Na zapadu sve po starom - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

RijalitiSrbija

Na zapadu sve po starom

Oceni ovaj blog
Zapadnom sam besedio svetu
kakvu su nam sve naneli štetu
od sankcija i bombi do Kosova
suzdržah se da ih ne opsova’

Zločini se hiljadama broje
svaka strana imala je svoje
al’ sve su druge oprali u Hagu
svu su na nas prebacili ljagu

Nisam iš’o mnogo u širinu
ne pomenuh vekovnu sudbinu
da što gora nesreća nas snađe
nož u leđa zabiše nam slađe

Niti htedoh drobit’ pola sata
od Turaka do velikog rata
kako nas se ne bi ni setili
da im Rusi nisu zapretili

Al’ na kraju dodah samo kratko
da je svaki srpski mladić Ratko
i da smo se Švabi zamerili
kada god bi na nas udarili

A taj ološ samo mi se smeška
i ponavlja da sve je naša greška
za bombe smo sami sebi krivi
a krivi smo valjda što smo živi

Ponovo sam primio na znanje
da za Bilovo crno obećanje
kako vratiće nas u kameno doba
nije krivac Klinton nego Sloba

A što našeg Kosova se tiče
kol‘ko svatih iz njihove priče
neka prosta logika se stvara
da Kosovo je zemlja "Kosovara"

Mostovi su pali zbog raketa
RTS im beše vojna meta
a za smrt srpskoga deteta
kriva je kolateralna šteta

Al’ ne brinu mene militanti
niti drugi NATO diletanti
što zapadne vrednosti pronose
demokratiju bombama donose

Mene brinu ove naše vlasti
što nemaju morala ni časti
dal’ su ludi il’ ih neko tera
pa plaćaju savet Toni Blera

Pitanje je možemo l’ se spas’ti
dok nam stranci regulišu vlasti
svi su oni poslovni partneri
a u stvari svi su hohštapleri

Pošalji "Na zapadu sve po starom" na Facebook Pošalji "Na zapadu sve po starom" na Google Pošalji "Na zapadu sve po starom" na My Yahoo! Pošalji "Na zapadu sve po starom" na Live Pošalji "Na zapadu sve po starom" na MySpace Pošalji "Na zapadu sve po starom" na Twitter Pošalji "Na zapadu sve po starom" na Digg Pošalji "Na zapadu sve po starom" na del.icio.us

Ažurirano 08.04.2016. u 16:58, autor: RijalitiSrbija

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. RijalitiSrbija (avatar)
    [IMG]http://cdn.simplesite.com/i/ec/e0/282600884866900204/i282600889620836863._szw480h1280_.jpg[/IMG]
  2. iamblond (avatar)
    vidim samo kukanje nad srpstvom....a gdje su ostale žrtve ovog zadnjeg rata...koliko ih je bilo sa svih strana....treba i dušu i srce otvoriti i priznati i svoje greške...ja ih priznajem....a vi...??...nigdje, baš nigdje to ne vidim...osim kuknjave kako vam je nateže, kako je cijeli svijet protiv vas, a ono što me uvijek ljuti, to je kad i mali čovjek i cjeli narodi krive uvijek za sve druge..ma sa koje strane...da sagledamo sami sebe i svoje gluposti, šteta koje samo nanijeli, nikada ovakvih stihova ne bi bilo....nikada...i da očekujem da mi se ovaj komentar obriše....meni je duša puna tuge zbog svakog izgubljenog života...neznam kako vama...a i svejedno mi je...iz ove pjesme se isčitava i više nego što ste mislili ili niste mogli radi admina napisati....Pozdrav iz Hrvatske...
  3. RijalitiSrbija (avatar)
    [QUOTE=iamblond;bt289286]vidim samo kukanje nad srpstvom....[B]a gdje su ostale žrtve ovog zadnjeg rata...koliko ih je bilo sa svih strana.[/B]...treba i dušu i srce otvoriti i priznati i svoje greške...ja ih priznajem....a vi...??...[B]nigdje, baš nigdje to ne vidim..[/B].osim kuknjave kako vam je nateže, kako je cijeli svijet protiv vas, a ono što me uvijek ljuti, to je kad i mali čovjek i cjeli narodi krive uvijek za sve druge..ma sa koje strane...da sagledamo sami sebe i svoje gluposti, šteta koje samo nanijeli, nikada ovakvih stihova ne bi bilo....nikada...i da očekujem da mi se ovaj komentar obriše....meni je duša puna tuge zbog svakog izgubljenog života...neznam kako vama...a i svejedno mi je...iz ove pjesme se isčitava i više nego što ste mislili ili niste mogli radi admina napisati....Pozdrav iz Hrvatske...[/QUOTE]

