ONA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ONA

Oceni ovaj blog

kad su bili deca ,
koja se neznaju ,
ona nije bila ništa ....
ama baš ništa...
nije bila ,
čak ,
ni nepostojanje....
kad su se slučajno sreli ,
tamo u hladu školskih breza ,
ona se rodila ,
kao dečiji pogled ,
slučajan - bezazlen ;
sramežljiv ,
i ništa više ....
posle su se sretali ,
i sretali ...
ona je iz pogleda izrasla
oha , ha .- u nešto veliko ,
veliko i životno značajno ;
pa je prerasla očijukanje ,
koje se danima ,
i danima , pretvoralo u strast ...
niko nije ni primetio ,
kad ona izraste u strasan život ;
koji potraja ,
potraja - baš prilično ....
kako su starili ,
ona se krila u sećanje ,
od svih , pa i od njih ;
tako to ide ,
tako treba ....
a kad odoše ,
ona pređe u priče - poznanika !
kad i ovi odoše ,
u nepostojanje ,
ona izčile- kao i da nije bila ....
sad tamo
duboko , duboko ,
u nepostojanju boravi ;
i nikad nije ,
za ove današnje ,
ni postojala !

Pošalji "ONA" na Facebook Pošalji "ONA" na Google Pošalji "ONA" na My Yahoo! Pošalji "ONA" na Live Pošalji "ONA" na MySpace Pošalji "ONA" na Twitter Pošalji "ONA" na Digg Pošalji "ONA" na del.icio.us

Ažurirano 06.04.2016. u 12:51, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 382857 (avatar)
    Vrlo lepa pesma i potresna... Boli pomisao da je nekome bila "nešto veliko i životno značajno", a da za ljude koji je nisu poznavali "nije ni postojala"... Dokle god ima ko o njoj pesmu da napiše, ona postoji... A možda i kad ne bude... :)
  2. faraonn (avatar)
    ...Loni je mracnjak
    on je kao heraklit efeski
    kako Kant /..onaj ciko sto ni sam ne zna sta pise.../
    Loni je igrac na trapezu
    i cuo sam da sa vanzemaljcima
    ima vezu
    ...ali,-samo kad napise Pjesmu
    tada ga razumijem
    no ni to mu reci
    ne smijem...
  3. zxy (avatar)
    Dobra ti je pesma prijatelju i ko zna šta ti još u sebi kriješ.Pamtim kad si kao vetar smeo i mogao kud si hteo al posle te ova k.urva politika pod svoje uzela i kao što tad obično biva...al to sam ti već više puta rekao i ne bih da se ponavljam i budem dosadan.Nego ...daj još to što kriješ,znam da imaš
  4. 123loncar (avatar)
    ....kažu mudri stari da pesnik u bunilu poje , pa mu se sve oprašta...a moje bunilo je masovnije od svih bunika ovoga sveta...a za ovo bunilo kriv je Faraon...gura , potiskuje - vrši onaj čuveni "pritisssak".....a ja jadničak nisam mogao da izdržim taj "pritisssak" , i pukoh kao stari kotao ili ciganski papinovac-lonac.....no nema veze ....

...ovo je objava....pitam ga kakva objava - sediš tu ćutke na klupi satima....sliko prikazna objava - kaže...ih , ti si neka slika sa tom prošloću - čučiš tu kao kakav starac Fočo ;visiš na toj klupi , kao afrički slepi miš na pustinjsko stablo....ne razumeš ti to ; mi objavljujemo celoj varoši da je naša minornost prezimela živa i zdrava...sad furamo nov ciklus....ma ajde molim vas....prolećno pupljenje čekate - jel....sa tićinovkom , mogu ovako još sto godina....nek svaka vlast alava , uzme koliko joj treba , ostaće da pretekne....a zna se - vazda gospodi što pretekne , bači na cveće i noćne frajle......ostaće vala štogod i za bosiok , tamjan i ostala miomirisna čudesa...jes vala , čemu pare čuvati...a nekad po bašćama . tako su zanosno mirisale noćne frajle ; od večernjeg , pa sve tamo do jutarnjeg zvona !

5. mizaca (avatar)
    Ah,dragi nas Loni
    i mi svi pjesmi skloni
    sve tvoje jade razumijemo i ljubimo
    al ne mozemo sami sebi da sudimo......

Nemoj biti strog prema sebi
    vec ljubi to sto imas
    a zasto i ne bi........

Ove godine ce cvece da mi poraste svako.........
  6. shonery (avatar)
  7. 123loncar (avatar)
    ....tražio sam seme , u mom zaseoku , da zasejem noćnu frajlu....odoh daleko , tematski - al' što da ne....rekli mi : nema...nekako sa visine , šta li....imao sam osećaj , da snekim prezirom gledaju na takav baštovanluk , koji gaji tako prost narodnjački cvet....nisu imali čak ni seme bosiljka.....kako se ovaj svet izmetnuo u nekakvu suprotnost svetu iz kog dokazim....čudo neviđeno...
    ...osta mi želja pista , da ukrasim letnje noći , moje , sa belom frajlom....!
    ...možda net izvadi stvar !?....i evo , izvadio je :