ONA

26c4fc9f5f5375116946417d418152e4.gif


kad su bili deca ,
koja se neznaju ,
ona nije bila ništa ....
ama baš ništa...
nije bila ,
čak ,
ni nepostojanje....
kad su se slučajno sreli ,
tamo u hladu školskih breza ,
ona se rodila ,
kao dečiji pogled ,
slučajan - bezazlen ;
sramežljiv ,
i ništa više ....
posle su se sretali ,
i sretali ...
ona je iz pogleda izrasla
oha , ha .- u nešto veliko ,
veliko i životno značajno ;
pa je prerasla očijukanje ,
koje se danima ,
i danima , pretvoralo u strast ...
niko nije ni primetio ,
kad ona izraste u strasan život ;
koji potraja ,
potraja - baš prilično ....
kako su starili ,
ona se krila u sećanje ,
od svih , pa i od njih ;
tako to ide ,
tako treba ....
a kad odoše ,
ona pređe u priče - poznanika !
kad i ovi odoše ,
u nepostojanje ,
ona izčile- kao i da nije bila ....
sad tamo
duboko , duboko ,
u nepostojanju boravi ;
i nikad nije ,
za ove današnje ,
ni postojala !
 
Vrlo lepa pesma i potresna... Boli pomisao da je nekome bila "nešto veliko i životno značajno", a da za ljude koji je nisu poznavali "nije ni postojala"... Dokle god ima ko o njoj pesmu da napiše, ona postoji... A možda i kad ne bude... :)
 
...Loni je mracnjak
on je kao heraklit efeski
kako Kant /..onaj ciko sto ni sam ne zna sta pise.../
Loni je igrac na trapezu
i cuo sam da sa vanzemaljcima
ima vezu
...ali,-samo kad napise Pjesmu
tada ga razumijem
no ni to mu reci
ne smijem...:hvala:
 
Dobra ti je pesma prijatelju i ko zna šta ti još u sebi kriješ.Pamtim kad si kao vetar smeo i mogao kud si hteo al posle te ova k.urva politika pod svoje uzela i kao što tad obično biva...al to sam ti već više puta rekao i ne bih da se ponavljam i budem dosadan.Nego ...daj još to što kriješ,znam da imaš;):D
 
....kažu mudri stari da pesnik u bunilu poje , pa mu se sve oprašta...a moje bunilo je masovnije od svih bunika ovoga sveta...a za ovo bunilo kriv je Faraon...gura , potiskuje - vrši onaj čuveni "pritisssak".....a ja jadničak nisam mogao da izdržim taj "pritisssak" , i pukoh kao stari kotao ili ciganski papinovac-lonac.....no nema veze ....

...ovo je objava....pitam ga kakva objava - sediš tu ćutke na klupi satima....sliko prikazna objava - kaže...ih , ti si neka slika sa tom prošloću - čučiš tu kao kakav starac Fočo ;visiš na toj klupi , kao afrički slepi miš na pustinjsko stablo....ne razumeš ti to ; mi objavljujemo celoj varoši da je naša minornost prezimela živa i zdrava...sad furamo nov ciklus....ma ajde molim vas....prolećno pupljenje čekate - jel....sa tićinovkom , mogu ovako još sto godina....nek svaka vlast alava , uzme koliko joj treba , ostaće da pretekne....a zna se - vazda gospodi što pretekne , bači na cveće i noćne frajle......ostaće vala štogod i za bosiok , tamjan i ostala miomirisna čudesa...jes vala , čemu pare čuvati...a nekad po bašćama . tako su zanosno mirisale noćne frajle ; od večernjeg , pa sve tamo do jutarnjeg zvona !

id=102422.html
 
Ah,dragi nas Loni
i mi svi pjesmi skloni
sve tvoje jade razumijemo i ljubimo
al ne mozemo sami sebi da sudimo......

Nemoj biti strog prema sebi
vec ljubi to sto imas
a zasto i ne bi........

Ove godine ce cvece da mi poraste svako.........:bye:
 
....tražio sam seme , u mom zaseoku , da zasejem noćnu frajlu....odoh daleko , tematski - al' što da ne....rekli mi : nema...nekako sa visine , šta li....imao sam osećaj , da snekim prezirom gledaju na takav baštovanluk , koji gaji tako prost narodnjački cvet....nisu imali čak ni seme bosiljka.....kako se ovaj svet izmetnuo u nekakvu suprotnost svetu iz kog dokazim....čudo neviđeno...
...osta mi želja pista , da ukrasim letnje noći , moje , sa belom frajlom....!
...možda net izvadi stvar !?....i evo , izvadio je :
alba.jpg
 

Back
Top