IMAM I JA....kad već ima i Ljilja MM...

:)..kako je Ljilja napisala blog LJUBAV JE....i mene nešto stisnu posred srca...i eto..kreću riječi same...

Imam i ja jednog rođenog Istrijana, ekavicom govori, čistom....cjeli život je živio u Beogradu....naputovao se svijetom i nagledao bijede i ljudskih patnji....i smiješak mi se navlači na lice kad se sjetim kad me pita: Kaj si rekla?...mota mu se sve u jeziku..i ekavica, i ijekavica i moj purgerski /zagrebački stari/...i u ovo doba noći uvlači mi se toplina u srce, smiješak na usne...i topla, ugrijana sječanja na našu šestu godinu života...mnogi od vas znaju da sam se borila sa karcinomom..i pobijedila ga prije sad će biti tri i pol godine..ali sotona se vratila..i..moj Istrijan u Istri...ja u Zagrebu...kemoterapija ponovno..i sve ostale ljepote koje idu uz tu bolest...a da mi njega nije bilo davno ne bih bila živa..ničega nije žalio da mi vrati život...da mi pomogne da se izborim za život...iako sam padala i padala...odustajala od života..od svega..od svakoga..sanjala kako ću skončati trenutke kada bol nastupi...bojala sam se dočekati trenutak boli..taj dio me užasavao..i napravila sam ratni plan kako da pobijedim u bitki samu sebe...pomognem samoj sebe..ali.....
Njegova mi je ljubav digla već ugaslu mrtvu dušu...vratila želju za životom...

A puno smo toga prošli...put nam je bio posut minama ljudske zlobe...zavist nas je okruživala kao smrtni zagrljaj..i mržnja..ona je i dan danas naš životni pratilac...ni sama ne znam kako smo sve to preživjeli...ma ne zna niti on..ali tu smo...da li smo jači..ne znam..ali znam da je ovdje..uz mene..
Znam da mi srce nije tako voljela a bogme ugrabila sam već dobre godine..da se smješkam i kad mi se ušulja u misli kao noćas...
I iako manje više grlim wc školjku od kemoterapije danas onako suludo...kako nikada nikoga nisam grlila u životu..ipak vjerujem da će i ovaj puta ova opaka bolest odstupiti...nestati..otići..jedino imam njega i tu vjeru ...za nas oboje..za ovo života što je pred nama...
Jer kako ne bih imala vjeru, kad sam ga danas nakon kemoterapije nazvala, prvo je pitao što je rekao doktor..a to govori puno više , barem meni...nisam mu mogla ništa reči jer tek pretrage počinju...i onda ću znati više..ali u svojem srcu znam da nisam sama....
Znam da pomalo zbrkano pišem, da skakučem nepovezana...ali sve ono što bih htjela reči, napisati....jednostavno mi se mota tisuću misli glavom i nikako da ih uhvatim i otipkam...ne ide..znam samo da se smješkam...i da to jedino vrijedi..smiješak radi nekoga..za nekoga..
I kad si zdrav, samoća je teška ...navikneš se na nju pa se tješiš da nam je dobro..a nije nam dobro..nema ramena na koje se možeš osloniti...nema zajedničke kave ujutro..nema smijeha..razgovora...ljutnje u dvoje..zagrljaja..a svi to trebamo...svi..ne vjerujem kad ljudi kažu da im to ne nedostaje...vjerujem da su grubo povrijeđeni, i da tako sebe tješe...neki će reči da je samoća njihov odabir..ali sve je ljepše u dvoje...sve..čak i kišna jutra..
Samo treba vjerovati..jer i ja sam bila jedna od tih koja je čvrsto stajala da može sve sama..da mi nitko ne treba..a nije to bila istina...

Istina je da mi ovaj moj Istrijan treba više od zraka koji udišem...da mi treba njegov pogled..smiješak..naša tišina ...naši razgovori...da mi treba kad sam ljuta a ne znam zbog čega sam ljuta..da mi treba kad mi štitnjača razara dušu...goni me nekim bijesnim bičem...tada mi najviše treba...njegov mir..sabranost..njegova snaga..
I treba mi vjera i nada koju imam radi njega...za nas..vjera u našu budućnost...i vjera u život..
 
2-80-4.jpg


Evo , poklanjam tri latice , prve , prolećne - zdravca ....neka te razvesele i pomognu u nastojanju da prebrodiš sve i kreneš srećna sa svojim Istrijaninom ....Istrajte !
 
DUNJA W;bt288718:
Mila moja,rasplaka me i raznezi me....
Molim te da se ne predajes i da dalje verujes i drzis se tu ljubav i da zivis zbog ljubavi prema sebi i ljubavi prema njemu...Ljubi te tvoja plavusa... :heart:

ne treba suza moja Dunja...moja plavušica...sve je to život...i kakve on svima napiše stihove takve ćemo pjesme recitirati...pjevati...voli te tvoja plavuša...nedostajala si....
 

Back
Top