva upotrebna stvar , predmet ili nedaj bože lično dresirano živinče .
Može se slobodno reći , da oni koji po pravu moćnih i silnih , sa mobilnim telefonom uzurpiraju svoje poslušnike u svakom trenutku , žargonski rečeno , savijaju im kičmu - kako se to kaže žargonski , prave od njih beskičmenjake !
U poslednje vreme , ova teza nije i bez fizičkih dokaza , naime sve više se priča da korisnici mobilnih telefona poboljevaju od bolesti kičmenog stuba i njegovih mišića ! Naime , novine donose stidljive vesti o tome , pa tako naša nacionalno svesna novina , najstarija na balkanu , o vom problemu donosi ovakav članak :

Шта мобилни телефон чини нашој кичми

"узрок мојих болова једна општа епидемија за коју ретко ко зна, а која се шири брже од грипа и вариоле вере заједно. У питању је специфичан синдром повреде врата услед свакодневног спуштања главе због гледања у мобилни телефон. Ова појава данас је толико честа да је добила и свој назив: „text neck” (текстуални врат), што би се могло превести као „бол у врату услед куцкања порука”. Највећи светски медији као што су „Гардијан” или „Њујорк тајмс” тек недавно су почели да пишу о овом проблему, који је много озбиљнији него што делује на први поглед. Млади људи и деца највише су захваћени овом епидемијом, што није ни чудо када се узме у обзир да проводе скоро цео дан са главом зароњеном у мобилни телефон. Ми заправо нисмо ни свесни ове појаве јер је свуда око нас као нешто нормално."
http://www.politika.rs/scc/clanak/356400/Pogledi/Sta-mobilni-telefon-cini-nasoj-kicmi#

Sve nekako uverljivo deluje , ali sam tekst je postavljen na rekao bih znanju sa klimavim nogama iz mehanike , jer nema teorije da telo koje saosno opterećuje oslonac izmešatnjem svog težišta tri puta poveća težinu sa kojom opterećuje taj isti oslonac !

Naime, telo kome se izmesti težište u odnosu na oslonu tačku ne povećava svoju težinu kojom je opterećuje, jer tad telo oslonu tačku opterećuje i momentom sile i vertikalnom silom, a to je složeno opterećenje oslone tačke. Pojednostavljeno, kad nosimo mobilni spuštene ruke, rameni zglob opterećujemo samo njegovom težinom a kičmu i momentom, čiji je krak sile polovina rastojanja ramenih zglobova, a kad ispružimo ruku , krak sile je triputa veći , pa se javlja moment kako na rameni zglob tako i višestruko veći na kičmeni stub. Ovo je pojednostavljena šema, inače kinematičko dinamička šema ovog slučaja je komplikovano, pa je opterećenja i rad kičmenog stuba složeniji a posledice mnogo ozbiljnije za zdravlje. Krivac je moment, kojim opterećujemo zglobove koji se multiplicirano prenose na kičmu, karlicu- a što se prenosu na noge i zglobove kolena! Zbog momenta sile, kičmu treba opterećivati po njenoj osi- dizanjem ili nošenjem tereta iz kičme! Svako drugo opterećenje je pogrešno i štetno po nju!

Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na Facebook Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na Google Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na My Yahoo! Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na Live Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na MySpace Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na Twitter Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na Digg Pošalji "KIČMA I MOBILNI" na del.icio.us

Ažurirano 06.06.2016. u 15:57, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Šta će ti kičma prijatelju ,bolje je bez nje
  2. 123loncar (avatar)
    ...misliš ovako nekako :
  3. 123loncar (avatar)
    ovako je mobitelnije !
  4. tirano (avatar)
    O definiciji, našlo se bogami i to stoicizam , nema šale.O dobroti kapa dolje.
    A tek o integritetu , al si se raspisao j..... te .Na Kalenić pijaci i to onoj staroj ne bi
    našao opajdaru da uzvrati.
    Vidi se da si Čovjek od ukusa , nekoga jakoga štofa , aferim .Prepostavljam da te ovi novi establišmenat , nedje greotice
    zaturio , al ne sjekiraj se jadan naće te.
  5. mizaca (avatar)
    nisam poslovna zena.Ne koristim ga mnogo......
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    nisam poslovna zena.Ne koristim ga mnogo......
    Pa te što nisu poslovne ne koriste ga ništa manje,imaju one drugo šta za zanimanje,delikatnije..,.Ja da sam mobilni to bi mi teže palo,msm sve te tajne poruke i radnje i obećanja ludom radovanja,srećom telefon je zasad bez emocija mada ako neko šifru sazna i upadne medj poruke ,stradaće ne samo kičma već i zadnjica
  7. 123loncar (avatar)
    ...čekaj , kome će stradati zadnji donji deo leđa , sgotovljen od debelog mesa - poslovnoj ženi ili onom ko upadne u sistem poruka !?...ovo je važna stavr u vezi za i protiv hakerisanja...taman sam uleteo u taj tečaj , pa nebih posle da stradam....mani anonimuse i hakerisanje žvizdaško - treba sedeti miran !
  8. zxy (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...čekaj , kome će stradati zadnji donji deo leđa , sgotovljen od debelog mesa - poslovnoj ženi ili onom ko upadne u sistem poruka !?...ovo je važna stavr u vezi za i protiv hakerisanja...taman sam uleteo u taj tečaj , pa nebih posle da stradam....mani anonimuse i hakerisanje žvizdaško - treba sedeti miran !
    Ma gledaj sve žene,msm telefone samo nemoj svoje žene jer te možda čeka iznenadjenje od kog se srčka dobija.Bolje da se ništa ne zna,što manje znaš manje patiš
  9. 123loncar (avatar)
    ...ima terapija za patnju - jako uspešna....veruješ , slepo , religijskim i političkim očevima .....naravno pre toga izvrši se lobotomija , a može i amputacija mozga , umesto koga se ugradi silikonsko vlakno koje povezuje uši je jezik , u trojstvu ( ujedno uši da ne budu klempave , a jezik da bude u usnoj duplji - zbog pristojnosti ) , naravno vlakno sa čipom , koji će objedinjavati funkcije kako spoljno vegetativne , tako i unutrašnje.....kaužu da tako čovek postaje idealan srbin / em patriota / em nebeski ....
    ...a ja se nešto mislim , bolje bre i izgnanstvo u beli evropski svet , nego ovo nebesko srpstvo - jerbo sam ja odveć zemaljski tip....strašno se plašim tih visina , naročito nebesko patriotskih....jadničak sam ti ja , oću samo da budem pošten , častan , pravičan čovek - nije to za mene , to srpstvo....ma bolje sa mozgom ispod bečkih mostova , nego na nebesima srpstva bezumno !...još mogu i ovakve stvari da čujem na bečkim promenadama - nije nešto ali je svetsko !