......................... ....... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

andrriano

......................... .......

Oceni ovaj blog
xxxxxxxxxxxxxx

Pošalji "......................... ......." na Facebook Pošalji "......................... ......." na Google Pošalji "......................... ......." na My Yahoo! Pošalji "......................... ......." na Live Pošalji "......................... ......." na MySpace Pošalji "......................... ......." na Twitter Pošalji "......................... ......." na Digg Pošalji "......................... ......." na del.icio.us

Ažurirano 06.01.2017. u 18:47, autor: andrriano

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 382857 (avatar)
    Lepe su i ova i prethodna, kao i sve uostalom... Navode me na pomisao da živiš u miru i tišini i da otuda dolazi ta neprekinuta žudnja i vrelo ljubavnih pesama... Prosto ti zavidim na takvom stanju, sećajući se sebe kad sam maštala i videla u drugima svetove koje oni nisu mogli ni da zamisle... Sada žudim samo za mirom i tišinom, ali kako to biva, svakome izmiče ono za čime žudi... :):bye:
  2. andrriano (avatar)
    Mome miru i tišini pojilište se nalazi u ljubavi, u vjeri, u nadi, u istini, i u životnoj radosti...to ne dolazi samo od sebe....potrebno je uložiti u to; puno snage, odricanja, muke, borbe...poštenja i razuma....
    Ažurirano 20.03.2016. u 12:27, autor: andrriano
  3. gost 320781 (avatar)
    a narocito.."[COLOR=#000000] odricanja, muke, borbe...poštenja i razuma...."[/COLOR]
  4. Soradze (avatar)
    :
    Citat Original postavio Gloriana
    a narocito.." odricanja, muke, borbe...poštenja i razuma...."
    Borba je jaka i neprekidna!!
  5. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=Soradze;bt288014]:

Borba je jaka i neprekidna!! :D[/QUOTE]

Platon je rekao da od dodira ljubavi svi postanu pesnici jer je ljubav svima dana od rodjena i ona stalno zove svoju polovonu da ih ujedini ka njihovom prirodnom stanju, pokusavajuci da od dvoje jednu celinu formira i tako izleci ranu ljudske prirode.( parafrazirano)

Medjutim postoje ljudi koji su svesni da je za kompletan zivot potrebno vise.To vise je borba za vrline, borba u granicama geometrije duse, borba za popravljanje sebe i pomaganje drugim ljudima.Na kraju krajeva jedan, bio on pesnik ili ne, ako i ne nadje drugu polovinu, mora nauciti kako da zivi u miru sa sobom. Put do tog mira cini od njega heroja.

cmok... za Soradze...
    Ažurirano 20.03.2016. u 14:29, autor: gost 320781
  6. andrriano (avatar)
    Lijepo je vidjeti ljude koji se u svojim promišljanjima i odnosom prema univerzalnim vrijednostima izdižu u samo nebo...i to u ono nebo što je iznad ovog neba kojeg svi mi vidimo...pa i oni kojima nije dato da im zvijezda ljubavi obgrli i obasja duboke ponore njihove ličnosti...
  7. gost 382857 (avatar)
    Jeste, svi ste u pravu... Ljubav je važna, i "odricanja, muke, poštenje i razum i borba koja je jaka i nerekidna...". Da nemam ljubav u životu ne znam kako bih preživela neke dane... :):heart:
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Aplauz autoru stihova i svakom piscu komentara
    za sve vas
    s poštovanjem Lj.