* * * - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poslednja zdravica

* * *

Oceni ovaj blog
[SIZE=3][B]*

[/B][/SIZE][SIZE=3][B]Kada kažeš Alfa, ja mislim- Ljubav.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Kada kažeš Omega , ja mislim- Ljubav.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]i sve izmedju: Ljubav.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Pogledaj me, kada ti kažem kako[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]postoji samo jedna reč od koje glas gubi bitku i[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]jedan glas pred kojim sve reči pokleknu.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Dugo, dugo sam volela igrati se rečima i glasom[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]ali ja više ne čeznem ni za znakovima niti značenjima.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Kao medonosna boja ćilibara čeznem za [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]svetlom, milošću sunčevih zraka što oko tvoje oživi i [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]u zenici crnoj plamti život moj, majski venac na mermeru oltara,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]ukrašene trpeze gde sam prinela žrtvu, niko me nije čuo,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]nije ostao trag - kamen što nije priznao da je bačen.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Zar je od te tmine pravljena ova duša? Goloruka, bosonoga,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Želi isto što i sva sirotinja. Moli se kao i sva sirotinja:[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B] "...da me pogleda milostivi Bog"[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]u nadi da čuda nisu napustila svet, [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]da pod trepavicom tvojom odgovor zatreperi,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]tu gde sva moja sunca jednako gore;
blistava rosa pod otkosom Uskršnje zore.

*[/B][/SIZE]

Pošalji "* * *" na Facebook Pošalji "* * *" na Google Pošalji "* * *" na My Yahoo! Pošalji "* * *" na Live Pošalji "* * *" na MySpace Pošalji "* * *" na Twitter Pošalji "* * *" na Digg Pošalji "* * *" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 382857 (avatar)
    Na jednom mestu sam nekomje napisala da smo u ljubavi svi mi prosjaci za malo nečije pažnje... Ko ne upozna i to lice ljubavi ni ne sazna njenu pravu snagu...
    Divna i jaka pesma, vapaj duše... :klap::heart:
  2. zxy (avatar)
    Ljubav se može samo davati a onda se može nešto za uzvrat i dobiti,jer svi žele da ih neko voli a neko vas voli zato što očekuje da volite njega vi,tako da tačno je ,svi smo prosjaci ljubavi,ali mora se znati davati a mora se i imati šta dati,onda se možemo i nadati. Ko traži ljubav neka shvati...
  3. gost 382857 (avatar)
    Događa se i da neko ima šta da pruži i nesebično daje dugo, a drugi samo uzima, događa se da neko dobija, a ne ume da voli već samo grabi moć manipulisanja nad drugima...
    Kada bi ta računica bila tako jednostavna, svako ko voli i daje bio bi zasut ljubavlju... a ja znam mnoge licemere koji zavode šarenom lažom druge da moljakaju oko njih, a da sami ni ne znaju šta znači voleti... Obostrana ljubav je toliko retka i dragocena pojava, da je ravna čudu...
    Pa opet, ko ume da voli, voleće dan, noć, sećanja, male dnevne rituale, drveće, cveće, smrt i rađanje prirode... Može biti tužan i sam, ali nikada nije prazan, nikada besadržajan... :)
  4. gost 320781 (avatar)
    Negde u mojim ne razabranim mislima, postoji vizija u kojoj je Vaskrs kao vencanje zemlje i neba, preporod..Sve ljubavi kao i sunca i planete kruze jedno oko drugih, nebeska tela sa privlacnim silama njihovih masa. Kod ljudi su to duse , i dusa cak i kada joj je ljubav uzvracena ostaje prosjak, i zedni popije casu vode i opet je zedan a gladne nahranimo i opet su pola dana kasnije gladni.. to je mislim kvalitet ljubavi, mana u pustinji i toplo okuciste u dubokoj hladnoj zimi, bliskost i uteha....pozdrav ZXY i Sfyontull!!
  5. gost 382857 (avatar)
    To i jeste pravi vaskrs... Uvek sam mislila da posle doživljenog takvog braka neba i zemlje, duša više ne bi trebalo da prosjači i da je to njeno nezasito svojstvo pokazatelj stanja u kome se još nije spojila sa svojim poreklom... Možda se varam... :) :bye:
  6. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=Sfyontull;bt289889]To i jeste pravi vaskrs... Uvek sam mislila da posle doživljenog takvog braka neba i zemlje, duša više ne bi trebalo da prosjači i da je to njeno nezasito svojstvo pokazatelj stanja u kome se još nije spojila sa svojim poreklom... Možda se varam... :) :bye:[/QUOTE]

bilo bi lepo da se ti ne varas i da je istinita moja maglicasta vizija.. :super:
  7. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Gloriana
    bilo bi lepo da se ti ne varas i da je istinita moja maglicasta vizija..
    Bolje mislite o vaskrsenju na psihološkom planu jer" Hora venit et nunc est"
  8. gost 382857 (avatar)
    Psihološko je samo moderna reč za nešto što je oduvek bilo stanje duše. Zar postoji ovaj i onaj Vaskrs? Samo je jedan kakvim god ga mi zvali... :)
  9. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Sfyontull
    Psihološko je samo moderna reč za nešto što je oduvek bilo stanje duše. Zar postoji ovaj i onaj Vaskrs? Samo je jedan kakvim god ga mi zvali...
    Vaskrsenje o kojem ja govorim je preobražaj Preobražavajte se ,preobražavjte se što pre jer hora venit bre
  10. gost 382857 (avatar)
    Pa radimo na tome... :)