......................... ... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

andrriano

......................... ...

Oceni ovaj blog
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pošalji "......................... ..." na Facebook Pošalji "......................... ..." na Google Pošalji "......................... ..." na My Yahoo! Pošalji "......................... ..." na Live Pošalji "......................... ..." na MySpace Pošalji "......................... ..." na Twitter Pošalji "......................... ..." na Digg Pošalji "......................... ..." na del.icio.us

Ažurirano 06.01.2017. u 18:26, autor: andrriano

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. gost 320781 (avatar)
    bez komentara ...
    Ažurirano 14.03.2016. u 18:18, autor: gost 320781
  2. andrriano (avatar)
    xxxxxxxxxxxxxx
    Ažurirano 13.03.2016. u 16:29, autor: andrriano
  3. gost 320781 (avatar)
    bez komentara....
    Ažurirano 14.03.2016. u 18:18, autor: gost 320781
  4. 123loncar (avatar)
    ...dok čitam ove tekstove , rađa se misao podmukla i kvarna , te postavlja pitanje : kako je moguće da tako uzvišenu stvar , gotovo božanstvenu , kao što je ljubav , milenijumski čovek , mudar i racionalno hladan , uglavnom odbacuje !?...gotovo od postanka sve prve ljubavi su odbačene onima kojima su posvećene....većina nije ni bila svesna da joj je darivana ta božanstvena , još i prva ljubav - pa nije ni obraćala pažnju na to "božanstvo".....šat je u tom "božanstvu" pogrešno , il' je pogrešan čovek , onaj koji je voljen , ili pak onaj koji voli - a možda i zajedno !?....pa eto i "božanska ljubav" prema sveopštem miru je milenijumima surovo odbacivana - svakodnevno ; kako na današnji dan , tako sve do pra početka....!?
    ....zaista , šta je to u vezi te "božanske ljubavi" na ovom svetu tako surovo lažno !?
  5. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt287625]...dok čitam ove tekstove , rađa se misao podmukla i kvarna , te postavlja pitanje : kako je moguće da tako uzvišenu stvar , gotovo božanstvenu , kao što je ljubav , milenijumski čovek , mudar i racionalno hladan , uglavnom odbacuje !?...gotovo od postanka sve prve ljubavi su odbačene onima kojima su posvećene....većina nije ni bila svesna da joj je darivana ta božanstvena , još i prva ljubav - pa nije ni obraćala pažnju na to "božanstvo".....šat je u tom "božanstvu" pogrešno , il' je pogrešan čovek , onaj koji je voljen , ili pak onaj koji voli - a možda i zajedno !?....pa eto i "božanska ljubav" prema sveopštem miru je milenijumima surovo odbacivana - svakodnevno ; kako na današnji dan , tako sve do pra početka....!?
    ....zaista , šta je to u vezi te "božanske ljubavi" na ovom svetu tako surovo lažno !?[/QUOTE]

nista..u vezi nje nije lazno. lazni su ljudi i interpretacije ali ta ljubav uvek nadje svoj put...a kod pesnika uvek!
  6. andrriano (avatar)
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Ažurirano 13.03.2016. u 16:30, autor: andrriano
  7. gost 382857 (avatar)
    Čini mi se da šta god da napišete, ne bi moglo a da ne bude divno... Žao mi je obrisanih pesama... Danas sam htela ponovo da pročitam onu noćašnju, jer sam sinoć bila umorna i ne bih joj pružila pažnju koju zaslužuje... a danas je nema... :sad2:
  8. andrriano (avatar)
    Sfyontull...bit će još pjesama i raznih članka (ako ne umrem uskoro)...ogroman je moj stvaralački opus...pola stoljeća se već stvara...
  9. gost 382857 (avatar)
    [QUOTE=andrriano;bt287638]Sfyontull...bit će još pjesama i raznih članka (ako ne umrem uskoro)...ogroman je moj stvaralački opus...pola stoljeća se već stvara...[/QUOTE]