Zločini se hiljadama broje
    svaka strana imala je svoje
    al’ sve su druge oprali u Hagu
    svu su na nas prebacili ljagu
    Ažurirano 08.04.2016. u 21:19, autor: RijalitiSrbija
  4. iamblond (avatar)
    nije na meni da sudim...ali zar je moguće da svi griješe....zar je moguće da smo svi u zabludi...postoji jednostavno pitanje i jednostavan odgovor...nažalost gdje je vojska JNA prošla ostavljala je žrtve za sobom...od Slovenije i da ne nabrajam dalje...i onda..narod zaveden od dva kvazi velika rodoljuba, Tuđmana i Miloševića potegnu oružje na susjeda, na brata skoro...i eto nas gdje jesmo sada...
    i jedan rodoljubni vic od purgerice...
    Išao Tuđman svojim rodnim Zagorjem...hoda tako, divi se ljepoti pitomih bregi...zelenilu...livadama...skromnim kućicama...a kletima najviše...

i u toj šetnji sretne on jednog staroga Zagorca...ovaj mu nazdravi Hvaljen Isus gospon Tuđman...odgovara Tuđman: navijeke hvaljen..i smješka se...drago mu što ga je mali seljak prepoznao..
    Gleda njega taj zagorski seljak, gleda i na kraju kaže: jel vas smijem nešto pitati gospon Tuđman? Naravno kaže vrli hrvatski predsjednik.
    I kaže seljak mali zagorski: Gospon, vi ste tak dober človek, ja ne razmem zakaj se vi ne zovete Doberman??...
  5. RijalitiSrbija (avatar)
    svi? svi je relativan pojam. anglo zapadni svijet nisu svi iako se pocesto tako predstavlja (medjunarodna javnost). gdje je tu kina, rusija, indija, latino americke zemlje, afrika???? pa i taj anglo zapadni svijet nije uopste jedinstven po pogledu bilo cega pa i istorije, pa i ove nase... i ma koliko bio "demokratski" zvanicna politika tog svijeta ne odgovara i misljenju vecine. iako su i tu, kao i svugdje, mediji toliko kontrolisani da N od nezavisnog novinarstva nema. samo sto mnogi misle da to tamo nije slucaj.... i vjeruju kako NATO vec decenijama ratuje po cijelom svijetu donoseci ljudima demokratiju... a niko ne postavlja pitanje da li je u iraku, iranu, avganistanu, egiptu, libiji, siriji, ukrajini... pa i ex jugi bilo bolje prije nego su nam donijeli tu demokratiju.... (a na koji nacin je donose je opisano u pjesmi*). ja poput vas ne vidim krivca u JNA (citaj srbiji) niti u hrvatskoj ili sloveniji. iako su se te 2 drzave prve otcjepile. previse smo mi mali da odlucujemo o bilo cemu pa i o vlastitoj sudbini. svi nemiri i svi prevrati, sve novoformirane vlade poslije sukoba u poslijednjih 30ak godina,sve sarene revolucije i svi veliki sukobi su kreirani iz istog centra moci. jedine preostale vojne super sile! pogodjate NATO! sve velike extremne vojne, paravojne i teroristicke organizacije su stvorene uz njihovu pomoc i blagoslov pa i ISIS (al kaida da bi se borili sa rusima, ISIS sa asadom). rusija i kina tek u posljednjih par godina pokazuju znake zivota i napretka i dobro je za svjet da ima neki balans a ne da samo jedan bik predvodnik kroji sudbinu cijelom covjecanstvu i stvara novi svjetski poredak po sopstvenom nahodjenju i ne gledajuci cak ni interese vlastitog naroda (jer kakve koristi imaju obicni ameri recimo da ratuju po cjelom svijetu, osim sto i tu sirotinja gine) nego malog djela te zapadne elite i velikih kompanija!

