Proza i poezija o delfinima - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Zoran Jov

Proza i poezija o delfinima

Oceni ovaj blog
Nešto razmišljam...

Novi svetski poredak uspešno od ljudi pravi žigosane robove. Frojd je izmišljen da nas okrene maminoj piki, LGBT populacija je dokaz da je ta budaletina baš dobro odradila posao. Onu majmunčinu Darvina da i ne spominjem.

Nego, da vas pitam nešto... U suštini to pitaju Delfini, ali i mene interesuje.

Delfini. Sećate se njih? Nisu ribe. Sisari su, i to pametniji od čoveka. Žive u velikom, čistom, prirodnom, lepom, dubokom, plavom domu, koga mi nemilosrdno zagađujemo.

Ali da nastavim. Delfini imaju samo jedno pitanje: “Zato baš ljudska bića, koja su u svom zametku ribe (imaju škrge, pa tek kasnije dobijaju pluća), zaslužuju da budu vladari ove planete?” Možda je taj naš palac presudan? Ma palac, garant. More, bre, ili ste ribe ili sisari, a ne tamo nekakvi homo-transformersi.

Delfini su pravi sisari. Nisu trans-hemofroditi. Kakvi su u majčinoj utrobi takvi se i rode. A rode se pametni, kao delfini žive i kao delfini umiru.

Kao delfini. A mi? Kao palčeviti, frojdovsko-darvinovski majmuni.
Ebo palac, dižem srednji prst u čast čovečanstva... zbog delfina...

* * *

Ovo je pesma svih pesama,
pa u nju moram da ulijem
istinu o tebi, meni, o nama,
baš ništa neću da skrijem.

Za ratove na ovoj planeti,
priznajem, ja sam kriv,
zato nosiću krst moj kleti
sve do kad budem živ.

Nesreću krojim samom sebi,
hteo sam sudija i dželat biti,
da nikad to više uradio ne biʼ
ne sme mi prošlost oprostiti.

Zovem se čovek
prezimena moja sva,
zovem se čovek,
u meni je previše zla.

Čestitam samome sebi
za poštena i dobra dela,
potamnela nikada ne bi
da me sujeta nije vodila.

Uprljao sam sve oko sebe,
majci prirodi učinio zlo,
preče su bile moje potrebe
sada mi se vraća sve to.

Previše grešaka za oproštenje,
zato umire zadnja mi nada,
prokockao sam božje poverenje,
moram nestati zauvek sada.

Zovem se čovek
prezimena moja sva,
zovem se čovek,
u meni je previše zla.

Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na Facebook Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na Google Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na My Yahoo! Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na Live Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na MySpace Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na Twitter Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na Digg Pošalji "Proza i poezija o delfinima" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Alal ti vera na ovakvom razmišljanju!! To je kritika na nivou!! Sreća je da postoje ljudi koji ovako razmišljaju, nadam se da će duše takvih biti spašene.. Ovo je kritika koja odzvanja univerzumom!! Bravo!!!
  2. Zoran Jov (avatar)
    Hvala, hvala...