prestona kraiška kultura - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

prestona kraiška kultura

Oceni ovaj blog
Promocija književnog dela , haškog sužnja , utamničenog na pravdi boga , u prestonom domu omladine , predstavlja veliki , svtski značajan kulturni događaj . Veličina ovog događaja , videla se na samom početku , na kome je visoko intelektualna i nezapamćeno kulturna publika , burnim reakcijama , željno isčekivala početak promocije . Svaka čast prestoničari - vi ste zaista sigurna kuća za nezapamćene svetske intelektualce , koji su rasadnik kulture , u kome se vi negujete i napajate nebeskom duhovnošću !

Kako se ono kaže , ako priča laže , slika i ton ne lažu !

http://www.blic.rs/vesti/beograd/incident-na-promociji-knjige-devojke-zvizdale-krajisniku-posetioci-ih-cupali-za-kosu/wj1vpvf

Pošalji "prestona kraiška kultura" na Facebook Pošalji "prestona kraiška kultura" na Google Pošalji "prestona kraiška kultura" na My Yahoo! Pošalji "prestona kraiška kultura" na Live Pošalji "prestona kraiška kultura" na MySpace Pošalji "prestona kraiška kultura" na Twitter Pošalji "prestona kraiška kultura" na Digg Pošalji "prestona kraiška kultura" na del.icio.us

Ažurirano 15.04.2016. u 22:47, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
    Okrecite Beograd!!!!!!!!!
  2. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    Okrecite Beograd!!!!!!!!!
    ...u koju borduru !?....može biti da pink fasuje , jedared !
  3. 123loncar (avatar)
  4. Lord Gledston (avatar)
    To,sa Momcilom Krajisnikom,Beograd nije smeo sebi da dozvoli.Beograd treba okreciti zivim krecom,da uginu
    sve bakterije,i sve zarazne klice......
  5. 123loncar (avatar)
    ...ne budi Lorde prestrog , to je samo jedna u nizu kulturna manifestacija....pa konačno , oklen toliki živi kreč...da se ceo nato i ruska crvena armija pretvore u taj živi kreč , mnim da nebi zaleglo ni za dva , tri NB bloka...a tamo ti je bastion kraške kulture !...kaj ne.....sveti franjevci , drže svoje kraišnike , sa ugarske strane savsko dunavskih voda , dok se stvar sa Beogradom na vodi ne razbistri - mislim dok muhamedanci šeici gratis ne izgrade i jednu džamiju , svetsku a našu !....i najposle , čemu sve to - mislim sa pročišćenjem u živom kreču...pa ovako je kul , in - još samo da nagrnu kaporovci sa svojom kulturom, ima i dodela oskara da se preseli u beogradski dom kulture i vrši iz beogradsko prekodrinskog fazona - jerbo , ameri su ludi za našom kulturom , uvijenoj u kraiški intelekt !...živ ti ja !
    Ažurirano 16.04.2016. u 10:32, autor: 123loncar
  6. 123loncar (avatar)

тренутак рушења куће Љубомира Стојановића (Фото лична архива)

"Стојановића су савременици, због његове строге начелности, храбрости, изразитог патриотизма, скромности и стављања општег интереса изнад личног, поредили са римским сенаторима из времена републике."

