Frederikov Eksperiment -- ljubav kao ŽIVOTNA HRANA

" Sve što promoviše osećanja ljubavi i prisutnosti , deluje isceliteljski ; sve što promoviše izolaciju , odvajanje , samoću , gubitak , neprijateljstvo , bes , cinizam , depresiju , otuđenje i njima srodna osećanja , često vodi ka patnji , bolesti i preranoj smrti od raznoraznih uzroka ! "

Bloger ,
SDG ( Soli Deo Glorija ) , u svom blogu

( uzgred , koji je meni , a možda i ostalima , zatvoren za komentar - naravno ničim izazvan ; što ovde na krsti postaje uobičajena praksa , elitne rijaliti kulture , kojom je društvo uvučeno u kontejnerski intelektualni mulj )

, postavio je video adresu klipa , koji obrađuje zanimljivo viđenje ljubavi i ljudske životne potrebe , da voli i bude voljen - kroz sve moguće načine njenog izražavanja !
Ljubav je svakako , jedan od temeljnih stožera svih religija , koje je čovečanstvo iznedrilo . Na njoj se baziraju sve knjige postanka , a samim tim i sve političke doktrine , pa čak i ratna doktrina !
Ja lično mislim , u vezi te životne hrane , da sva biološka postojanja , u bilo kom obliku , imaju ljubavni život , kao i ljudi ( životinje , biljke - sve ama baš sve ). Treba posmatrati samo sa kojom ljubavlju odgajaju svoja potomstva ! Čak i atomi bez ljubavi ne mogu da grade molekule , a o ćelijama i da ne govorimo !
Darvinizam život pojednostavljuje i banalizuje , tako da život vidi posve kao stvar , programsku u biološki mehanizovano automatizovanim organizmima , koja postojanje vide opstanku najačih , surovih i podlih ( ubi da ne budeš ubijen ) !

Klip zavrednjuje pažnju i promišljanje !

 
....darvonizam je poodavno napustio oca...samo koristi njegovo ime....ratnički darvinizam , svakako bi da negira ovu konstataciju :

"Sve što promoviše osećanja ljubavi i prisutnosti , deluje isceliteljski ; sve što promoviše izolaciju , odvajanje , samoću , gubitak , neprijateljstvo , bes , cinizam , depresiju , otuđenje i njima srodna osećanja , često vodi ka patnji , bolesti i preranoj smrti od raznoraznih uzroka ! "

...ona , ovakava kakva je, ili pak u sličnom smislu , spada u takozvane belodane istine....a one se ne dokazuju , nit proveravaju....ovako nešto može se ustvrditi i za sunčevu svetlost - u smislu da je životna hrana ....
postoji čak terapija lečenja obolelih ljudi od teških bolesti , u kojoj je najvažniji terapetski prilaz kroz optšti optimistički odnost , sa prenaglašenim ljubavnim ( čovečnim ) odnosom na svakom nivou...toliko daleko se ide , da lekar i bilo ko od osoblja , ne dodiruje pacijenta ako su mu ruke hladne , a ne prilazi mu ako je ljut i sl.....a obavezno se pacijenti kontrolisano izlažu sunčevoj svetlosti ....fale se medicinari , da su lekovi sa ovakvim odnosom prema pacijentu , dvostruko delotvorniji !....nemam ni jedan razlog da im ne verujem !....

...a što se tiče video klipa , i ja mnim da je stvoren da skriveno religijski obrađuje ljude - vraća propovedniku svom , iz kraja....no , sve se reklamira kao sapun...čak i šatl se reklamira , i ako mu je istekao upotrebni rok...kapitalizam sve bombasto reklamira....

...no , da se vratim ljubavi prema bližnjem....nije ona u opštem smislu nikakav reklamni trik...zaista !....nit je ljubav prema sebi , nešto zlo i naopako !

...a pogled na ovo ili ono , nit može biti tačan , nit može biti netačan....može da bude u okviru naučnih modela , izvan njih - prihavtljiv i neprihvatljiv....

...meni je ovaj pogled posve prihvatljiv , čovečan je ; te mislim da je koristan , za čovečanstvo - a predstavnici nauke sukobljavaće se u vezi njega.....naročito će biti sporan za one naučnike koji čoveka vide kao biološku mašinu i nastoje da prave od ljudi : radne jedinice , ratne jedinice - koje imaju rok trajanja i u okviru njeg svoju svrhu !
 
Poslednja izmena:
Ratnicki darvinizam? Mslm...Loncaru! Ljubav uopste nije reklamni trik.Ali u kontekstu kao sto je video napravljen- Jeste.Cak se u nauci zna i naucnici znaju da je ljudski altruizam -slamcica spasavanja covecanstva. Ljubav u evolucionom smislu( ne po Darvinu) ima vrlo jasnu svrhu i sto je razlicitim eksperimentima ( ne kao grozni Frederikov, nego drugi oblici eksperimenata) dokazano da bitnost ljubavi, dodira, glas, emocionalna boja glasa, ekspresije misica lica, drzanje tela, roditelja ili onih koji brinu o detetu. Interesantno je da su mnogi eksperimenti takodje otkrili da su muskarac i zena ( roditelji) uglavnom zaljubljeni jedno u drugo do druge a u nekim slucajevima trece godine zivota njihovog deteta.Ko se sve bavi razvojem dece zna zasto je bitan period.Posle se ta zaljubljenost formatira/ promeni u ljubav ili prolazi.U svakom slucaju detetu ostaje ljubav izmedju roditelja i ka njemu u jeziku, osnovnom formiranju Ega, prepoznavanju emocija u glasu, u drzanju tela, u pokretima , u ocima- naravno, pricam o normalnom detetu i normalnom zaljubljenom paru.

U tom smislu je ceo video mamac za duhovno nezrele, usamljene ljude.
 
...verovatno ima istine da je video mamac , ali ne mogu svi da budu duhovno zreli i društveno aktivni - rijatilizovani , pa da se otrgnu od ovakvih stvari...verovatno nisu svi elita , pinkovizovana , duhovno uzvišena društvena bića....oću reći , ima duhovno nezrelih , koji teže nekim stvarima , koje su prevaziđene i odbačene u današnjem intelektualnom svetu...manje ili pak više softerski obrađenom , redizajniranom , reprogramiranom - otuđenom od ljudske prirode , ali zato vazdignutom do nadljudskosti i na putu oboženja ....

...ja verovatno pripadam onom svetu , koji misli da : blaga ruka slona vodi jednom dlakom --- zato se i pecam na tu foru da je ljubav , u opštem smislu značenja tog pojma , sa širekim spektrom njegovog pojmanja - hrana za život !....i zaista sam usamljen , nedorastao , čak i nedozreo vremenu i ljudima , koji jezde mimo mog pojmanja sveta...ponekad zastanem i pomislim , kako je ovaj svet oko mene , zreo , baš kao pozna jesen , za sodomsko gomorske katastrofe - ovako uzvišen , duhovno vođen rijaliti zvezdama , kao što je šipovski zmaj , ekremski genijalac i tako ta društvena elita , koja baš onako na prvi pogled , bez istraživanja ili pak eksperimentisanja , dokazuje bukvalnu darvinističku teoriju o nastanku nekih "ljudi"....to je gola istina...od nje beže čak i majmuni !

...ako čoveka prođe bukvalno , bez dodatnih intervencija , kroz usmereni obrazovni sistem koji pravi kadar za državne ekonomsko industrijske potrebe , onda je on proizvod , resurs sa kojim država preko svojih predstavnika raspolaže .... tad možemo da ga vidimo kao kakvu biološku savremenu mašinu ( gde je savremeni ratnik , ili ti profesionalni vojnik - plaćenik , takvo jedno današnje savršenstvo , resurs - koji se imenuje kao : savremena borbena jedinica ) , onda i u raznoraznim zanimanjima i zvanjima , može se napraviti takav delatnik , proizvodni ratnik - i ništa više....životni uslovi proizvode biološke stvari - zar ne !
...naravno , tako redizejniran čovek , otuđen od svoje ljudske prirode ima rešenje za sebe , no pokazalo se da i ono nije delotvorno :
b9a8948c6ae72ba59759f045fadff929.jpg


Menadžment fabrike je na spavaonice postavio mreže kako bi sprečili radnike da se ubiju skokom sa krova !

....otuđenje od sopstvene prirode , svakako da nameću životni uslovi ( koji mogu biti i čista dresura ) , ali promenom tih uslova , ne nastaje rastuđenje...potrebno je nešto više....
....kakav je kristijanizovani šou men u TV programu , takav je i na ulici , takav je i u zatvoru - bar meni ....otuđen od svoje ljudske prirode...međutim , duhovnoj elitnoj , balkansko intelektualnoj većini , on je uzor , intelektualno i emotivno nadaren , duhovno uzvišeno druželjubivo nad biće , okruženo simpatizerima , fanovima , dičnom familijom i tako to !....zvezda !
 
Poslednja izmena:
Gloriana;bt288560:
Ni na jedan "postulat" ti ne mogu dati odgovor jer ne zivim tu vise od trideset godina, ne gledam TV ( nigde) samo kad moram , ne bavim se socijalnim klasama da bih znala ko je elita a ko nije elita. Imam utisak da ces ti uvek pronaci kutiju gde bi sebe ili mene svrstao, bez obzira na napisano. :( Stvarno bih volela da gresim.

...dužan sam da stvar razjasnim - nisam ja ubeđen u sve ono što napišem , u smislu da to smatram nekakvom božanstvenom apsolutnom istinom....stojim na stanovništvu , da današnji naučni modeli su ono što sad imamo , kako to mlađi kažu : to je trenutni vrh vrhova...zato i ne bolujem od autoriteta nikakvih...sve mora u svakom trenutku da dokaže svoje postojanje pa i sva naučna saznanja....a naučna istorija nas uči ,da ono što je juče bilo znanje , sutra je poljuljano nekakvim novim saznanjima , a već u sledećem veku je zastarelo saznanje...no , mora se dalje.....
...stoga , moram reći da ni u ovoj maloj polemici nisam ubeđen da zastupam velike večne istine.....jok more...samo gurkam rasparavu...kad se pričamo , kako kažu dečica , onda se družimo i zbližavamo...a da pričamo , moramo imati različita polazišta...zar ne....za priču je potrebno bar dvoje i obavezno dva viđenja....
...nisam siguran da ovo od čega sam ja počeo je nekakva velika istina u celosti....iz cele stvari izdvojio sam ono što će svakog da privuče - što i jeste hrana za život....meni bar jeste...sve ostalo što je rečeno u klipu manje je važno !....

....možda si srećan čovek , što ne živiš ovde , gde sve svetske statistike beleže dno dna - ili kako bi rekao Knjaz Mikailo : bezdno duhovne propasti , gde se u nepogodama zabeleži svaki polomljen plot i udavljena kokoš , a o čoveku vesti niodkud.....takva je stvar bila , pa Knjaza mučki ubiše , iz rusofilskih patriotskih razloga....ovde se svaka duhovnost ubija iz rusofilskih ili pag prozapadnih patriotskih razloga.....no da ne kukam....lako je biti veliki međ velikima , teško je biti čovek međ nikakvima.....a to boli...a taj bol leči samo čovečnost i ljubav ljudska !

Pozdrav !

...volim rasprave , da se očovečujem !
 

Back
Top