*Al’ ne brinu mene militanti
    niti drugi NATO diletanti
    što zapadne vrednosti pronose
    demokratiju bombama donose
    Ažurirano 08.04.2016. u 22:04, autor: RijalitiSrbija
  6. iamblond (avatar)
    Politika je moć...u svim segmentima društva tako i u pisanju povijesti...kažu da pobjednik piše povijest...ne bih se složila, svaki narod je piše za sebe, a što se plasira u svemir je nešto sasvim drugo...a sasvim treće je što ljudi iz kojekakvih pobuda žele vjerovati...što se tiće NATO saveza...ajmo ovako...svi mi, pa i vi se igramo i vrtimo kao vjetrokaz na vjetru po našim osobnim potrebama..slučajno imam iz prve ruke saznanja što se tiče Afganistana, Sudana, Iraka kojega već spominjete. Najlakše je reči da su ameri baš svemu kumovali....ponovno ono što sam primjetila u vašoj pjesmi , ili su svi krivi ili sad samo jedan...i inače u Srbiji se sve svaljuje na amere...a rusi..što sa njima...oni su jadni nevini..ma da ne bi..moš misliti..pa tko je prvi ratovao u Afganistanu???...ajde...da vidimo, Vijetnam...i da se na nabrajam sad dalje..problem u tim zemljama je mentalitet, tradicija...i plemenski savezi..doslovce plemenski...a bogate zemlje..i zato se zapadne sile, a bogme i Rusi, a u najnovije Kinezi ali vrlo vrlo lukavo nameću u takvim zemljama...evo vam primjera Sudana i Južnog Sudana...što mislite tko je dobio koncesiju na naftu u Južnom Sudanu???...Kinezi...i što su prvo uradili..doveli su svoju vojsku...biti ću konkretna i direktna plačenike...da se odmah u startu zna...i to su vijesti najnovije od veljače 2015 do prosinca 2015 godine iz doslovce prve ruke...najprvije koja može biti...od čovjeka koji je 11 mjeseci proveo na mjestu događanja...malo manje od tri godine u Afganistanu..doslovce plemena a na stranu što su bogati rudom...a najviše se dila drogom...i vraćamo se na staro...tko prvi njegova djevojka...da su sve tiho i šutke obavljali međusobno, ali nisu...u Afganistanu se nezna tko koga ubija...nisu samo Ameri tamo i drugi pripadnici UN snaga su tamo..a i sami znate i to vrlo vrlo dobro kakve su ovlasti UN-a kad dolazi do krvoprolića...Ameri su pogodili bolnicu u Afganistanu..i da to se računa kao kolateralna žrtva..a koliko ih je bilo od 91-95??...i dan danas se taj termin spominje...kolateralne žrtve...to je sramotan izraz za narod koji ga koristi pri napadima na civile...bilo svijesno ili greškom...a to što su se Slovenija i Hrvatska htjela otcijepiti, a zašto i ne bi???...tko ima pravo kome braniti da se odcijepi..da izađe iz braka koji mu ne odgovara...da se razumijemo, čiji je najveći BDP bio u ex Ju???...vi znadete odgovor na to, kao što ga znam i ja, da ne izvlačim sad statistiku. Da nije bilo dogovoreno da se izvede pro forme napad od strane JNA u Sloveniji, tek toliko da se eto ajde kao nešto kačimo, sve je ciljano bilo da se svo naoružanje prebaci na Hrvatsku i u Bosnu...zbog čega..i u ime čega...u ime Tuđmana, Miloševića...eto vam ga danas kao što i mi imamo danas našeg vrlog prvog hrvatskog predsjednika...problem je i kod nas i kod vas, što se nikada neće saznati prava istina...nikada..vama plasiraju jedno, nama drugo...kao što vaši mediji a pratim ih dosta, imaju vrlo kritične odnose prema bilo čemu što stiže sa zapada ili iz Amerike, a hvališu do neba sve što dolazi iz Rusije i sličnih zemalja, to je već i problem naroda koji u to vjeruje..ja osobne ne vjerujem ni zapadu a još manje Rusiji i njima sličnima...ne vjerujem...jer dok god ćemo na ovakav način svi zajedno razmišljati, kao što sam ranije navela, nikada mira na ovim prostorima neće biti...ex Yu je obična umotvorina...nikada se nije trebala niti formirati...ako krenemo sa ustaštvom, četništvom..i svim ostalima...do partizana...nemojte mi samo molim vas sad držati govore kako su partizani bili junaci..heroji...jesu klinca malo...moj pradjed je ubijen od partizana jer imamo njemačko prezime...uletjeli su u selu sa 5 kuća ....najmlađe je bilo 72 godine...među njima je bio i moj pradjed...i koga da krivim za to...RAT...rat je kriv za sve...u svim ratovima..i ljudi zaluđeni, izmanipulirani...kakvi su još i dan danas...kao što vi imate svoje Karadžiće i Šešelje , bez brige imamo ih i mi..i te kako ih imamo...i ima ih među muslimanima..ima ih svaka ******* nacija na svijetu..svaki narod...RAT JE BIO..i završio je...da imate snage začepiti usta jednom Šešelju, da ga ušutkate sa njegovom fuj provokacijama, da Vučić i Dačić mogu sjesti za isti stol sa našim Oreškovićem i ostalom političkom spregom...začas bi se oni dogovorili kako njima paše...a vas..mene..druge, ine..ostale..ma tko nas više uopće šiša...vi hoćete u EU...ma neka vam je sretno..ja sam ljuta što navodno , vidi molim te opet Hrvati , navodno prijeće prevogovore...budite nam zahvalni...iskreno vam to kažem..manite me se sad sa politikom, jer je to deplasirano..totalno..to je samo paravan za iskrena razmišljanja koja ima većina u Srbiji i većina u Hrvatskoj..vi niste daleko od njih...nemojte mi nabrajati tuđe grijehe...nabrojimo svoje...ako smo zreli i ako smo svijesni što se i kako događalo..i gdje se događalo...pa nije Hrvatska osudila Karadžića, osudili su ga svjedoci, a najgore je što su ga osudile prodane srpske duše...njegovi suborci do jučer što se kaže....ne može se i nije prihvatljivo jednostrano razmišljanje...mogli bismo nas dva ovako do sudnjeg dana..ali složili se ne budemo...meni je to jasno od prvih stihova...nažalost...
  7. RijalitiSrbija (avatar)
    nije mi se dalo sve citati... dosao sam do dijela da svako ima pravo da se otcjepi i izadje iz braka koji mu ne odgovara... da.... osim srba izgleda. jer su oni bili drzavotvorni narod i u BiH i u HR ali su preglasani. i oni nisu htjeli raspad juge... a ako ga vec mora biti onda su i oni zeljeli otcjep od odcjepljenih.. a ako se sjetimo prthodnog iskustva sa nezavisnom hrvatskom drzavom (NDH) imali su i te kako valjane razloge za to! zasto se njima nije dopustilo isto pravo? koje eto svi imaju...