http://www.politika.rs/scc/clanak/353156/Pogledi/Otisak-palca-u-Uzicu#

Kako to kažu grafiti , prednatovske milosrdne pomoći : Džaba krečiš - ravnjanje je počelo !
    Naime , reč je o dojučerašnjim stanovnicima "Titovog Užica", koji imaju kolektivnu osobenost , rekao bih vrlinu utkanu kroz DNK poruku , umeće prilagođavanja svakoj političkoj opciji i vladajućoj prilici . Ta vrlina , postala je opšte državna uzornost , tako da otisak nije slučajno što u rasprodatoj tranzicijom opljačkanoj državi , razorenoj samoživim partijskim manipulativnim izdajstvom - gde caruju besčašće , političko nasilje , korupcija , nevaspitanje i prostakluk kao kakve uzorne društvene norme !
    Ima se utisak , da je ravnatelj tošao po svoje , te da nam nema spasa !
    Ažurirano 16.04.2016. u 15:06, autor: 123loncar
  7. Lord Gledston (avatar)
    NE LONCAR.NE SLAZEM SE SA TOBOM.SAMO ZIVI KREC.POCETI OD BLOKOVA PA DOKLE SE STIGNE.MISLIM DA TREBA PREKRECITI,I BEOGRAD NA VODI.BICE DIVAN,NOVI BELI GRAD,GDE CE
    ZIVETI ARAPSKI SEICI,SA SVOJIM BULAMA..........BICE DIVOTA JEDNA U BOGA..........
  8. 123loncar (avatar)
    ...ma muče mene mnogo kamenje temeljno...svakog dana , tek neko postavi kamen temeljac...više ni jedna podlost u prestonici ne može da prođe bez kamena temeljca , nekoliko prekodrinaša , bar po jedan kraišnik obavezno , ličanin pride i tek trofrtaljni hercegovac - više ne mož biti , jerbo to bi bila svetska akademija nauka...
    ....bože mi oprosti , kažu upućeni , da i moje pleme iz mog zaseoka sadanjeg , vuče te dinarske konce....
    ...pa šta ,takvi smo mi zaseočani .... kad bi neki dinarac , ceo celcijat , onako kavim ga bog dao , a ne kao neki gačani , skrajcovani , dakle - kad bi taj celciti dinarac , postavio kakav god kamen temeljac , e jade , veljo , kakva bi to tek bila kulturna zadužbina...da bleneš...a ne kao ovi kraišnici , sa banjalučkog asvalta , koji se najedu sarajevskog bureka i napiju banjalučkog jogurta - pa posle grade nekakva trošna zdanja , na koja greota i živog kreča trošiti...
    ....jašta....oćemo čistog ercegovcačkog dinarca , za predsedatelja sviju nas ....može biti i sa onim glamočkim nemim , al' da bude častan i pošten , sto nosto ; provereno na poligrafu - da džaba ja ovde ne krečim !
    Ažurirano 16.04.2016. u 20:06, autor: 123loncar
  9. zxy (avatar)
    Nije to samo krajiška kultura.Ispričaću ti dogadjaj kome sam odavno kao omladinac prisustvovao.Bila je to predpremijera poznatog,divnog filma Franka Zafirelija " Romeo i Julija" u Domu omladine.Film je bio simultano prevodjen i bilo je manjih problema u vezi sa tim.Beogradska omladina je urlala,smejala se na najdelikatnijim mestima tako da je po završetku predstave Zafireli izašao pred publiku i rekao sve najgore o omladini Beograda i uz to zapretio da neće dozvoiti više da se njegovi filmovi u našoj zemlji prikazuju.I ova zabrana je dugo važila...
  10. 123loncar (avatar)
    ..pa , Beograd je vazda bio i ostao , balkansko kulturološko sabirno mesto...kako kakav kulturni izbeglički kamp , da kažem...ta kulturna viešenacionalnost , njegovo je blago....a bezobrazlog , bahatost i sve ostalo , što ide uz tu kulturnu viešenacionalnost i njen kosmopolitizam , dođe kao kakva zajednička crta....u tome , u toj crti je jednoobraznost tog kulturnog blaga !....predpostavljam!?
  11. 123loncar (avatar)
    Ovaj tekst hteo sam da podelim sa vama , kao štivo za ponedeljak , ali , nekako mi paše uz ovaj moj lupoglav o kulturi ! Ko velim , postoji i kultura patriotizma , ako nije kult ! Bilo kako bilo , kultura govora , saopštavanja istina na jedan častan , dostojanstven i pošten način , pomanjkuje u celoj državi , pa i u novinarstvu ! Međ političarima i ljudima na vlasti , to je , rekao bih , već viševekovno stanje !

~ „Критиковати сопствену земљу представља услугу и комплимент. Услуга је јер земља може да покуша да буде боља него што јесте. Критика је, укратко, више од права. Она је патриотски чин – виши облик патриотизма.” ~

http://www.politika.rs/scc/clanak/353157/Patriotsko-novinarstvo-opasna-iluzija