Kad Porastem - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

tirano

Kad Porastem

Oceni ovaj blog
Jednog dana, kad porastem, bicu Supermen(ne valja svi ocekuju daa budem dobar), ne bicu vojnik, al ni to ne ide te- moras ovo te .........
Ma bicu Ljekar i sve cu izlijeciti, osim onih koji se ne mogu i ni to nije.Ma sta da budem majka mu stara? Postar pa sta sad oni rade, moram nekog da pitam. Znam bicu Ted Tarner, moci cu da lupam gluposti iha, al to mogu i ovako bez da budem on.
Stvarno sad klinac, kad se igra loptom sta pozeli da bude.........a da oni se loptom ne igraju.............
Ako neko ima dobar predlog, neka javi ceduljom u boci, mozda je izmedju svih ovih boca sto plutaju i nadjem.A do tad , pa bicu nista
mora da i to ima neke dobre strane.

Pošalji "Kad Porastem" na Facebook Pošalji "Kad Porastem" na Google Pošalji "Kad Porastem" na My Yahoo! Pošalji "Kad Porastem" na Live Pošalji "Kad Porastem" na MySpace Pošalji "Kad Porastem" na Twitter Pošalji "Kad Porastem" na Digg Pošalji "Kad Porastem" na del.icio.us

Ažurirano 26.05.2016. u 13:31, autor: tirano

Kategorije
Književnost

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    hehe
    i baltazar
  2. 123loncar (avatar)
    ....pa bolje je biti ništa nego Odisej !?...mislim!
  3. mizaca (avatar)
    Dobro nam dosao tirano.Pa budi sta hoces.I dokle hoces......
  4. tirano (avatar)
    Od srca pozdrav ,pisem jer sam prije par dana ,u razgovoru sa svojim klincima zapeo u neku demagogiju, valjalo
    bi da budete ovakvi pa onakvi, Ja ljudi nisam imao rodjenoj djeci sta da kazem.U upravnim odborima sjede neki, imamo u komsiluku konobara, moze Kasparova
    da tuce, gorivo na pumpi mi sipa otorinolaringolog,a ministar spoljnih poslova govori engleski kao da ga je ucio u sangajskoj luci.Stvarno ljudi dal sam prso ili je situacija jos gora
  5. 123loncar (avatar)
    ....razumem te , i mogu ti reći , nemam te pameti da ti pomognem !.....
  6. gost 382857 (avatar)
    [QUOTE=tirano;bt290616]Od srca pozdrav ,pisem jer sam prije par dana ,u razgovoru sa svojim klincima zapeo u neku demagogiju, valjalo
    bi da budete ovakvi pa onakvi, Ja ljudi nisam imao rodjenoj djeci sta da kazem.U upravnim odborima sjede neki, imamo u komsiluku konobara, moze Kasparova
    da tuce, gorivo na pumpi mi sipa otorinolaringolog,a ministar spoljnih poslova govori engleski kao da ga je ucio u sangajskoj luci.Stvarno ljudi dal sam prso ili je situacija jos gora[/QUOTE]
    Deci je teško bilo nešto pametno reći uvek, osim u onim retkim vremenima mira i stabilnosti (mislim na celokupnu istoriju čovečanstva).
    Možda je najbolje da slušaju intuiciju i savest... Bar da odu putem za koji će osećati da je iscrtan baš za njih... :):bye:
  7. tirano (avatar)
    Jeli u zvotu, bolje ne biti nesto, vec biti i zasto.Jesmo li mi u stvari vise ono cega manje nismo ili cega manje jesmo.Dali je kvalitet, zaista prednost?
    Ili je stecena prednost kvalitet?
    Kao na pocetku texta,postavljam sebi nemoguce pitanje, mladi ljudi polaze od kuce...?A sve one fraze kojima su nas naduvavali vec izlizane, prazne
    nove ne znam osim
    pazi ovako, drago dijete ako ti se nesto neobicno desi, ne zovi kuci - nismo tu, ukucaj , na netu ces naci vec neko resenje.Pozdrav od tate
  8. tirano (avatar)
    Dajte makar i provokaciju,jer jedino u kritickom, ali poz.okruzenju, i to pod pritiskom imacu ikakav odgovor i temu za dalje
  9. 123loncar (avatar)
    ...pa eto bacio sam ti kosku o Odiseju - razmisli zašto je bolje biti niko i nišata , ili kako se to kaže danas - marginalac , nego imati na istim delima slavu njegovu...sad treba pomisliti , što francuska istorija tvrdi , da je taj lik u helenske epove ušao kao stvarna istorijska ličnost čiji karakter je podosta realno prikazan i sakriven kroz književni stil tragedije....
    ...do duše , srpština i njen obrazovni sistem ne dozvoljavaju da se istina govori o mrtvima , naročito o slavnim mrtvima koji su generacijama zlotvora služili kao uzor !