ne zelim vise raspravljati jer ovo nicemu ne vodi.. niti cu ja vas ubjediti u nesto niti vi mene... ako vam se svidja sta pisem citajte... ako ne preskocite... ako zelite pisati osvrte pisite... ali nemam uopste ni zanimanja niti me interesuje sta pisete jer sve vec znam i sve sam to vec milion puta cuo... i milion i prvi put mi nece promijeniti misljenje.
  8. iamblond (avatar)
    dakle barem se u jednom slažemo..i ja sam isto ovakve priče kao vaša čula milione i milione puta...i vjerujem im...i nisam umorna od razgovora..ali vi odustajete na prvim preprekama jer se bojite da bih mogla izvući neka puno jače argumente da pobijem vaš žal za Jugoslavijom....a iskustvo sa NDH...pa zašto ste uopće sa ustaškim narodom ulazili u bilo kakve kombinacije....tko vas je na to natjerao..komunisti...naravno...tko drugi...partizani...e sad ste jadni i nedužni i prisiljeni kao što su navodno i Hrvati bili..ma kak da ne...dajte više i vi i svi drugi shvatite da svirate u frulu koju su vam nagurali u usta i dali vam note po kojima morate svirati...rat je bio i prošao..kao i milioni drugih ratova...tu smo na ovim prostorima..htjeli to ne htjeli..radije se zapitajte tko vas i zašto gura u EU...i mi smo gurnuti ..lažima, i prevarama..i ja, ja sebe osuđujem, kao glavnog kriva što smo ušli u EU...jer nisam izašla na referendum...kao što niti kod vas ljudi neće izaći...o tome brinite..pustite žrtve svih ratova neka spavaju i počivaju u miru...ne vadite svako malo neke duhove prošlosti..jer svi ih imamo....laku vam noć---
  9. RijalitiSrbija (avatar)
    [URL]http://forum.krstarica.com/entry.php/44480-Na-bez-alternativnom-putu[/URL]

