Posle ljubavi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poslednja zdravica

Posle ljubavi

Oceni ovaj blog
[B][SIZE=3]*

[/SIZE][/B][B][SIZE=3]Sunce je venčalo Zemlju još jednim krugom a[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]odsutnost tvoja boli dublje od čežnje za Bogom.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][B][SIZE=3]Oči kojim sam svuda melodije videla slušajuci tvoje boje,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]gledaju u najviši toranj univerzuma gde se vijorila zastava[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]naše ljubavi. Ko ju je bacio u ambis uzdaha? [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Sećanja je cepaju da bih rane vidala.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Podleći ranama pod zastavom ljubavi, zar nije i to smrt časna?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][B][SIZE=3]Postoji li molitva za ovo srce u koje gledam izvana?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Srce koje se okamenilo iz inata i postalo[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]oltar ljubavi što nad njim sebi krši prste, [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]kaje se i ispoveda, izmedju miliona upaljenih sveća[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]gde je nekad raj cvetao, sada sve gori.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][B][SIZE=3]Pogledaj, moja ljubavi! To sam ja;[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Pokidana struna gitare, razbijeni prozori-[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]zgrade pred rušenje, čelični skelet - [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]gde vetrovi caruju, šamaraju fasade.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][B][SIZE=3]Pogledaj, moja ljubavi! To sam ja;[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Ciganka kojoj su ukrali vatru iz grudi, [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]bez proleća i bez letnjeg luga[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]bez smeha, bez drumova, bez plesa,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]padam po krovovima, šibam oblake na mesečini,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]kao zao duh, kroz sve naše pesme prolazim, [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3] prolazim.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][B][SIZE=3]Pogledaj, moja ljubavi! Ti što si moja konstanta i sonata,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]kako hrabro moje bore brojim, moje siromaštvo grlim i[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]ovog okamenjenog srca se više nego Boga bojim.[/SIZE][/B]

*

[SIZE=3][B]После живота

[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]Остала је у мом сећању гугутка усплахирена[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]изнад дрхтавог гласа и откуцаја срца, када се уплашим дана,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]она рашири крила и утеши ме давним пољупцем твојим,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]те знам срећа шта је и да је још нисам потпуно изгубила.[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]Волети узвраћену љубав је лако али волети после љубави[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]је живот без живота.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]И како ходати од зоре до заласка сунца подигнуте главе?[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]Ова љубав није бајка или туђа прича, бреме је носити свакодневницу,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]бринути се за децу, родитеље и друговима остати добар друг а разбијеног срца;[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]као да се у паралелном универзуму волело а ово је неки други круг.[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]Како не писати јадиковке када ни душа не жели да ме слуша?[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Више ми није стало до истина нити до правде, чак ни ране сакрити не желим,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]извињавам се на кораку сваком, свима - Прихватам![/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]Прихватам, пресуду сваку и папиром белим сакрићу себе до[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]краја мојих дана изнад дрхтавог гласа, ту где сећање затрепери,[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]помислим ли само да ми нема спаса. [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]И признајем! Признајем грех; да има ноћи када се спасити не желим, [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]нити отворити очи у следећи дан, нестати у црном, [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]као дете што се боји мрака али тај мрак је једино што зна.

*[/B][/SIZE]

Pošalji "Posle ljubavi" na Facebook Pošalji "Posle ljubavi" na Google Pošalji "Posle ljubavi" na My Yahoo! Pošalji "Posle ljubavi" na Live Pošalji "Posle ljubavi" na MySpace Pošalji "Posle ljubavi" na Twitter Pošalji "Posle ljubavi" na Digg Pošalji "Posle ljubavi" na del.icio.us

Ažurirano 20.03.2016. u 16:35, autor: gost 320781

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Odlične pesme....jake, emotivne reči koje odabira osećaj da sebe opiše i naum pesnika da taj osećaj i scenu opiše, a opet, životno, teče snažnobez namere prekida......život
  2. wirdz (avatar)
    priznajem, nevin sam, priznajem, kriv sam...
  3. gost 320781 (avatar)
    prepado' se! tek sam otkljucala blog za komentare...svasta :-)
    HVALA
  4. LJILJA MMM (avatar)
    ajde mori, to smo samo mi.....blogeri drugari...neće te kandidujemo za Pulicera, ne brini ...
    nisam ni videla da su zaključani komentari, no sam došla večeraske, napokon, da se opustim i uživam u drušvu reči i bi mi baš lepo sa svime na Blogu
  5. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=LJILJA MMM;bt288085]:lol: ajde mori, to smo samo mi.....blogeri drugari...neće te kandidujemo za Pulicera, ne brini :lol:...
    nisam ni videla da su zaključani komentari, no sam došla večeraske, napokon, da se opustim i uživam u drušvu reči i bi mi baš lepo sa svime na Blogu :)[/QUOTE]

:super::bye:
  6. gost 382857 (avatar)
    Duša koja ima snage, hrabrosti i lepote u sebi da se na ovako zadivljujući način razotkrije u najvećim dubinama patnje i stradanja, jeste duša puna života. Koliko će joj vremena biti potrebno da dostigne novo proleće i preporod verovatno ni sama ne zna... Ali, ona će tamo stići... Tako, bar, moja duša tvrdi... :heart:
  7. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=Sfyontull;bt288138]Duša koja ima snage, hrabrosti i lepote u sebi da se na ovako zadivljujući način razotkrije u najvećim dubinama patnje i stradanja, jeste duša puna života. Koliko će joj vremena biti potrebno da dostigne novo proleće i preporod verovatno ni sama ne zna... Ali, ona će tamo stići... Tako, bar, moja duša tvrdi... :heart:[/QUOTE]

Put je dug. Ko zna sta nas iza "coska"ceka..Hvala na razumevanju Sfyontull..