Radujem im se unapred... :D
  10. andrriano (avatar)
    xxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Ažurirano 13.03.2016. u 16:52, autor: andrriano
  11. andrriano (avatar)
    xxxxxxxxxxxxx
    Ažurirano 13.03.2016. u 16:52, autor: andrriano
  12. gost 382857 (avatar)
    Istina. Verujem da to važi za sve umetnike. Štaviše, čini mi se da se to ni ne piše za ljude već je od boga i za boga, da on sam sa sobom razgovara kroz nas. A ako je nešto i za ljude, to je samo za onaj njihov deo u kome ih dodiruje bog.
  13. 123loncar (avatar)
    .....bogami žarkog , pesnici su kakvi god "nad ljudi" , po ovim kazivanjima....pa zašto onaj atinjanin , kukutaš - Sokrat , zajedno sa onim večno čuvenim , njegovim spsateljem reče : homerovci u bunili neznaju šta čine !? ...jesu'l oni kakve god budaletine , koje ceo svet poštiva i spominje iz kakve god šale , il pak mudraci istino ljubci i istino zborci.....
    ....sad se stvarno bacih u trilemi , kao kakav god bosanac !
  14. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Gloriana
    nista..u vezi nje nije lazno. lazni su ljudi i interpretacije ali ta ljubav uvek nadje svoj put...a kod pesnika uvek!
    ...e sad mi nekako biva lakše....jeste ona moja mala , kao ona Brankova iz Bosanske Krupe , nekako lažna i sva nekako lukavo izveštačena...džaba ja njoj pokloni "prvu božanstvenu ljubav"...gde mi bi pamet onda , pa i sad....ovako osta ona pesnička : prva ljubav zaborava nema !
  15. gost 382857 (avatar)
    Nisam želela da vređam ljude ili uzdižem umetnike iznad ostalih ljudi. Možda sam se trapavo izrazila. Samo sam htela da kažem da je delo nešto drugo i bolje nego čovek iz koga (ili kroz koga) nastaje, a da je upućeno dušama drugih ljudi.
  16. 123loncar (avatar)
    ...ma to je uvrženo mišljenje o umetnosti , pa se stoga i prenosi sa nje na takozvane umetničke nad ljude...to nam se usađuje kroz vaspitanje i obrazovanje....umetnost , naročito pesnička , nije kako se to kaže , decidirano jasna i razgovetna....nije kao bukvar prosvetiteljsko jasna pa i učinkovita.....uvek ostavlja prostor da se tumači ovako i onako.....sa apekta većinske populacije , koja je socijalno pa samim tim i intelektualno ugrožena i porobljena , umetnost je uglavnom manipulativna i večni je sluga , pa i oruđe , vladarskoj sili...kao uostalom i sve religije...gotovo nikad , ama baš nikad , nijedna religija na ovom svetu nije ustala jasno prosvetiteljski protivu diktature vlasti i povela u borbu za svrgavanje njene tiranije i oslobađanja od tog ropstva...u tom smislu , takva umetnost je kukavičko manipulantna i sebična baš kao i duše njenih tvoraca....
    ...u svetu pogibije , pljačke , neljudskog tiranisanja i eksploatisanja nejači - u haosu od zla i plaču nejači čiji se vrisak čuje do neba , ja božanstveni pesnik pevam rasčovečenima i poniženima , o prvoj ljubavi i njenoj božanstvenosti , kao da se ništa ne dešava sa njima i oko njih...pa stvarno je malkice neljudski i foliranstki....pa i oni su ljudi.....
    ...mislim da su bili blagi oni atinjani , kad rekoše da homerovci u bunilu neznaju šta čine....znaju...itekako znaju....zna parazitska imela kako se obara stoletni hrast,,,,crpeći njegove životne sokove , imela sebe hrani . baš kao što uetnost za ponižene i porobljene njih u bedu gura....
    ...dokaz za to je naš socijalističko oslobodilački opus...sad ga svi gaze i odriču ga se.....čak i tvorci te "božanske , nebeske umetnosti" odriču se je...a tek pesnici...sad su otkrili boga i nemilice plaču i zakljinju se uz njegove skute....