....ima provokaciju , imaš temu - sam sebi stvori pritisak i ispljuni inspirativnu istinu !
  10. tirano (avatar)
    Naslonjen na drvo , znojav od uspona uz padinu tesko sam dolazio do daha. Mnogo sam puta odlucio da nikotin i ja budemo dovoljno daleko jedan od drugog
    ali znate vec.To mi je bio i ostao najvjerniji drug , ono i kao nije a jeste. Vlaga od rose natopila je moje plitke patike i carape , pa mi je svaki korak kroz neku paprat bio neprijatan , mokar ljigav hladan,neprijatan.i dalje sam grabio stranom, kao prije trideset godina.Pomedju krzljavih bukava ocekujuci da svaki cas ugledam , lug i potok koji ga je presijecao ali nikako nijesam uspijevao u tome. Nijesam odustajao vec sam padajuci i spoticuci se nastavljao dalje. Pocela je da pada proljecna kisa u pocetku tiho, a kasnije u pljuskovima koji su se smenjivali. Kao i svaki klinac opcinjen ocem njegovu odluku da me prvi put odvede u lov docekao sam odusevljeno. Citavo vece nijesam ni spavao zamisljajuci prizore kakvi se djecacima prividjaju od iskona. Posli smo autom iz grada jos za noci. Da li smo putem toga jutra razgovarali ne sjecam se i zao mi je zbog toga. Poveli smo sa sobom lovackog psa. Sjecam se da mi je zakopcao bluzu i pritegao pertle na cipelama. Isli smo u tisini a ja sam svakoga casa ocekivao prasak puske, ocekujuci da vidim medjeda ili makar vuka jer mojim tadasnjim lovackim apetitima sve manje bilo bi premalo. A onda je pred nasim ocima eksplodirao prizor posle kojega sam otvorio usta i nisam siguran koliko kasnije sam ih zatvorio. Sunce koje se dotad nedje skrivalo bilo je tu ispred nas a potok ciji se zubor cuo ispod nas nemoguce je rijecima opisati, dolina koja se otvorila ispod nas a koju je potok presijecao bila je u dnu u magli dok su se gornji vrhovi vec kupali u suncu. Prolazio mi je prstima kroz kosu. Toga jutra sam posao na posao lagano obucen i umjesto tamo produzio autom pravo put tog mog luga. Telefon sam ostavio u kolima, nije mi bilo stalo sto se necu pojaviti tamo jednostavno morao sam da podjem. Iako je od pocetka lila kisa isao sam odlucan. Satima sam tumarao kroz sumu dok nisam naisao na isto mjesto. Razocaran i skrusen gledao sam potocic koji nije bio toliko ubjedljiv vec sav mali, jadan i obican. Dolina do pola u magli nije bila ni nalik onoj koju sam pamtio. Sav tuzan i izgubljen sio sam na panj i postavljao sam sebi ni sam ne znam kakva pitanja.....
    Koliko je vremena proslo nijesam bio svjestan A onda cudo kroz sum kise koja je i dalje padala cuo sam neko kretanje u siblju, na par metara ispred mene iz cestara bez ikakvog straha izasla je srna. Mirno me je posmatrala i lagano cupkajuci vlati trave produzila tik pored mene ponovo u cestar. Sjedio sam na tom panju skoro do mraka
    Sjutra dan sam neobicno dobro raspolozen posao za obavezama sa novom tajnom i novim snom.
  11. 123loncar (avatar)