[SIZE=3][B]Na bez alternativnom putu[/B][/SIZE]

(Čiča Aco mi ti se kunemo
    da s’ evropskog puta ne skrenemo)

Na putu smo bez alternative
    mada, bolje reć’ bez perspektive
    na tom putu prosto nam se dive
    jer životarimo sve nijanse sive

Na kraj puta blagostanje čeka
    naših vlasti omiljena fora
    jer do kraja ićemo doveka
    a neko nas putem vodit’ mora

Sa tog pravca ne sme bit skretanja
    odlučno smo zacrtali rutu
    sve više se bojimo sletanja
    tumaramo po evropskom putu

[I]Što više tumaramo, put nam je sve duži
    komfor nam se smanjuje, put postaje uži
    pa osećaj deža via na ponekom mestu
    i put sve više podseća na Petrovačku cestu [/I]

A na putu raskrsnica nema
    to su naše smislile nam vlasti
    jer na putu ne sme bit’ dilema
    zbog dilema vlasti mogu pasti

Kraj se puta toga ne nazire
    na tom putu svako nas prezire
    skinuće nam i gaće i skute
    ali nema skretanja sa rute

Tokom puta čudne su krivine
    prevazišle sve su krive Drine
    NATO posta Kosova nam branik
    dok hitamo žurno na Titanik

[I]I što brže hitamo, put nam je sve duži
    standard nam se smanjuje, put postaje uži
    i put sve više podseća na Petrovačku cestu
    [/I]
    Sledi kratak opis dosadašnjeg puta
    15 leta zguraćemo u pola minuta:

Sami sebe izdasmo kod Haga
    a naš je narod prošao golgotu
    nema sumnje idemo do vraga
    ne možemo oprat’ tu sramotu

Uspešna je tranzicija bila
    država je firme izgubila
    novac ode u evropske banke
    svi kličemo danke EU danke

Pa ni to im nije bilo dosta
    Srbija bez Kosova osta
    ali ništa neće da nam škodi
    gradićemo Beograd na vodi
    [I]
    A što više gradimo, put nam je sve uži
    država se smanjuje, put postaje duži
    i put sve više podseća na Petrovačku cestu [/I]

Ako ćemo izvuć’ glavu živu
    mi moramo nać’ alternativu
    Ažurirano 08.04.2016. u 23:12, autor: RijalitiSrbija
  10. iamblond (avatar)
    Iskreno se nadam i želim da nađete alternativu..mi je nismo našli...btw...jedan hrvatski kretenoizam...: u EU neke od zemalja članica plačaju poseban porez na slatkiše...i vidi čuda, naša bogom dana nova vlast, ministar zdravstva baš nešto razmišlja da nam uz 758659865 vrsta poreza nabije još i taj...pa debela smo nacija...mora da plaćamo to što se debljamo...čuvajte se i sretno vam bilo....i laka vam i mirna noć....i ovo sad kao šala....pozdrav iz EU...da je nikad nije niti bilo niti je nastala....