...nisam je neki prosvetljeni čistunac...ma jok...no preživeh kontra revoluciju , pa sad ono što mi bi sumnjivo u vremenima revolucionarnim , pokaza se u ovim kontra revolucionarnim vremenima u drugačijem svetlu...pa ko velim . bio bih zaista ili neviđeno glup , ili neviđeno pokvareni ako me jedna te ista stvar u neznanju ponovo zavede....
    ...zato se pitam , pitam !
  17. gost 320781 (avatar)
    Loncaru, pa kada bi umetnost bila samo utlacenih, roblja, radnicke klase, brzo bi prerasla u nacional-socialne postere muskaraca i zena celicnih misica sa nekim oruzjem u ruci..Atinjanke su bile robinje, deo robovlasnickog drustva dok je bila Atena kao demokratska drzava.Naravno da politicari pozivaju pesnike kada sami ne mogu spasiti situaciju.Ali i mnogi pesnici su zavrsili sa metkom u potiljku od politicara( uglavnom onih sto su se "zalagali" za nejac i nacionalsocijalisticke ideje)
    Ja se nicega ne odricem, licno, smatram glupim stavljanje u kutijice, odredjivanje nivoa i odricanje istorije.Mislim da i ti smatras blesavim poricanje istorije narocito jedne koja je bila deo tebe kao i naroda. Ali politicarima ne odgovara da se secaju ni umetnici ni narod.
    Imam samo jedno merilo za odredjivanje umetnosti.Zaljubim se instantno. A to uvek boli. Do koske. I uvek otkrijem negde neku manjakavost u meni.

A mala moja iz Bosanske Krupe.. je takodje pisana po narudzbi..te da ti bude jos lakse ( sto se lukavosti tice), nije bas skroz istinita..
  18. gost 320781 (avatar)
    [video=youtube_share;JQ3WIGteXSE]https://youtu.be/JQ3WIGteXSE[/video]
  19. 123loncar (avatar)
    ...malu sam naveo kao dokaz manipulacije....a baš kao manipulativnu umetnost , vidljivo i dokazano - bar mojoj generaciji , a bilo je u svakom veku takve , naveo sam tu umetnost , koja se kao borila za potlačene....a sad ti umetnici beže od sopstvenog imena...
    ...ja mugu da budem svakakav , ali od istine i prošlosti ne bežim...verovatno u smemu tome manje više lutam...ali sigurno ne bežim....no , bar tako mi se čini , ne zanosim se nekom njenom nebesnom veličinom , i brzo se treznim od njene opijenosti...jer umetnost tome i služi , da opije , zanese , skrene i izvitopere - a košta đavo ipo...balkanski narodi su platili visoku cenu , te svoje umetnosti i njenih nebeskih boraca za socijalnu pravdu....
    ...evo i naš bloger izbrisa svoje tragove kao da nije ni postojao - sreća što tema je smislena u komentarima i raznolikosti razmišljanja...a to je važno....izuzetno važno....različitost viđenja !
  20. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt287665]...malu sam naveo kao dokaz manipulacije....a baš kao manipulativnu umetnost , vidljivo i dokazano - bar mojoj generaciji , a bilo je u svakom veku takve , naveo sam tu umetnost , koja se kao borila za potlačene....a sad ti umetnici beže od sopstvenog imena...
    ...ja mugu da budem svakakav , ali od istine i prošlosti ne bežim...verovatno u smemu tome manje više lutam...ali sigurno ne bežim....no , bar tako mi se čini , ne zanosim se nekom njenom nebesnom veličinom , i brzo se treznim od njene opijenosti...jer umetnost tome i služi , da opije , zanese , skrene i izvitopere - a košta đavo ipo...balkanski narodi su platili visoku cenu , te svoje umetnosti i njenih nebeskih boraca za socijalnu pravdu....
    ...evo i naš bloger izbrisa svoje tragove kao da nije ni postojao - sreća što tema je smislena u komentarima i raznolikosti razmišljanja...a to je važno....izuzetno važno...[I][B].različitost viđenja ![/B][/I][/QUOTE]

Pa totalitarni rezimi uvek insistiraju na jednomisljenosti ( istomisljenosti) A razlicitost vidjenja je mozda najbolje vizuelno pokazana glavom bika ili goveda napravljena od sica za biciklo i volana- od Pikasa...

medjutim ima nesto savrseno lepo i duboko istinito u uzletanjima u vise sfere...ne da nam se otope krila, nego sve iluzije nestanu pre sto padnemo na zemlju
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja