Dok srčem prvu jutarnju kafu ...

Dok srčem prvu jutarnju kafu ...

Srk...
Još od vremena kad se masovno vikalo '' Srbija je ustala '', nisam se toliko naslušao priča onih najbližih, kako im je teško jutri da ustanu...i zato svi jedva čekaju da počnu praznici...
Srk...
A ja mislim da već danas može da se počne sa slavljem...i po nekoj logici stvari...najbolje bi bilo spojiti vikend sa Novom godinom, a onda Novu godinu sa Božićem i Srpskom novom...pa kasnije eventualno otvoriti bolovanje i spojiti sa drugim delom godišnjeg odmora od prošle godine i još jednim bolovanjem...i kad pogledaš posle...ni Prvi maj nije tako daleko kako nam sada izgleda, a o novom godišnjem odmoru i da ne govorim...važno je da se nešto radi...srpska posla...
Srk...
Srbija će za praznike biti pod snegom...a izgleda da su se neki već našli na ledu...
Srk...
Ovi naši političari su kao rogovi u vreći...a da ponekad može u šut ( ovo se ne odnosi na otpad...jer kažu da još nije otpao i da se i dalje visoko kotira u stranci ) sa rogatim, pokazuje i najnoviji sukob na relaciji Generalštab – Ministarstvo odbrane...
Srk...
I tako čitam jutros da je se čak i predsednik zainteresovao za ono o čemu mediji već danima pišu...Pa je umesto ( kako su neki analitičari očekivali) da šutne Šutanovca...on izgleda načelnika poslao Po nošu...( mora da je mnogo zas..o )...
Srk ...
Nekada smo bili u poziciji ( i opoziciji ) da tražimo bolje uslove za prodaju našeg najprofitabilnijeg preduzeća, a sad više NISmo...Možda je i moglo da se proda za veće novce od tih 400 miliona, ali izgleda da NISmo prošli loše... u slučaju havarije Srbija će platiti štetu do 100 miliona evra...što se kaže...nije loše za početak...
Srk ...
I kad sam već kod Rusa...čitam kako Oleg Deripaska neće moći više da dere, jer je i njega svetska finansijska kriza odrala...pa se kralju aluminijuma ( osim pomenute rude ) istopilo i bogatsvo, te je otišao u duboki ( sibirski ) minus od 6,8 milijardi...Tek sad će da dere kožu na šiljak...mislim se nešto ja...
Srk...
Od važnijih vesti čitam šta najdražima kupiti za Novu godinu...pa tako u gomili saveta vidim da pišu kako postoje i neukusni pokloni...i tu kao primer navode da ne treba kupovati donji veš osobi koju kratko poznajete...Tu se potpuno slažem sa piscem teksta, i dodajem...pogotovo ako ne znate koji broj nosi...( a ako ih uopšte ne nosi...onda ste vi već čovek od ukusa...pa da...)
Srk ...
Bajaga će da tuži PGP RTS jer su izdali album bez njegove dozvole...pravo da Vam kažem...nešto...'' Verujem...ne verujem ''...
Srk ...
Sve u svemu...za mene je ova godina bila uspešna...uspeo sam da je preživim...sve ostalo se ne računa...
Srk ...
I tako...odoh ja u Avalu da nabavim jednu jelku...i to onu sa busenom...čisto da ispoštujem nadležne koji su apelovali da jelke ove godine budu sa busenom...nadam se da me neće uhvatiti...:)...pa da...
Srk...

U Beogradu 26.12.2008 god.




:sanke:
 

Back
Top